Pierre Richard nastoupil do firmy, která se specializuje na reklamy. A jaký je on, takové jsou i jeho reklamy - roztržité!
Pierre Malaquet (Pierre Richard) je přijat do firmy Jerico, která se specializuje na výrobu reklamy hlavně proto, že její šéf má poměr s jeho matkou. A je to zase tato skutečnost, díky níž se ve firmě udrží déle než týden. Má totiž naprosto jinou představu o reklamě a je navíc hrozně roztržitý, čímž přivádí lidi kolem sebe jednak do naprosto neuvěřitelných situací, jednak si je proti sobě značně popuzuje. Ale určitě se najde i někdo, komu se jeho kousky a temperament mohou líbit, nemluvě už, že jeho reklamy mají úspěch. (oficiálny text distribútora)

michalkop

Pierre Richard ve své typické roli - roztržitého chlápka, který je po většinu času naprosto mimo. Svou roztržitostí obohacuje své okolí, kterému to není vždy příjemné a pro P. Richarda nejsou vždy příjemné následky. Příjemná komedie na odreagování. Kdyby v ní bylo o trochu méně absurdity, tak by mohla dostat i 5*. ()

gizi

Zpočátku je to takový pomalý ne extra zábavný rozjezd, ale postupně se začínám bavit víc a víc. Není to úplně ta komedie, kdy se popadám za břicho od začátku do konce, ale přesto se výborně bavím a "Klistax vede" je prostě klasika. Krásně praštěná oddechovka, kterou jsem viděl už nevím po kolikáté 12.4.2013 a dávám 85%. Dobrá hudba. ()

zeromen

Staré francouzské komedie jsou jedny z nejlepších ale někdy se objeví slabší kousek, jako například tady. Jinak Pierre Richard je dokonalý komik, ale někdy se zadaří a někdy ne. ()

soukyd33

Výborný herecký výkon hlavního hrdiny. Akce střídá akci, a nikdo nemá tolik energie jako právě on. Příběh je trošku mimo moje chápání, ale funguje to dobře. Poznámka: Potkat roztržitého člověka je na hlavu, ale potkat dva roztržité, to už je nebezpečné. Doporučuji. Hvězdiček 4 ()

Sa.sa

Úžasná komedie, která patří k jednomu z nejlepších co natočil... Prostě se bavíte a čekáte co ještě přijde :))) ()

dragi

Tak toto bylo z hodně slabého soudku, kromě dvou scének (slepec, skleničky) a některých reklam to byla hrozná nuda. Pierre hrozně tlačil na pilu a snažil se vytěžit vtip i z naprosto nevtipných situací. Například jeho roztržité monology jsou tak mimo mísu, že prostě nejsou vtipné. Ani typické scénky pro tyto komedie, tedy Pierre něco nese, naráží do věcí/lidí či padá, se nepovedly (kromě slepce). ()

rado3105

BOli casy ked boli komedie smiesne, filmy boli ludske, vsade bolo citit take ludske ... Tato komedia je z tych casov. Dnes sa berie smiesne ked tam vyvesia nejaku gumennu kolagenmi napchatu kravu, vsetci po nej idu a to je pointa celej komedie. Blby USrael. ()

Ratchet007

Jojo roztržitý to sedí dokonale, i když on si to o sobě nemyslí. Já ale vím, že ať už roztržitý byl nebo nebyl, mě dokázal nadchnout i rozesmát. ()

StarFsh

Richardova prvotina vo svojej dobe určite vyvolala obrovský ohlas. Lenže to ešte diváci nevedeli, že v budúcnosti uzrú svetlo sveta aj také pecky, ako "blondín", "kopyto", "otcovia", či "utečenci", v porovnaní s ktorými tento film dosť bledne. Za 3*. ()

finest

Peirre Richarda mám moc rád včetně jeho blbnutí, v tomto případě ale přišlo spíš zklamání. Nebavil jsem se a skutečně šlo čistě o poskládání řady scének, které reálně neměly moc propojení... škoda. Jak už někdo psal, jeho nejlepší tvorba teprve měla přijít v podobě např. blondýna nebo třeba hořčice. ()

Jirkacek

Francouzské komedie sedmdesátých let dvacátého století podle mne patří k tomu nejlepšímu, co tento žánr v historii filmu mohl nabídnout. Mám je už od malička velmi rád a dá se říci, že jsem na nich vyrůstal, přičemž jednou z jejich nejvýraznějších postav tehdy byl Pierre Richard. Po právu jsem si jej zařadil mezi oblíbené herce a na každý jeho film jsem se velice těšil. Pravda, že se jednalo hlavně o ty nejstarší, mezi které patřil i Roztržitý, natočený léta páně 1970. Pierre Richard v něm teprve nabíral dech k pozdějším ještě úspěšnějším komediím, ale i v tomto filmu se patřičně vyřádil. Hned úvodní scéna na kruhovém objezdu, kde roztržitý hlavní hrdina Pierre Malaquet bloudil, zapomínal věci na vozovce či v taxíku, předurčila pozdější děj filmu. Pierre Malaquet pracoval v reklamní agentuře a jako excentrický člověk vymýšlel velmi netradiční až šokující reklamy, které bych si jako spotřebitel určitě zapamatoval. Jenže pro ně neměl pochopení ředitel agentury, jeho nejbližší tři spolupracovníci a později ani veřejnost. To však Pierre Malaquetovi vůbec nevadilo a tropil další a další ztřeštěnosti, čímž zapůsobil na ženskou část agentury. Vždycky mne překvapovalo, jak si Pierre Richard dokázal napsat scénář tak, aby ve filmu na něj ženské letěly a to ne jen tak ledajaké. Ale abych se vrátil k tomuto filmu, Roztržitý mne pobavil hned několika scénami, třeba když herec Paul Préboist přišel do agentury kvůli výrobě reklamy na svou zubní pastu, nebo když Pierre Richard a Marie-Christine Barrault pozorovali lidi, jak hledí na reklamní bilboard a přitom narážejí do jakési budky, v níž jim ženská nadává. Vtipná byla i scénka, když se Pierre Richard vrátil z práce domů, ale spletl si patro a vešel do bytu souseda, kde se choval jako doma. Mimochodem tohoto souseda si zahrál režisér Yves Robert. Přesto i na poměrně krátké stopáži 85 minut, bych našel pár hluchých míst. Roztržitý podle mne tak patří mezi slabší komedie s Pierrem Richardem a přesto ode mne získal čtyři roztržité hvězdy ****, což svědčí o vysoké úrovni starých francouzských komedií. KONEC S BROUČKY ! ()

JanHavelka

Tento film je koncertem bláznivého hereckého umu Pierra Richarda. I když není humor na kterém snímek stojí nikterak hlubokomyslný, je jemný a láskyplný, takže si hlavního hrdinu během chvíle oblíbíte a prožíváte s ním jeho praštěné trable jako by se děly vám. Konečně - ani určité poselství o naší společnosti filmu nechybí. Připravte se jen na to, že si chytlavou titulní melodii od Vladimira Cosmy budete broukat ještě hodně dlouho! ()

omega_SK

Neviem ohodnotit .... par momentiek je taká šupa, že záchvaty smiechu _____ a zvyšok = väčšina filmu total bizár, kedy len krútim hlavou, že to je ale konina .... tak fakt neviem ()