Scientologie, pravda o lži

(TV film)
  • Francúzsko Scientologie : La vérité sur un mensonge (viac)
Francúzsko, 2010, 97 min

Scientologii někteří považují za náboženství, disponující metodami, které pomáhají nalézt odpovědi na otázky pozemského bytí, vlastní pravdu o životě i o nich samotných. Svědectví bývalých scientologů nám však poodhalí temné stránky tohoto společenství. Aktéři našeho vyprávění se dříve či později ocitli v soukolí, které je semlelo lidsky, fyzicky, finančně i morálně. Scientologii přirovnávají k rakovině. Stali se součástí sdružení, které je postupně odloučilo od rodiny, kolegů i přátel. Ve svých příbězích popisují procesy, během níž byli připraveni o veškeré úspory a uvrženi do ohromujících dluhů, v ohrožení bylo jejich zdraví i život, který v některých případech dokonce vyhasl, a to zcela zbytečně. (oficiálny text distribútora)

Ilus

Průměrně hodnotím dokument jako takový, jelikož zpracování by mohlo být lepší. Nahlédnutí do praktik scientologické sekty, o které jsem měla dosud jen povrchní povědomí, bylo velmi zajímavé. ()

silvusaak

''if we believe in something than we do not really have to think for ourselves''. Jako dokument pekne udelany, jeste to podporuje tema co mozna par lidi zajima. Kazdopadne je to briliantni ukazka kam az lidska demence muze zajit. ()