Automobilový závodník Francois Holin ztratil licenci, když při nebezpečném jezdeckém manévru tragicky zahynul jeho partner a Francois byl označen za viníka. Náhle byl bez práce i bez peněz na nákladný život, na jaký si zvykl. V té situaci přijal nabídku z prostředí organizovaného zločinu a stal se řidičem gangsterů s přezdívkou Ho. S morálkou si žádné velké starosti nedělal - ovšem pouze do chvíle, kdy v bandě došlo k podrazu, který se Holinovi příčí. Od té doby jedná na vlastní pěst. Obratně manipuluje s lidmi od policie i z galérky a nekompromisně trestá všechny, kdo se provinili proti kodexu cti podsvětí... (oficiálny text distribútora)

PTuranyi

Film má štandardné atribúty belmondových filmov, teda až na humor. Nie je to skrátka komédia. Je to skrátka vážny príbeh gangstra, ktorého nakoniec dostanú a príde o všetko. Výsledok preto možno pôsobí rozpačito. ()

xander

Jean-Paul Belmondo je v hlavnej úlohe tak ako väčšinou výborný. No niekedy mi jeho postava pripadala nesympatická a dosť tažko sa mu fandilo. Určiťe je to dobrý film a nudiť sa nebudete ale je to len za 3 hviezdičky, aj kedˇ kvalitné 3 hviezdičky. Belmondo má aj vydarenejšie snímky. ()

pan_buh

Konečně pořádnej film co nejede přesně podle očekávatelnýho scénáře. Bezkonkurenčně nejlepší část je ta s útěkem z vězení a závěrečená přestřelka. A co je velký plus - je tam málo negrů. Občas se tam nějakej mihne, ale neruší. ()

gizi

Pro mě doposud neznámý film, který si ani nezaslouží být moc často uváděn (a asi ani není, i když mě překvapilo, že české znění od České televize je z roku 1993, tedy 20 let zpět). Chyba je myslím v režii, kdy děj je trochu roztěkaný a hlavně hrdina a jeho charakter je dost špatně vykreslený, i když Belmondo dělá, co může. Bohužel zde chybí i trochu pepřového humoru Belmonda. 65%, 13.4.2013. A hudba je zcela nevhodná. ()

moorks

Poměrně zajímavé dílo, bohužel v mnoha směrech uspěchané a nedotažené, což je veliká škoda. Snímek už tradičně stojí na herectví Jeana Paula, i když i on má ve své filmografii zdařilejší díla. ()

JimLogan

Tyhle francouzské kriminálky jsou vždycky zárukou kvality, ale k téhle jsem si hledal cestu trochu déle. Belmondo je tu spíš antihrdina - člověk, který přišel o svět, který měl rád (což je krásně vidět na scéně chvilkového návratu na dráhu při psaní reportáže) a teď neví co se životem, proto vstupuje na dráhu zločinu, ve kterém chce vystoupat až na samý vrchol, což nemůže být zadarmo. Závěrečná akce je brilantní. A za pozornost stojí i příjemně netradiční hudební doprovod. ()

Hombre8

Ho jako hovadina. Ještě že to aspoň bylo dabované, bo slyšet v té zmatenině ještě navíc Bébelův přiteplený hlas... Scénář na úrovni začínajícího spisovatele rodokapsu. ()

Ondrish

Toto bolo zrejme to najslabšie čo som videl s Belmondom. A tá ragtime-ovská hudba tam sedela asi ako Beethoven do funesovky. Tak ako aj tie najlepšie hudobné skupiny niekedy napíšu pesničku do počtu, aby zaplnili album, tak aj tento film je v Belmondovej filmografii taký zbytočný kus do počtu. ()