Ľúbostný príbeh zajatcov Viliho (Jiří Mádl) a krásnej belgickej Židovky Colette (Clémence Tioly) rozpráva o osude tajnej lásky v prostredí hrôzy a smrti. V osvienčimskom koncentračnom tábore sa pred nami odhaľuje neľútostný svet každodenného boja o prežitie. Vládne tu prísna hierarchia aj medzi samotnými väzňami. Obchoduje sa so všetkým, čo môže zachrániť život, alebo aspoň na chvíľu oddialiť smrť. Židovka Colette prichádza do Osvienčimu transportom z Belgicka. Väzeň Vili jej poradí, ako sa má správať a čo má povedať pri zaraďovaní do pracovných skupín, a tým ju zachráni pred smrťou v plynovej komore. Fanatický dôstojník SS Weisacker (Eric Bouwer) si čoskoro všimne Colettin pôvab a zamestná ju vo svojej dielni. Napriek každodennému utrpeniu sa Vili a Colette zbližujú. Ich láska im dáva silu znášať peklo koncentračného tábora. V zúfalom boji o život spoločne naplánujú riskantný útek... (STV)

farinelli77

Možná jsem jen standardní většinový divák, který se klidně nechá od tvůrců citově vydírat a ještě je za to pochválí. Ano, jistě nejsem takový odborník, jako přispěvatelé přede mnou. Mě tento film totiž dostal a velmi se mi líbil. Já jsem v něm na rozdíl od nich romanci nepostrádal a vůbec mi nepřišel nudný a hluchý. Pokud se totiž od začátku dokážete opravdu vcítit do osudu těch lidí, neřešíte dvě hodiny hlouposti, co a kde udělali tvůrci špatně a co mohli udělat mnohem líp, ale jste naopak vděční za to, že něco takového mohlo u nás vzniknout v dnešní době, která přeje spíš hloupým filmům, z kterých na vás navíc v každém záběru vyskočí nějaká nemožná reklama... Děkuji všem, kteří se na Colette podíleli, za silný zážitek z nádherného filmu, který nepochybně obletí celý svět a posbírá mnoho ocenění!! Přál bych mu i to největší! ()

Petromilka1

Narodila jsem se a žiji ve městě, kde máme koncentrační tábor. Tudíž zrůdnost 2.sv.války na mne dýchá z každého koutku již od malička. Pana Lustiga jsme tu vídali často, protože prošel i místním táborem. A o to více na mne film Colette působil....Nezaslepil mne romantickým příběhem, ale dovolil mi se vcítit do osudů každého jednotlivce. I když ve skutečnosti si ti lidé prožili mnohem větší peklo! Film tedy hodnotím velmi kladně....otevřel ve mne totiž spousty otázek a myšlenek! ()

Kylee

Silný příběh a velký potenciál pro intenzivní zážitek hlavně díky předloze Arnošta Lusitga. Slušný hudební doprovod i kamera. Ten modrošedý odstín, který má velká část filmu, byl skvělý. Právě z téhle části díla (+ z postprodukcí vytvořeného vyhlazovacího tábora) nejlépe zaznívala ta hrůza a rozsah toho, co člověk sledoval. Škoda jen, že ten, kdo měl na starost napsání dialogů, se nijak moc "nepředřel"-jsou toporné a bohužel i značně povrchní. A taky mi trohu kazilo atmosféru, že všechny postavy mluvily čistou češtinou - ať už šlo v ději o Němce, Francouze aj. V celkovém hodnocení je ale pro mě osobně Colette filmem, který je velmi zdařilý a na to, kolikrát už téma šoa bylo zpracováno, je nepochybně i originální. ()

vanusak

Čekala jsem trochu víc... Téma nabízelo takovou hloubku, že jsem si připravila balíček kapesníků. To, že nebyl využitý ani jeden z nich, je měřítkem nevyužití možnosti emocionálně vyždímat z filmu maximum, co to jde. Škoda. O dabingu ani nemluvím, byl dost rušivým elementem. ()

andydufrsn

Film hraje pouze a jenom na jednu notu - notu vyvolání hrůzy, a hraje na ní dobře! Ano co může být hroznějšího než židé pokorně stojící frontu na vlastní smrt! Ale to jsem se mohl podívat na nějaký dokument, kde bych se navíc i něco dověděl. ()

penelopa

Velké očekávání a o to větší sklamání.Pozitivum vidím v celkovém náhledu na to,jak to v lágrech vypadalo,atmosféra,scéna,to vše se celkem povedlo.Ale jinak, až na 2 vyjímky,jsem to hercům nevěřila.Připadalo mi to umělé,nereálné,emoce jsem jim nevěřila.A uplně nejhorší mi přijde,že hlavní hrdinka,podvyživená,vystresovaná,žijící v denodenní hrůze v boji o holý život s akutním infekčním průjmem a žaludeční nevolností ,si užije užasný sex.Taková scénka bohužel dnes nesmí chybět v žádném filmu ale kdyby se tvůrci tentokrát přeci jen vydali reálnou cestou a vyzdvihli více citovou stránku,možná by i celkově měl film větší náboj.Dobře to zahrála Helena Dvořáková-kápo Kordula a Zuzana Mauréry -mistrová,co Colette pomáhala.Ještě celkem ušel Eric Bouwer.Romantické scénky,slovíčkaření a vyznávání lásky mezi hrdiny i to bylo pro mě,celkem nenáročného diváka,tentokrát o ničem.Nevtáhlo mě to,nevěřila jsem jim to,dokonce mi to místy připadalo až trapné. ()

SunnyToby

Nejen, že je to k uzívání. Navíc se Colette pyšní předvídatelností a co mně osobně zarmoutilo nejvíc - ta holka spí absolutně pořád s každym, koho potká. Oscara za tohle snad ne, to by tu cenu dost negradovalo. ()

dr_drep

Nejtrefnější je Filova minirecenze: 100 milionů (Kč) vylítlo komínem... No ale vzhledem k tématu je jasné, že grantové peníze byly hnedle na stole. ()

filimoni

Výborný herecký výkon Jiřího Mádla a jeho "Colette". Po shlédnutí tohoto filmu, jsem seděl a přemýšlel co si o tomto filmu mám myslet a přišel jsem na to, že to byl hezký film. Sice mě nenadchnul konec tohoto filmu, ale i tak u mě za 4 hvězdy. ()

noKOMERZIALL

Je vidět,že úroveň českého filmu stoupá,v tomto případě hodně vysoko.Všichni co tu film haníte´byste nenatočili ani reklamu na sunar,ale zde odvážně shazujete tento vyjimečný český film.Jednoznačně film roku 2013.Jediná výtka je k tomu strašnému Colettinu dabingu,to je na reklamaci,to se jediné nepovedlo,ale oproti ztvárnění a samotné kvalitě snímku to je maličkost. ()

VERU.throw

Myslím, že je tento film celkem zbytečný, naprosto neukáže a nedokáže vyjádřit atmosféru komplexu Auswitz. Moc dlouhý, docela nudný a zda se mi, že tomu herci moc nedali. ()

mufy001

Musím říct, že další z mála českých filmů který se mi opravdu líbil! Mádl perfektně zvládnul roli. Paráda, byl jsem unešen, ale konec byl nevydařený, proto jen 4*. 8/10 ()

liBOREC564

Dobrý film, otřesný dabing. Příběh je podaný napínavě, má spád a Mádl zvlává roli obstojně. Trochu mi chyběla větší hloubka, trochu víc šedé a ne jen čené a bílé. Ale i přes chyby a anedostatky mohu film doporučit. 75%. ()

The_woman

Zase ďalší film, ktorý nám ukazuje život v koncentráku. Áno, také tu už bolo. No tento film má akési svoje mimoriadne čaro, ktoré ho líši od ostatných.... záver trošku nečakaný, ale sklamenie by som to nenazvala. Každpádne je to jeden z tých lepších filmov s touto tématikou. ()

Indio

Jé ty triky a zvuk a dabing to je šit. Naprotitomu příběh a herci jako Mádl ,kterej fakt hrát umí a ještě nás o tom bude přesvědčovat, nejvíc mě ale dostal Vetchý kterej v maličké roli dokázal strhnout pozornost. Škoda nevyužitýho potenciálu filmu. Nadruhou stranu jsem už pár snímků z koncentračních táborů viděl a znám na toto téma spoustu filmklišé ktery zde taky jsou ale jsou tu i vyloženě oryginální okamžiky a ryze českej humor v drsnym a hnusnym prostředí. Stoji to za vidění. ()

kl.mi

Film vcelku ušel, až na maličkost, že jediným zlým byl německý důstojník SS. Kromě něj tam jsou samí čestní lidé, nikdo z vězňů nikdy nikoho neprozradil, neudal aby ušel trestu, nebo si zachránil život. Dokonce i kápové jsou hodní. V reálu byla většina kápu profesionálními zločinci a v krutosti se rovnali strážím. Stejně tak i mezi vězni bylo spoustu udavačů. ()

boyRT

Silný příběh ve vyvražďovací mašinérii. Ale přiznám se hned na začátku čekal jsem o trochu víc. Myslím si že z pera Arnošta Lustiga mohl Milan Cieslar vytáhnou daleko víc. Občas se mi stávalo, že jsem tomu příběhu moc nevěřil. Ano vím, že i v Osvětimi kvetla láska. Ale v některých scénách chyběla emoce. Chválím velmi dobrý výběr herců. Mádl po všech těch komediantech ukázal, že i bez školy je herec. Herec, který se pro film narodil. Clémence Thioly vetkla postavě jemnost a naivnost mladého nezkušeného děvčete. Děvče, které musí v pekle rychle dozrát aby přežilo. A být Eric Bouwer tak se asi ráno nemůžu podívat do zrcadla. Tak přesvědčivě zahraný esesman. Filmu navíc pomohlo mezinárodní obsazení. Kamerově velmi zdařilé. V poslední době často slýchám, že filmů o holocaustu už je moc. Já říkám málo! Přece nesmíme zapomenout! A když to bude s českou přítomností ještě lépe! ()