Manželia z roku II

• Československo Manželé z roku II (viac)

Nicolas Philibert bol najdúch, ktorý vyrástol v rodine obchodníka s vínom a keď dospel, oženil sa s jeho dcérou Charlottou. Ctižiadostivá dievčina sa však zahľadela do bohatého baróna. Žiarlivý Nicolas ho zabil a zachránil sa útekom do Ameriky. Keď sa tam chcel oženiť s dcérou najväčšieho boháča v kraji, vyšlo najavo, že už vo Francúzsku, kde práve zúrila Veľká francúzska revolúcia, už jednu ženu má. A tak sa Nicholas vypraví domov, aby sa rozviedol... (STV)

inachisio

Další naprosto skvělá komedie. Tentokrát ale zasazená do jiné doby a to velice šťastně. Film proplétají nezapomenutelné hlášky, skvělá hudba a - samozřejmě vynikající herci a scénář. ()

djfun

Mám slabost pro staré filmy i pro Belmonda, a pro Jobertku jasně, že taky. Když jsem to viděl kdysi dávno, což mi bylo asi deset, byl jsem nadšenej. Bohužel s odstupem několika desetiletí je tohle typickej příklad bijáku, co v souboji s časem absolutně neobstojí. Hrozná slátanina! Na rozdíl od všech dodnes nepřekonaných Wilderových, Pollackových nebo třeba Allenových komedií z podobného období, jsou ty tehdejší francouzské a italské "šlágry" v dnešním světle povětšinou vyčpělou nudou a nechápu, čemu jsme se to tenkrát smáli. Ač to tedy říkám hróóózně nerad:( ()

t0ny

Dynamická komedie, která si trefně střílí z vyobrazené doby, a na to, že v ní jde vlastně jen o rozvod, je úžasně nápaditá a ani na moment neztrácí dech. Těším se na zhlédnutí v originálním znění! ()

Puol

Belmondo si rieši svoje manželské problémy na pozadí francúzskej revolúcie. Medzi ním a krásnou Jobertovou to fakt iskrí. Taky veselý, ale občas až satirický pohľad na francúzske dejiny. ()

Evander

Slávu tohoto a jemu podobných filmů s Belmondem již dávno odnesl čas. Film sice neurazí, ale ani nijak zvlášť nepobaví. 60% ()

pepa3rd

Skvělý dobrodrulžný film z období francouzské revoluce, kde dobrodružnému žánru velmi dobře sekunduje romantika i humor a to především díky dokonale fungující ústřední dvojici, mezi kterou to jiskří a to myslím doslova :) 90 % ()

Torgal

Uff, tak toto bol teda riadny bordel. Dej je totálny guláš najrôznejších (väčšinou humorných) situácii a človek sa pri tom rozhodne nenudí, ale mňa z toho pomaly začala bolieť hlava. Humor tiež mohol byť o niečo viac výživnejší a koniec mi prišiel riadne odfláknutý. 6/10 ()

Zevon

Na první pohled galimatyáš má překvapivě hlavu a patu. Belmondo v nejlepších letech a ostatní nezůstávají pozadu. Spád, šmrnc, spousta bžundy, prostě to miluju. Mohl by mi, prosím, někdo sdělit, jak se k tomuto natáčení přimotalo Rumunsko? V 71 roce tam pro Krista pána žrali ještě klacky a v lepším případě sami sebe navzájem...Přečetl jsem si v diskuzi výstrahu, že v nějaké verzi vyšla komedie předabována Belmondo-Postránecký. No to snad ne, to bych asi vztekem nerozchodil. Vůbec nevím, proč se filmy po určité době předabovávají opět, typický příklad je Sedm statečných s Bartoškou a Návrat do budoucnosti, kde se změnil i překlad. Většinou nové dabingy jsou bohužel horší a slovník stupidnější. ()

Enterprise

Revoluce je doba značně nejistá a s Jeanem Paulem Belmondem si pěkně zahrává. Jednou je za zachránce, podruhé mu jako zrádci hrozí gilotina. A k tomu ty ženy - kdyby jenom věděly, co vlastně chcou :-) Stará dobra francouzská klasika za čtyři hvězdičky. ()

sehe

V roku 2011 sa mi zdá táto francúzsko-rumunsko-talianska historická komédia trochu naivná,ale rada som si pripomenula takých hercov ako Marléne Jobert a Belmonda nakoniec tiež. ()

FireTight

Nadprůměrný snímek s Jean-Paul Belmondem v hlavní roli. Upřímně, tohle jsem opravdu nečekal - aby si autoři stihli dělat srandu z postav, lokací a ještě při tom všem tak skvěle parodovat Velkou francouzskou revoluci a to ještě na obě strany! Neuvěřitelné! Na druhou stranu, možná, že kdyby film skončil ve chvíli, kdy Belmondo odjíždí zpátky do Ameriky, hodnotil bych pěti hvězdičkami. Protože to, co následovalo, už jsem tak nějak nepobíral a docela mi to připadalo už jako umělé natahování stopáže. Třeba ta pasáž, kdy se pěti lidem podaří na jednom mostě odrazit útok rakouského jezdectva... To už bylo i na mě moc šílené. "Pane obhájce, můžete pronést svojí řeč." "Požaduji, aby byl popraven stětím hlavy!" :D ()