L'Arme à gauche

• Taliansko Corpo a corpo (viac)

Kapitán Jacques Cournot přijíždí do Karibiku, aby prohlédl stav luxusní jachty a zprostředkoval její prodej panu Hendrixovi. Hned druhý den je však jachta v noci ukradena a kapitán Cournot se pro policii stává hlavním podezřelým, neboť všechny okolnosti svědčí proti němu. Majitelka jachty Rae Osborne kapitána přemluví, aby jí pomohl jachtu najít. Aby Jacques Cournot očistil své jméno a setřel ze sebe stopu podezření, nechává se najmout. Brzy však zjistí, že byl podveden a navíc se ukáže, že jachta slouží k převážení zbraní. (borsalino)

honajz

Docela zklamání. Námět je překombinovaný jak sviň, a těch posledních asi 30 minut ostřelování z ostrova mi přišlo směšných. Ostatně, ono už předtím se dalo najít víc možností, jak se z toho dostat, ale to by pak trvalo jen něco k hodině. Ani Lino Ventura se tady moc neprojeví, až trochu ke konci, jinak se jen mlčenlivě podřizuje a kouká. Ta ženská byla protivná až na půdu. Začátek děsně utahaný, i když to kubánské prostředí města mělo své kouzlo. ()

fragre

Ach, dobrodužný film dle našincova gusta. Dělají se dnes takové "realistické" dobrodružné filmy, kde by se nevyskytovali vydesignovaní comicsoví superhrdinové, nadsmyslno vnímající citlivci či módní trendy sledující vampíři? Tady na bezvadný, napínavý příběh stačí Lino v bílé košili s povolenou šlajfkou, pár nemytých zloduchů, uvízlá plachetnice a luzná italská sex-bomba. Takřka komorní prostředí, žádné speciální triky, rvačky poctivě na pěsti - žádné asiatské poskakování, poletování na silonových lankách a hekání. A výsledek je paráda. ()

Willy Kufalt

Z neviděné filmografie Lino Ventury mi toho už moc nezbývá a námět střetu s piráty mě moc nelákal. Ani výsledný film bych za sebe neoznačil jako vyloženě nezapomenutelný filmový klenot (jakých Lino ve své filmografii má jinak určitě dost), ale nakonec se mi to dost líbilo, mile překvapilo a slabší 4 hvězdičky si Zbraně pro diktátora z mé strany zaslouží, rozhodně nejen díky typicky charismatickému Linovu výkonu. Už začátek mě díky prostředí vtáhl, pak se film ještě nějakou dobu loudal sem a tam jakoby bez napětí, ale od zásadního zvratu po cca 40ti minutách se rozběhla naplno dobrá podívaná... Claude Sautet se jako režisér v 60. letech stále spíše jen hledal, až našel během příští dekády svou stálou parketu v komorních psychologických dramatech ze života obyčejných lidí, ale i v tomto thrilleru z mořského prostředí, kterému bych s nadsázkou nejspíš přidělil originální přívlastek boat invasion ;o), projevil velký cit pro filmařinu. Vedle vylazené černobílé kamery a atmosféry (která mi tu často sama o sobě připadala spíše pocitová a poetická, než vyloženě napínavá) musím hlavně vyzdvihnout skvělé zpracování pomalých, fyzicky založených akčních scén, ať už s nekonečným přenášením nákladů či ještě náročnější zasazování kotvy na mořské dno pod vodou, což je tu vše sehráno a nasnímáno působivě realisticky! Právě díky této realističnosti přináší tenhle film navzdory oné úsměvné iluzi „Karibiku v nádrži s vodou“ i po mnoha letech od svého vzniku zajímavý zážitek. [75%] ()

Rosalinda

Jaj!!! Tak takto vysoké hodnocení jsem dlouho neviděla. Respektive... Kdo ví, zda jsem ho někdy viděla!!! Je vidět, že tahle filmová lahůdka se dostala zatím jen do správných rukou. Do rukou těch, co takovéto dílko umí řádně ocenit a pochutnají si (zde já tímto třetí komentář). Začínám se stydět za to, že jsem nedala plný počet, ale hodnotím opravdu podle toho, jak to cítím a vidím já, a tady mi chloupek chybí, nějaká taková příchuť, špetička něčeho... maličká. Černobílé obrázky jsou velice působivé (myslím si, že v barvě by film ztratil určitý svůj půvab..., já to takhle moc ráda...), herecké obsazení nemá chybu!!! Stejně tak hudební doprovod. Zpočátku nenápadný snímek, který se ale posléze rozdmíchává v pěkně jiskřivou podívanou. Občas jsem se v druhé půlce podvědomě i přikrčila, což je v mém případě už co říct. A vícejazyčné filmy mám ráda, i když to jistojistě nehraje žádnou roli. Hodně silná čtyřka je tento nezapomenutelný film. ()

Snorlax

Před sledováním tohoto filmu jsem se snažila vytěsnit Sautetova slova o natáčení, kterak si filmaři udělali Karibik v nádrži s vodou. Měla jsem zbytečný strach, od začátku jsem slyšela šumění moře, cítila vlny i slaný vítr. Sautet natočil dobrodružný film se vším všudy. Slyšíte svistot kulek a občas se podíváte, jestli se některá z nich neodrazila až vedle vás. Společně se Sylvou Koscinou můžete tajit dech, když Lino Ventura plave zachytit kotvu. A ještě dlouho po skončení filmu cítím vůni potu smíšeného s tabákem, jež mi prchavě levituje kolem počítače od doby, kdy Lino přenášel bedny s municí. (Poněkolikáté viděno během Challenge Tour Speciál 2015: Filmový lov, nepředpokládám, že jsem tenhle bonbónek mezi dobrodružnými filmy viděla naposledy.) ()

• Drak, 10 metrů dlouhý dvoustěžník, byl vybudován za týden v nádrži s vodou. [Ze vzpomínek Clauda Sauteta] (Snorlax)