Berserk: Ógon džidai hen III – Kórin

• Japonsko ベルセルク 黄金時代篇Ⅲ 降臨 (viac)
všetky plagáty

Kumpanie Jestřába se bez Griffitha a Gutse skrývá v tmavých lesích a pod velením bojovné Cascy jen s vypětím sil vzdoruje královské armádě. Potřebné povzbuzení přinese návrat neohroženého Gutse a k obnovení původní síly má dopomoci osvobození uvězněného vůdce Griffitha. Výsledkem je trpké zklamání a složité dilema pro Cascu. Sled událostí ale vzápětí nabere zcela jiný směr, do hry se vrací talisman Behelit a o slovo se konečně rázně přihlásí démoni. Nastává temná éra, Griffith je postaven před osudové rozhodnutí a začíná věčný boj Gutse s přízraky – zrodí se Black Swordsman. (Dont)

Eventyrer

Do teraz neviem, či to mám ohodnotiť ako poriadnu sračku alebo menej podarenú sračku alebo film s dobrým nápadom a s kopou viac či menej podarených sračiek. Páči sa mi myšlienka no to ostatné - ako v dalších japonských ANIMeOVANÝCH rozprávkach - je sexistický blud. ()

Fowl

Ještě jsem neshlédl seriál, takže nemůžu porovnávat a s mangou stejně tak. Třetí díl se vám buď hodně zalíbí, nebo naprosto znechutí. Po dvou dílech středověké reality se najedou celý děj o točí o doslova masakrálních sto osmdesát stupňů. Jestli dříve stříkala krev, tak teď už se jedná o pořádnou dávku masochismu (ne nadarmo se tedy hlavní hrdina jmenuje Guts...) a téměř s trochou hentai.Co mě však škrábe na mozku, je vědomí, že by to měla být ukončená trilogie, neb tento konec mi nedá pokoje, stejně jako prázdná díra po konci Clamore. Na netu je však info, že celý projekt pokračuje a tak se snad dočkáme pokračování, které je sotva v plenkách. ()

HarqAlAda

Pre mňa nesporne kvalitné anime. Tento diel katarzne vygraduje do čohosi, čo mi nie je ani trochu príjemné a doslova som celý záver pretrpel. Veľa z videného mi nebolo sympatické, kýble explicitného násilia a brutálnych odporností či už vizuálnych alebo charakterových boli niekedy neznesiteľné. Napriek tomu pohyblivé obrázky videné v tomto a predošlých dieloch ponúkajú ucelený a silný príbeh. Rozprávanie a odkrývanie deja mi pripadá majstrovsky spracované. Uvedomujúc si, že tieto snímky sú kompilátom seriálu, o to viac oceňujem ich kvality a neviem či by som zvládol predlohu. Získal som silný zážitok, ktorý mi rozryl dušu na niektorých z najcitlivejších miest. Ak by som vedel čo ma čaká, ani by som nezačal. Za to si Berserk: Golden Age Arc zaslúži moje vysoké hodnotenie a tento diel plný počet. ()

Maniik88

Tak ja okomentujem celú trilógiu v tomto komente. Na Berserka som natrafil úplne náhodou. Už dávno ma čosi tak nenadchlo ako práve Berserk. Výborná chémia a príbeh okolo hlavných troch postáv. Gutsa som si zamiloval okamžite, Cascu postupne, Griffitha pri bitke o Doldrey. Griffith sa mi nepáčil, ako je naanimovaný, vyzeral ako ženská. Guts s jeho 2m mečom je proste ten typ hrdinu, čo musí mať každý chlap rád. Čistý barbar. Postupne sa z neho stal najlepší smrteľný vojak. Prvý diel bol super oťukaná, pár fajnových bitiek. Guts si často zašermoval s nejakým bosom. No a jeden z nich bol aj obdoba Lucifera. To bola hustá scéna. Silný bol koniec s Griffithovým monológom a potom prišiel koniec epizódy s epickou hudbou a titulkamni. No tá najsamlepšia scéna prišla v úvode druhého dielu, keď sa Guts vracal s chorou Cascou a prepadlo ich 100 mužov. To bola naprostá paráda. No a bitka o Doldrey, om nom nom. Podobnosť hradu s Minas Tirith čisto náhodná :). Súboj s generálom nosorožcom, úplna paráda. Potom kráľovské uvítanie v meste, krása. A osudové rozhodnutia v závere. Dvojku som si užil ako niektorý z dielov pána prsteňov. No a potom prišla trojka. Ja nepoznám predlohu a musím uznať, že taký mordor by v USA alebo u nás nepripravili. Možno tak ešte severania. Čisté peklo a utrpenie a žiaľ aj to pozerať. Prvá polovica ale stále super. Škoda. Ten rádoby stredovek s občasným Luciferom sa mi páčil viac. Ale ako celok super. Guts musí byť v ďalšom živote ešte väčší brutalista. ()

daGGos

Důstojné "zakončení" trilogie, kterému se dá vytknout asi jen opominutí těch pár scén z předlohy (sadistického hovada Wyalda se asi rozpohybovaného nikdy nedočkáme), s čímž se už ale prostě u filmového formátu musí počítat. Naopak, s povděkem kvituji vizuální stránku, která šlo oproti minule ještě o stupínek vzhůru, a tak je ten gulášek na konci ještě o dost více šťavnatější a výživnější, než byl před nějakými patnácti lety v seriálu. Nezbývá než doufat, že trilogie uspěje a nějakého producenta napadne, že by možná nebylo zas tak špatné, kdyby místo do 17. série nějaké hlubokomyslné psychologické sondy "jak chce se mnou souložit moje kamarádka, sestra, učitelka a intergalaktická princezna, ale toho bohdá nebude, abych se nechal připravit o svoje panictví!", strčil prachy do anime pokračovaní Gutsových dobrodružství... **** ()

Vykuk

Z prvního dílu jsem byl nadšen, u druhého už to sláblo a třetí jsem ke konci lehce přeskakoval, dost nuda a konec.... pfff. Původní seriál byl vážně lepší. Ale i tak je celá trilogie povedené dílko a pro toho, komu se nechce koukat na seriál určitě velmi kvalitní anime. ()

konysua

Japonský happy end v celé své kráse, takový, kterému by Hollywood nikdy nedokázal porozumět. Guts je rozcupován jak fyzicky tak psychicky a ani přesto nepouští svůj obrovský meč z rukou. Chtělo se mi prát za něj, vidět všechnu tu potupu a bolet, kterou musel snášet. Silný zážitek a jsem zvědav jestli to bude nějak pokračovat. 9/10 ()

Kimkong

Zkrácené dobrodružství Gutse mino kompanii mě mírně zaskočilo, ale závěr mě mile potěšil. Oproti seriálu, kde se závěr brzy ustřihnut, je zde jisté pokračování a byla radost jej sledovat. Oproti původnímu seriálu, je zde také nejvíce odlišností v průběhu celého filmu. Hlavně v tom, kdo a jak přežije. ()

Jarlaxle

To by mě zajímalo, jestli poslední díl trilogie přinese oproti seriálu něco navíc. Co se zakončení týká, přišlo mi to v seriálu takové dost uťaté. Tak uvidíme. Jestli pouze převypráví poslední třetinu seriálu za použití líbivější animace, tak jde o dílo stejně důležité jako dva předchozí filmy... ()

spoock

Po super seriálu jsem byl z téhle trilogie trochu na rozpacích, protože se první dva filmy řítily tempem, které si děj nezasloužil, každopádně po Descentu je vše odpuštěno, tady si tvůrci dali záležet a rozpracovali to divné zakončení, z čeho jsem měl špatné spaní u seriálu. Pokud se na nás řítí nová trilogie po tomhle všem, pak těm japončíkům gratuluju a líbám ruce. ()

xzajox

Vyvrcholenie trilógie? Prdlajs. Je sice pravda, že sa dej vykryštalizuje, osudy väčšiny postáv sa uzavrú a konečne prichádza aj dlho očakávané nadprirodzeno. No možno by ani nemuselo. Japonská úchylka v démonických znásilneniach je nechutná a odporná. Celý démonický svet už bol na mňa trošku priveľa, ale povedal som si, že to pretrpím. Určite po tom príde veľké finále (Boss Fight). Prdlajs. Dej ostal otvorený (je možné, že sa dočkáme pokračovania). Zlo (dúfam, že len zatiaľ) zvíťazilo a hlavný hrdina zostal sám (a kripel). Naozaj som mal diametrálne inú predstavu o konci. Veľké sklamanie. S privretým okom (a druhým vydlabnutým) 50% - 3* ()

muti

neviem ako mam brat zmenu zanru a celkovy odklon od smerovania berserku. bolo to povodne planovane takto ako Master plan, alebo jednoducho tvorcovia uz nevedeli co si pocat a rozhodli sa ist cestou Behelitu? toto mi celkom nedava zmysel, no vizual bol rozhodne dychberuci. stvarnenie podsvetia a roznych demonickych sil je tak desive a strasne, ze taky hellraiser je proti tomu ako snehobiely zajacik pasuci sa na travicke. ak sa teda Gatsu transformuje na noveho constantinovskeho hrdinu, rad by som si pozrel pokracovanie. rada na zaver - ak sa nechcete stat nadrzanym kralom demonov v pekle tak si neberte ziadne divne amulety od babiek na trhu. ()

Phex

Po prvních dvou 5 hvězdných dílech jsem s velkým očekáváním vyhlížel rozuzlení osudů tří skvěle ztvárněných charakterů (Griffith, Casca, Guts). Prostřihy záběrů na konci druhého dílu slibovaly trochu větší fantasy odvaz, ale toto? V posledním díle má významnou roli zatmění a to asi měli i tvůrci...tý fíčo, to psali i animovali na drogách, ne?! Absolutní vybočení mimo do té doby rozvíjených a naznačovaných linek do absurdně nechutné fantazie. Pro závěr trilogie je podle mě hodně neopodstatněné. Uvažoval jsem i o dvou hvězdách. ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- P.S.: Argumentovat v komentářích tím, že nad třetím dílem trilogie Berserkera brečí jen diváci neznající seriál mi přijde divné...Proč tedy točili filmy? Co je asi nejpodstatnější - první díl seriálu končí drsným soubojem s jedním z démonů, čili je vám hnedle jasné o co asi v těch dalších 24. dílech půjde. Tady ve filmu objevení démonů působí jak nečekaný sek obouručákem, řekněme s velkým rozmachem :-). ()

Elleo

Tak, do třetice. Když už mám všechny díly za sebou. Guts třetí díl celou dobu držel nahoře. Začátek mě ne a ne chytnout, ale pak se to zlepšilo a vytáhlo se to výš. A pak se to někdy ve třetí čtvrtině zaseklo a šlo to zase dolů. Nevím, možná, že už to bylo moc dlouhé, možná, že určité pasáže byly moc dlouhé a já si v sedačce říkala - proč? Pro mě to zachránil konec filmu. Každopádně animace mnohem lepší, skvělá. Guts se svým mečem a prudce inteligentním výrazem nezklamal. ()

Setanta

Teda, místama mi to dost připomínalo Evangelion :D Režisérsky se mi to zdá nezvládnuté, střídají se silné momenty se slabými, tempo je nevyrovnané, film místy nudí atd. Na druhou stranu, animace skvělá, temná, až kulervoucí - což ovšem není všechno. S láskou vzpomínám na seriál - a přesto tuhle filmovou trilogii vítám. Protože doufám, že bude mít úspěch a doufám, že otevře možnost zfilmování celé, nebo alespoň části mangy, která nabízí jeden z nejsilnějších příběhů, jaký znám. Vyserte se na Hru o trůnu. Berserk je stokrát lepší! (teda aspoň manga) ()