Rybářské městečko Tickle Head chátrá a neprosperuje. Šance na záchranu se objeví v podobě výstavby továrny, která je však podmíněna nejenom konkrétním počtem budoucích zaměstnanců, ale především vlastním doktorem... Kdysi býval Tickle Head v Newfoundlandu hrdým rybářským přístavem, kde žili silní, stateční a důstojní lidé. Otcové vycházeli na lov brzy zrána a vraceli se za čtrnáct hodin, aby poskytli svým rodinám střechu nad hlavou a potravu na stůl. Lidé měli smysl života, měli záměr. Dnes je Tickle Head finančně zruinované a lidé utíkají za prací do města na pevninu. Avšak místní usedlíci, jako například Murray French, jsou příliš pohodlní na to, aby zvedli zadek z barové židličky a vydali se hledat práci do města. Místo toho vystojí dlouhou frontu na sociální podporu. Přitom právě oni budou muset rozhodnout o budoucnosti své rybářské vesničky, protože šance na záchranu tu je – vybudovat továrnu, která dá lidem trvalou práci. Vesničané budou muset taktizovat a přesvědčit mladého doktora Paula Lewise, aby se tu usadil. (TV Prima)

Martrix

Feelgooďárna, která nejspíš na papíře nepůsobí nijak převratně a mnohé moralisty nakrkne, ale ve výsledku krásně voní mořem a člověčinou. Velký podíl na tom, že tvůrcům ty "neškodné" lži odpustíte, mají skvěle obsazené postavy a úchvatné prostředí. Ano, ten koncept je trochu naivní, ale tak nějak mile. Podvod se tady šil na doktora, ne na diváka a to já oceňuji asi nejvíc. Žádná řehtaná se sice nekoná, ale hezky to hřeje. A co se stopáže týká....já bych tam s nimi klidně pobyl i déle. ()

Roseinka

To bylo tááák kouzelný. :) Nebudu kecat, pustila jsem si pouze a jenom kvůli Tylorovi. Mohla bych se na něj dívat celý den... :D Moc jsem od toho nečekala, ale strašně mě to překvapilo. Byl to krásný úsměvný film, strašně pěkný příběh, vtipná zápletka. Nenazvala bych to přímo komedií, ale kterým žánrem to nazvat mě nenapadá. Všichni v malém přístavu strašně sympatičtí a prostě. Myslím, že se k tomuhle filmu vrátím víckrát. Je to parádní oddychovka. 7/10 ()

DwayneJohnson

Jasně, že taková vesnice asi nikde neexistuje. Jasně, že tenhle film je tak trošku pohádka. Na druhou stranu, pokud na tohle všechno přistoupíte, překousnete trošku klišé a lehkou předvídavost, je tenhle film skoro jako balzám na duši. Naprosto se vším všudy. Od prvního, do posledního herce, od prvního, do posledního okna každé, malebné chalupy. Chce to jen na dvě hodinky vypnout a popustit trošku uzdu své fantazie. A já ji včera měl, bohudík. A za to a hlavně za tenhle fajnový film jsem opravdu, moc, moc, moc rád. ()

Lacike

Na toto som sa strasne tesil. Zabavny trailer, roztomily namet a skvely kasting. Ale vysledok vôbec nefunguje. Keby to malo roztomile naivnu atmosferu, tak to mohla byt bomba. Ale pocas celeho filmu som mal pocit ako keby potom, co tvorcovia vymysleli zabavny namet, tak uz sa prilis nepretrhli pri pisani samotneho scenara. mal som pocit ako keby sa zastavil cas a nic poriadne sa tam niedialo. Ziadne poriadne epizodky. Nic. Este aj romanticka linia je uplne mimo. On ju parkrat pozve na rande, ona ho zakazdym chladne odpalkuje a na konci sa daju dokopy. WTF? Najväcsou slabinou je hlavny hrdina. Totalne dement. Tak sprostu postavu som este nevidel. Chapem, ze mal byt naivny, ale tentorkat to uz prehnali a bolo az neprijemne sledovat, co vsetko nechape. Jedinym sveltym bodom tu je Brendan Gleeson, ktory si odohra svoj slusny priemer a len vdaka jeho umu je aspon jeho postava sympaticka. Ale to je prilis malo a vysledok je sterilna nuda s ktorou nema cenu stracat cas. 4/10. ()

Aljak

Naozaj veľmi úsmevná komédia, ktorá bola založená na úplne jednoduchom princípe lži a pretvárky, ale takým prirodzeným spôsobom, že to pôsobilo nesmierne príjemným dôvtipom. A to sa v dnešnej dobe už vidí len vo veľmi obmedzenej miere, pretože inde tá komediálna zložka pôsobí tak nasilu a často aj vulgárne, až to pôsobí fakt zlým dojmom. Našťastie, The Grand Seduction bola ukážka toho, že ešte aj dnes je možné vytvoriť príjemnú komédiu. Tickle Head bol teda naozaj poriadny zapadákov, ale všetky tie ústredné postavy a nespočetne veľa perfektných dialógov plných irónie stáli za to. Nemôžem inak ako 5*. Kiežby bolo viac takých komédií. ()

• Tvůrci chtěli v hlavní roli Robina Williamse, ale nedohodli se pro hercův nedostatek času. (Terva)
  • Snímek měl nesoutěžní premiéru na filmovém festivalu v Torontu 2013. (Terva)