Hlavním hrdinou pohodového a úsměvného příběhu je mladý ambiciózní lékař Benjamin Stone, který by rád zkusil štěstí na vyhlášené hollywoodské klinice plastické chirurgie vedené doktorem Halberstromem. Cestou však zabloudí a kvůli krávě na silnici havaruje. Poškodí přitom svůj vůz a co je horší, zbourá právě vlastnoručně dokončený plot soudce Evanse, který ho za to odsoudí ke dvaatřiceti hodinám lékařské služby v místním středisku. Zcela proti své vůli tak Ben skončí v malém městečku Grady. Nadšení, které projevují místní občané, ho vůbec netěší a starostova nabídka stálého místa ho nezajímá. Netají se svými plány vydělávat velké peníze kosmetickými úpravami slavných hereček a okamžitě si tak u bodrých vesničanů vyslouží přezdívku Hollywood. Postupně se seznamuje s rázovitými obyvateli, pokouší se přežít péči sestry Parkerové, která ho nutí používat při příchodech a odchodech ze střediska píchačky a připadá si jako ve snu, když jednoho rána zahlédne ve vodách jezera nahou koupající se dívku, z níž se vyklube energická řidička sanitky Lou. A pak už ho čeká čekárna plná pacientů, setkání se starým zkušeným doktorem Hoguem a několik tvrdých lekcí jeho přezíravému sebevědomí. Když má po službě, pokouší se získat pozornost Lou, protože se vsadil se starostou, že se s ní do konce týdne vyspí. Jenže to není tak jednoduché, protože na malém městě se nic neutají a navíc Ben zjistí, že se mu Lou zamlouvá víc, než by bylo zdrávo pro jeho vysněnou kariéru plastického chirurga v Beverly Hills. A když přijde loučení, není si náhle doktor Hollywood vůbec jistý, jestli místo na klinice doktora Halberstroma je to nejlepší, co ho v životě mohlo potkat... Zdařilá romantická komedie vznikla v roce 1991 a podle románu Neila B. Shulmana ji natočil režisér Michael Caton-Jones. V titulní roli Bena Stonea se představí známý Michael J. Fox, který se proslavil rolí Martyho ve sci-fi trilogii Návrat do budoucnosti a vidět jsme ho mohli také ve filmech Oběti války, Poldovi v patách nebo Tajemství mého úspěchu. V dalších rolích se představí debutující Julie Warnerová jako svérázná Lou, Barnard Hughes jako doktor Hogue, Woody Harrelson (Takoví normální zabijáci, Lid vs. Larry Flint) jako Hank Gordon, David Ogden Stiers coby starosta Nicholson a Bridget Fondová (Singles, Zabiják) jako atraktivní Nancy, která touží po jediném - vypadnout z idylického Grady. Přestože jde o lehce předvídatelné vyprávění s dobře známými typy, jako je starý zkušený opilecký doktor, bodrý starosta, drsně se tvářící sok v lásce či rázovití pacienti, je to snímek vyzařující pohodu, dvě hodiny příjemné zábavy, která jistě nikoho nezklame. (oficiálny text distribútora)

Zagros

Lehká romantická komedie, která si nehraje na nic víc a nemá to ani zapotřebí. Právě díky tomu dokáže pobavit a je možné si u ní oddechnout po náročném dnu, kdy se vám nechce u filmu moc přemýšlet. Příběh je přímý a upřímný, postavy jasně dané a sympatické a atmosféra pohodová. Rozhodně můžu doporučit na příjemný večer, třeba taky pro fajn ústřední dvojici, které jsem dokázal uvěřit jejich vzájemné sblížení. ()

Garson

Prostě průměr,neurazí,nenadchne.Velmi ambiciózní lékař Benjamin Stone(Michael J.Fox) se rozhodne zlepšit svou životní úroveň a místo léčení běžných úrazů v nemocnici vydat se upravovat dámám sebevědomí na plastickou chirurgii do Los Angeles.Bohužel trochu se mu rozjedou plány když při cestě do města andělů zbourá autem plot místnímu soudci a ten ho odsoudí k 32 hodinám veřejné práce v místní nemocnici.Benjamin si to neuvědomuje,ale je to asi to nejlepší co ho mohlo potkat zakotvit takhle nechtěně v americkém "Bezdíkově".Městečko Grady kde teď nějaký čas musí sloužit je velmi pohostiné a Benjamin se tu i zamiluje do místní řidičky sanitky která se jmenuje Lou.Když Benjamin po nějaké době odjede do velkoměsta kde nastoupí na vysněnou plastickou chirurgii tak si uvědomí,že citelně propadl tomu kouzlu poklidného městečka Grady a vydá se zpátky za Lou a za klidným životem maloměsta.Každý má své priority jen se občas musí prohodit pořadí. ()

Mrkvič

Ukázková romantická komedie vyšperkovaná o příhody maloměstského doktora a řeči příjemného starosty. Michael J. Fox mi sice nikdy moc vtipný nepřijde, ale vždy pozdvihne film výš. Tady je to stejné. Díky němu je divák do filmu vtažen a snad všechno to moralizování překonává ve většině případů televizní obrazovky a naučí nás to něco víc o pohodovém soužití milých hodných lidí. ()

Lacike

Jedna z tých vydarenejších Foxových komédii na ktorej ma ale roky štval otrasný VHS dabing. Až vďaka redabingu Novy som si film konečne poriadne vychutnal. Najviac sa mi páči tá prostredná časť, keď si chlapík z veľkomesta postupne zvyká na život v malomeste jak spoznáva miestnych strelených obyvateľov. Trochu zvláštne je, že miestni ho prijali hneď. No proste klasické vyzdvihovanie dedinského života na úkor zlého mestského. Ale čo už, aspoň je to fakt vtipné a má to príjemnú atmosféru. Romantická línia funguje perfektne, Julie Warner je krásna a aj keď má film PG-13 rating, tak ukáže kozy. Staré zlaté časy. Z vedľajších postáv je najlepší Woody Harrelson, ktorý aj keď tu je za totálneho vidláka, tak sa zakaždým zachová inak, ako by to človek čakal. Škoda že tá prostredná časť film netrvá hoci aj o 20 minút viac. Zakaždým sa mi zdá, že film ubehne príliš rýchlo a zrazu je koniec. Celkovo to je ale príjemná komédia s ešte s tou pohodovou osemdesiatkovou atmosférou, ktorá sa dá vidieť aj viackrát. 7/10. ()

Oyer

ano počítate dobře, plných pět, a neubral bych ani hvězdičku ! Těžko přetěžko hledat lidi, kteří dávají čtyři hvězdičky, natož pět ! Film je paradní ! Nemám rád romanťárny, na výběr komedií jsem taky náročný, ale Doktor Hollywood je perfektně trefená romanická komedie. Málokdy se usměju až k pláčí a tento film můžete sledovat dokola a k slzičkám vás přivede poměrně často. Usměvné, emotivní, romantické- suprové ! Parádní a skvělé hlášky "Hezké prase doktore!" Michael J. Fox - hlavní role - co více dodat. Ostatní herci podali opravdu obdivuhodné a neopakovatelné výkony. Woody Harrelson, Julie Warner. No, rozplýval bych se tu zase jen hodiny a hodiny. Už se těším, až se na ten film podívám asi po patnácté... ()

• Tento film byl točen ve městě Micanopy, stát Florida. Městečko s 650 obyvateli jižně od Gainesville. (ČSFD)
  • Sanitní vozidlo, které řídí Lou (Julie Warner), je Cadillac Ambulance Superior Sovereign Combination (1974). (motejl01)
  • Scenárista Neil B. Shulman pracoval u Grady nemocnici Memorial v Atlantě (Georgia), odtud název města - Grady. (ČSFD)