Emperor

• Česko Císař (viac)

Emperor je příběh lásky a porozumění odehrávající se na pozadí poválečné krize po kapitulaci Japonska na konci druhé světové války. Ve štábu generála Douglase MacArthura (Tommy Lee Jones), který se jako nejvyšší velitel vojenských sil stal de facto vládcem Japonska, je vedoucí japonský specialista generál Bonner Fellers (Matthew Fox) nucen učinit historicky důležité rozhodnutí: Měl by být císař Hirohito souzen a oběšen jako válečný zločinec? (oficiálny text distribútora)

pretorij

Tak uz jsem videal i lepsi historicke filmy, to ano. Ze tu mame nejake ty rezervy v podani faktickych a pravdivych informaci... asi ano. Ale ten namet stoji na natoceni a myslim, ze vysledek stal za to. Kazdy film holt nemuze byt Forrest Gump. Myslim, ze prijemny vecer to prinese, ikdyz uz po tydnu nebudete nic z filmu vedet. ()

andy60

Myslím, že tenhle film není pro každého. Pokud se nezajímáte o politiku, potažmo o 2. světovou válku a o to, jakou v ní hrálo roli Japonsko, těžko budete vstávat od tohoto snímku spokojeni, neboť krom výše napsaného vás čeká už jen nemastná neslaná love story. ()

Falanx

60%. Byla to záležitost státnické moudrosti amerických vítězů, kteří si uvědomovali Pyrhova vítězství na Iwodžimě a Okinawě. Historicky je to jaksi neobjevné. Bylo naprosto zřejmé, že potomek bohyně slunce Amaterasu Oomikami nesmí zemřít, jinak by brzy okupanti dookupačili. Ono je jedna věc mrsknout dvě atomovky na analytiky vytipovaná velkoměsta a úplně jiná pohádka je ovládat sebevražedně nadaný národ, kterému jste zabili Boha a Císaře v jedné inkarnaci. ()