Mestečko záhad

• Česko Městečko Záhad (viac)
Animovaný / Komédia / Rodinný / Horor
USA, (2012–2015), 15 h 18 min (Minutáž: 21–29 min)

Tvorcovia:

Alex Hirsch

Hudba:

Brad Breeck

Jason Ritter, Alex Hirsch, Kristen Schaal, Linda Cardellini, Kevin Michael Richardson, Keith Ferguson, John DiMaggio, Will Forte, Grey Griffin, Tara Strong (viac)

Rodiče pošlou dvojčata Dippera a Mabel na léto k prastrýčkovi Stanovi do Gravity Falls, kde děti zjistí, že se ve městě děje něco velice zvláštního. (Disney Channel)

Recenzie používateľa honajz2 k tomuto seriálu (42)

Gideonův úsvit (2013) (S01E20)

Finální epizoda o něco slabší než předchozí dvě, ale pořád je ok a líbila se mi. Závěrečná scéna slibuje, že mě v 2.sérii čeká nějaký zajímavý děj, tak jsem zvědavý, jaká bude. 4* ()

Zbývá, kdo zpívá (2014) (S02E01)

Na start nové série dobrý. Sice to místy bylo poněkud nevtipné, ale jinak jsem se bavil dobře. A vypadá to, že druhá série bude mít příběh, co se bude rozvíjet po celou sérii, tak jsem zvědavý. Snad to tak bude. 4* ()

Tajný kryt (2014) (S02E02)

Tak po delší době konečně epizoda, ve které má Wendy důležitou roli. A taky se konečně stalo něco z toho, na co čekám už od začátku Městečka Záhad. Epizoda je sama o sobě moc povedená, byla tu i parodie na Věc. 5* ()

Holedbání s holemi (2014) (S02E03)

Poněkud slabší epizoda než dvě předchozí. Navíc v předchozích dílech to vypadalo, že tahle série bude mít jednotný děj, tak snad tomu tak bude. Zase na druhou stranu, po delší době tu byla Pacifica, i když jí moc nemusím. 4* ()

Maňásková opera (2014) (S02E04)

O něco lepší a zábavnější než minule, dokonce tu byl i Bill. Akorát jsem zvědavý, kdy nastanou ty "velké věci", o kterých pořád mluví. Podle všeho asi až v posledních 4 epizodách. 4* ()

Soos a skutečná dívka (2014) (S02E05)

Už název epizody sliboval mnohé (a nepředstavitelné) a naštěstí jsem to i dostal. Konečně jsem se dočkal fakt povedené epizody, ve které se celkem vtipně parodují ty šílené japonské anime hry. A celá epizoda fungovala fakt dobře, takže nemám problém dát plný počet. 5* ()

Malý suvenýrový krámek hrůz (2014) (S02E06)

Ne, takhle ne. U Simpsonových mi ty díly o třech dalších příbězích nevadí, ale u Městečka Záhad to prostě nefunguje, nemůžu si pomoct. Tři příběhy, z nichž nejlepší byl ten druhý, ten se mi i líbil. První však byl nic moc a ten třetí mi připadal odfláknutý. Pravda, už tu byly i horší epizody, ale 2.série je zatím dost dobrá, tak nechci, aby se to pokazilo. 3* ()

Tajná společnost (2014) (S02E07)

Překvapuje mě, že 2.série je lepší než první, protože zatím všechny díly, kromě toho minulého, se mi líbily a tenhle není výjimkou. Ať už posunem v ději, příběhem nebo i humorem. Tak snad to vydrží, byl bych za to rád. 5* ()

Počastování časem (2014) (S02E08)

Tak se mi to potvrzuje čím dál tím víc - 2.série Městečka Záhad je fakt skvělá. Jestli to v takovéhle kvalitě bude pokračovat dál, možná bude mít i nějakou šanci dostat se mi do oblíbených seriálů. Ale moc bych na to nesázel, už tak se mi tam dere Twin Peaks a Battle for BFDI. Každopádně, co se týče téhle epizody, konečně jsem se dozvěděl něco ze Soosovi minulosti a vrátil se Blendin, kterého já osobně moc nemusím, ale tady mi moc nevadil. Příběh to mělo ale zajímavý a bavil jsem se, takže nevidím důvod, proč nedat 5*. ()

Amor, bůh lásky (2014) (S02E09)

Jsem to minule jaksi přechválil, už zase. Celkem nudná epizoda, u které ani nic vtipného nebylo. Za nejhorší bych ji neoznačil, jedna byla horší, ale i tak to byla dost slabota. Slabé 3* ()

Tajemství panství Northwestových (2015) (S02E10)

Mě úplně šokuje, jak strašně šel ten seriál nahoru. Tohle byla jedna z nejlepších epizod a podle všeho, co jsem se díval, mě mají čekat ještě lepší epizody Navíc to vypadá, že se hodně brzo začne rozvíjet nějaký větší příběh, aspoň v to konečně doufám, tak jsem zvědavý, co z toho ještě vypadne. Jestli se to udrží minimálně stejnou kvalitu, jakou to má teď, tak budu nadmíru spokojen a budu asi zvažovat i přidání do oblíbených seriálů. Btw, překvapilo mě, že Pacifica ve skutečnosti není až taková svině, jak jsem si myslel. Já si ji možná i oblíbím, uvidím v dalších epizodách. 5* ()

Všechno je jinak (2015) (S02E11)

No, že by si to zasloužilo 98% si nemyslím, minulá epizoda se mi líbila víc, ale tady se děj tak neskutečně rozvinul, že těch 5* stejně dám. Dosavadní největší otázka se vysvětlila, jenže nastolila mnoho dalších otázek. Jsem zvědavý, jak se to vyvine dál, tenhle seriál mě začíná čím dál tím víc bavit. 5* ()

Příběh dvou Stanů (2015) (S02E12)

Epizoda poněkud delší než normálně, ale překvapivě těch pár minut navíc nevadilo. Příběh byl zajímavý, děj se vyvíjí zajímavě dál a mě osobně to začíná bavit čím dál tím víc a víc. 5* ()

Kobky, kobky a ještě kobky (2015) (S02E13)

Tak tentokrát o něco slabší, než minulé epizody, ale kvalitativně mi spíš zapadá do série 2 než do série 1, takže je všechno ok. Ale i tak bych byl radši, kdyby ta příští epizoda byla lepší. 4* ()

Nestandardní kandidát (2015) (S02E14)

Další super epizoda. Vrátil se Gideon, naštěstí zase prohrál (protože já tu jeho postavu nenávidím) a volil se nový starosta, akorát musím podotknout, že mi bylo od začátku jasné, kdo to vyhraje. Ale tak proč chci po seriálu především pro děti opravdu neočekávané pointy... I když, v tomhle seriálu jich pár je. 5* ()

Poslední mabelrožec (2015) (S02E15)

Dost dobrá epizoda, z posledních tří rozhodně nejlepší. Tak snad si to takovou kvalitu udrží až do konce, jelikož do něj zbývá jen pár epizod. 5* ()

Turisticky atraktivní (2015) (S02E16)

Nečekal jsem to, vzhledem k tomu, že je to jedna z nejhůře hodnocených epizod 2.série, ale překvapivě se mi tenhle díl líbil, bavil mě a fungoval tak, jak by měl, takže v mém případě spokojenost. 5* ()

Dipper a Mabel proti budoucnosti (2015) (S02E17)

Tohle byla dost dobrá epizoda, ve které se opět dost posunul děj a jelikož se tu celou epizodu řeší budoucnost dvojčat, tak ve finále vidíme, že nebude zrovna nejlepší... Aspoň v tuhle chvíli. 5* ()

Divnogeddon (2015) (S02E18)

Prvních 10 minut je jak z nějakého animovaného psychedelického experimentálního filmu (na což jsem zíral dost překvapeně), pak se to sice zklidní. Ale smršť bizarních nápadů zůstává. Finále by mohlo být velkolepé, aspoň to tak vypadá. 5* ()

Divnogeddon 2: Únik z reality (2015) (S02E19)

Tak, v tomhle díle jsme viděli, co se Mabel honí v hlavě, což samo o sobě slibuje něco hodně psychedelického a strašně barevného - a ono taky že jo. Konceptem celkem klasika, avšak opět se ocitáme v dost bizarním světě (tak vnitřní svět Mabel... už to rozebírám jak nějaký artový film, probůh). Stále se mi finále líbí a jsem zvědavý, co na nám tvůrci připraví v posledních dvou dílech. 5* ()