Bob Saint-Clare je nejschopnějším agentem na světě. Železné nervy, svaly z ocele, urostlá postava, obávaný protivník a neodolatelný svůdník, který střelbu a karate ovládá stejně dokonale jako hru na klavír a poezii. Není divu, že je tím jediným, kdo dokáže pomoci plukovníku Collinsovi, jehož agenty likviduje v Acapulcu neznámý hrozivý protivník. Bob se o tom přesvědčí už během mezipřistání v Paříži, kde mu neznámý pošle jeho informátora se sekerou v hlavě a Bob na oplátku hravě odhalí a zlikviduje po přistání v Mexiku řadu jeho mužů ukrytých v různých převlecích na různých místech. Setká se se svou spojkou, krásnou Arianne a společně s ní odrazí útok žabích mužů, kteří je napadnou v jejich přepychovém bungalovu. Jenže pak se objeví uklízečka se svým vysavačem, který všechno zmaří. Vytrhne totiž z tvůrčího zaujetí spisovatele Francoise Merlina, který je autorem už jedenačtyřiceti románů o příhodách nepřemožitelného agenta a právě dokončuje další. Na rozdíl od svého hrdiny se však nemotorný Francoise neustále potýká nejen s všedními starostmi, ale také s nedostatkem peněz, a to navzdory skutečnosti, že jeho romány hltají po světě miliony čtenářů. Své trable si spisovatel vybíjí pouze tím, že všechny, kteří mu komplikují a znepříjemňují život, přenáší do svých románů jako záporné postavy, se kterými si jeho agent Bob hravě poradí. Svého lakomého nakladatele Charrona, který na něm vydělává velké peníze, ale odmítá mu vyplácet zálohy, projektuje do role svého úhlavního nepřítele, Karpofa a Arianne má svůj předobraz v půvabné sousedce, studentce sociologie Christine. Ta si jednoho dne půjčí jednu jeho knihu, aby s její pomocí mohla napsat sociologickou studii o důvodech obliby podobné literatury, což si Francois špatně vyloží a začne se o ni ucházet stylem svého hrdiny Boba. Tím však u dívky neuspěje. Francois už má dost krvavých dobrodružství, sní o kvalitní knize, kterou chtěl kdysi napsat a rozhodne se svého agenta zlikvidovat. Bobovi se náhle nic nedaří, dostane rýmu, přehlédne Karpofovu léčku a nakonec je pohřben v masovém hrobě. Jenže to zdaleka není konec románového hrdiny ani jeho stvořitele. (oficiálny text distribútora)

remotrumpet

Z mnoha pohľadov na parodujúci scenár, vtipné viacrolové obsadenie hercov - JPB a J.Bisset (absolútna šupa), štýlovú osobitú réžiu a ešte aj vtipnú iskru a tempo samotného filmu, dal vzniknúť novému superžánru o akčných hrdinoch na ktorý, sa nedá vynadívať či zabudnúť. ()

W00DY

Myslíte si že největší filmový frajer a svůdník je Bond, James Bond? Omyl. Je jím Bob Saint-Clair v podání Belmonda, který byl, je a bude největší frajer a svůdník v reálném světě. Jemu zdatně sekunduje kočka Jacqueline Bisset. Výsledkem je z mého pohledu nejlepší francouzská komedie, možná nejlepší francouzský film vůbec. ()

Hombre8

Za mne jednoznačně nejlepší komedie a patrně i nejlepší film vůbec ze všech belmondovek. Vtipné, se spádem, bez debilního patosu a nafoukanosti. Řekl bych až satirická komedie českého typu. Samozřejmě že i nejlepší film De Brocy. Ne že by tam bylo všechno dokonalé a občas něco nezaskřípalo, ale když je něco nejlepší, tak si to prostě pět hvězd zaslouží. ()

lobsang

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů vůbec. Perfektní Belmondo ať už coby looser Francois Merline, nebo drsňák Bob Saint-Clare. Vynikající komedie plná nápadů a odkazů, vysmívající se brakům a klišé. A Jacqueline Bisset je tu doslova k nakousnutí ... ()

Jurator

Muž z Acapulca je natolik skvělá parodie na Bondovky, že se stal sám klasikou. Belmondo hraje dvojroli, jejíchž obě půlky představil dokonale. Z jedné strany nejchytřejší, nejšaramantnější, nejzkušenější a nejnebezpečnější agent a z druhé strany pološílený smolařský spisovatel ve věčně zahuleném bytě. A když se tohle zkombinuje s dovedností filmařů a skvěle zvolenými lokalitami, vznikne opravdové veledílo. ()

Mangix

Pise ze sebe blbce a nam se to libi.Clovek se pobavi se skvelym Belmondem.A Jacqueline..nwm, ale asi nejlepsi komedie s Belmondem. ()

OldPink

Naprosto neskutečná sranda, bžunda, prča, prdel, čočka, no prostě komedie jak stehno. ,,Ta krysa má zuby napuštěné prudkým jedem,, ;) ()

Ajgor

Myslím, že vše již bylo řečeno - vlastně ještě ne: "Tak sestupte, já počkám!" (A pozor na žraloky, když voláte z telefoní budky) ()

Maurice

Muž z Acapulca je mojí nejoblíbenější belmondovkou. Geniální a velice odlehčené prolínání spisovatelova života a akce Boba Saint-Claira dává filmu punc francouzké zamotanosti a mému bachoru hodně zabrat. Uff, už se těšim na další reprízu. Potoky krve a krysa, co má otrávený zuby. Otrávený zuby? ()

bergus

Kuku ruku kůůů. A Belmondo. A Bissetová. A Philippe de Broca. A instalatéři. A elektrikář. A uklízečka. A boží Bob Karpoff. A Acapulco. A vltulník. A já ti dám ty atlete. A Jan Tříska. A vůbec. A tak by to mohlo pokračovat do nekonečna. Jeden z nejlepších filmů Belmonda. Prostě klasa. ()

anjac

Geniální parodie na všechny nepřemožitelné superagenty se skvělou anglickou vložkou ("Call me Washington...." a následující: "Yes, no, okay!") Neodolatelný Jean-Paul Belmondo ve dvojroli a jemu zdatně sekundující Jacqueline Bissett. Prostě Le Magnifique... ()

MAKITA

dost dobrý..vtipný a na tehdejší dobu vážně sexy Jacqueline Bissetová a ten špek ke konci... 80%. Belmondo je řízek a tady fakt zazářil. ()

Umělec

Klasika, klasika, klasika.... Pořád se na to parádně kouká, i když v době svého vzniku to musela být naprostá bomba. Hle, odkud berou všechny ty dnešní parodie inspiraci ... Francouzská komedie v té nejlepší kondici. 85% ()

gerojmanus

Jedna z nejpovedenějších rolí Belmonda. Mam tyhle parodie rád a když se k tomu ještě přidá úžasná a krásná Jacqueline Bisset, vychází mi z toho pohodová komedie, na kterou se pokaždé s chutí podívám. ()

Thrakan

Podle mě to na 5* není, ale film je to skvostnej! Jak tady už někdo psal asi Belmondova nejlepší role. Bissetová bývávala kost :-) Při scéně kdy Bob Saint-Clare mlátí do Ariany berlí jsem doslova uchcával... ()

Zemřel Jean-Paul Belmondo

Zemřel Jean-Paul Belmondo