Spálené stodoly

• Česko Spálené stodoly (viac)

Nedaleko vesničky ve francouzských horách blízko švýcarských hranic je zavražděna bohatá mladá žena z Paříže. Vyšetřování vede vyšetřující soudce Larcher. Jeho podezření se soustřeďuje kolem samoty nazvané Spálené stodoly, kde žijí dvě generace rodin. Ústřední postavou je padesátiletá Rosa, která má na statku rozhodující slovo. Její autoritu uznává celá vesnice, její děti se jí bojí a manžel se uzavřel před světem i před ní v dílně, kde opravuje hodiny. Larchera Róza přitahuje, ví, že má před sebou nejen tvrdého protivníka, ale především silnou osobnost: "Silná, že by mohla krýt poklesky svých děti, ale natolik přímá, že by to nebylo možné." Krizová situace, jakou je podezření z vraždy obnažuje rodinné rozpory a věci nikdy nevyslovené. (oficiálny text distribútora)

petr.al

,,Spálené stodoly" jsou velmi průměrnou konverzační kriminálkou s podprůměrným závěrečným vyústěním. Prakticky celý film táhne pouze Simone Signoret. 3* za povedené dialogy a studánkové oči Alaina Delona :-P. ()

Kozlowski8

Příběh má dva hlavní aktéry. Jsou jimi soudce Larcher a paní Róza - hlavní "šéfka" samoty ve francouzských horách, jejíž autoritu uznávají všichni okolo, včetně obyvatel blízké vesničky. Poblíž samoty je zavražděna mladá žena. Vraždu vyšetřuje soudce Larcher a hlavním objektem jeho zájmu se logicky stává Rózin statek... Nečekejme od filmu nervydrásající napínavý průběh, ani akční scény, i když napětí nechybí. Je to napětí mezi obyvateli statku, především ve vztahu k Róze, která je ohromnou autoritou a většina lidí okolo ní se jí bojí. Napětí a určitý neklid panuje taky mezi soudcem a Rózou. Larcher ženu respektuje a svým způsobem obdivuje, zároveň však k ní cítí i značnou nedůvěru. Tyto psychologické vztahy a atmosféra jsou hlavní silou filmu, spolu s hereckými výkony Alaina Delona a především Simone Signoret. Naopak, co mne příliš neoslovilo, je Jarrého syntetická hudba, která mi do té krásně vystavěné atmosféry nesedla. 65%. ()

gizi

Celkem zajímavý snímek, který především dýchá vesnickou atmosférou počátku 70. let ve Francii. Platí o něm, že jde o detektivku v klasickém stylu. Hudba Jean MIchel Jarré - nijak moc zajímavá. 65%. 30.10.10. ()

Peršanka

No, tak to jsem se zase zklamala. Paní Signoretové tu venkovanku nevěřím, obzvlášť když střídá neforemné čepice a šály, aby jí šly k očím. Akorát ten Delon mi nepřišel až tak libovej jako jindy. A významná nicneříkání bych způli odstranila. Načež konec- vraždil někdo úplně zvenčí. Zrada na divákovi. ()

PORTER44

A.Delon tentokrát v roli vyšetřovatele který vyšetřuje vraždu ženy,která je zavražděna nedaleko jedné farmy kde je taky hlavní podezřelý.Docela dobré krimi drama s dobrým napínavým příběhem.Příběh se odehráva na Francouzském venkově v zimě takže trochu v netradičním období,v takové kose museli herci dostat pěkně zabrat,takže všechna čest za dobré herecké výkony. ()