Unconditional

Občas musíme vyletieť až nad mraky, aby sme videli slnko.
Život býval pre Samanthu (Lynn Collins) krásny a plný príležitostí až do momentu, kedy jej manžela zavraždili pri lúpežnom prepadnutí. V okamihu, keď sa rozhodne spáchať samovraždu, jej dve náhodné udalosti zmenia život a prinavrátia vieru, ktorú stratila. (sochoking)

DJ Kritik

Neznášam príbehy, ktoré náboženský fanatici označujú ako náboženské a potom si ich aj takto prezentované posúvajú ďalej. Je pravda, že i tento film ma hneď na začiatku práve preto trochu odradzoval. Ak opomeniem ale niektoré chapé prvky náznaku nejakej ideológie, je to temer jednoduchý americký film a byť trochu lepšie rozpracovaný a zdramatizovaný mohol mať obrovský úspech. Keď na konci filmu prezentujú skutočnú postavu hlavného hrdinu je každému jasné, že mnohé bolo domyslené a mám taký dojem, že to horšie. ()

emma53

Toho duchovna jsem zas až tolik nezaregistrovala, aby mě to nějak rušilo, to tam byly spíš jiné situace, které mně přišly hodně naivní. Ale už vůbec jsem netušila, že je to příběh inspirovaný skutečným životem takového muže, jakým byl Joe Bradford a za to přihodím tu jednu hvězdu navíc. 50% ()

sochoking

Prvých 15 minút sa tu všetci zoznamujú a potom si celý čas rozprávajú príbehy. Tento film je podľa mňa dobrý na nedeľu po rannej omši, alebo po brutálnej sobotňajšej kalbe, kedy ste maximálne schopní presunúť plechovku piva z podlahy smerom do huby (ak ležíte). Veriaci v tom nájdu všetko, čo potrebujú, naopak alkáči s vypnutým mozgom sa nebudú ani diviť nad kopcom hovadín, ktorými film ovplýva. ( Ak ich teda vôbec zaregistrujú.) A potokov sĺz je tam snád' viac, ako v LOTRovi... P.S. Pravú povahu filmu odhalia až záverečné titulky... ()

Arsenal83

Vynikajúci komentár užívateľa brumbrum. Zlí ľudia budú odpadovať všetko, v čom vidia len závan viery bez toho, aby si film čo i len pozreli, ale najzvrátenejším úchylnostiam budú dávať 5 hviezd, lebo vraj art. Čo môže komu vadiť na tomto filme? Dobro, láska, nádej? Ale aspoň sa mentálni chudáci znova vyfarbili. ()

KrestanFilms

Možná až přílišná emocionální vydíračka... A nějak moc náhod na to, že je to dle skutečného příběhu... Přesto hlavní nit příběhu je motivační a film tak stojí za to shlédnout. Musím ale vytknout, že navzdory tomu, že "papa Joe" žije životem víry (čemuž odpovídá jeho ovoce), je to ve filmu zmíněno jen lehce, okrajově. A to je opravdu velká škoda. TIPseznam dalších křesťanských filmů. ()

Riddick77

Povedené, jak jsem ostatně čekal. Kdo má rád dojemné, duchovnem líznuté a silné snímky o víře (v mnoha podobách, nikoliv nutně jen v náboženském slova smyslu), ten bude bezpochyby chrochtat blahem, přičemž se jedná o typický a moralismy protkaný produkt amerického protestantského smýšlení o životě a hodnotách, ač forma je místy nerealisticky idealistická. Televizní háv nikterak neruší + Lynn Collins opětovně kouzelná. 8/10! ()

kaylin

Příjemný malý film, který dokáže vyprávět o velkých věcech. Pomsta je sice hezká věc, ale není mnohem hezčí dál žít? Ano, postihují nás hnusné události, stává se, že se všechno obrátí tím posraným nahoru a vy do toho prostě spadnete a nejlíp rovnou na obličej. Pořád se ale dá žít, pořád jsou tu další, kteří vám mohou ten váš život udělat hezčí. A o tomhle ten film je. Ano, sem tam je patetický, sem tam tlačí na pilu, ale jako celek je prostě krásný. ()

honajz2

Díky bohu, toho duchovna je přiměřeně, ačkoli ho většina nemusela být v tom konci. Příběh by celkem ušel, dokonce se tu celý film řeší i otázka kdo je vrahem manžela Samanthy, no, SPOILER nějaké řešení nemá KONEC SPOILERU. Postavy spíše sympatické. Někdy je to až příliš naivní a je tam až moc náhod a bohužel, těch naivních částí je zde hodně. Posledních 35 minut je tak velká citová vydíračka, že jsem to snad ještě nikde neviděl... Kdyby se to odehrávalo normálně, ten film nebyl zpočátku nijaký a hned potom slzavé údolí, tak by to bylo určitě lepší a zajímavější... 2* ()

Dman

Pribeh o mlade zene, ktera se po ztrate sveho milovaneho manzela, rozhodne opustit svuj zivot take ...avsak v poslednich vterinach pred spachanim sebevrazdy ji do zivota vstoupi nahodna udalost a pribeh pokracuje dal. :) ...Takovych filmu uz tady bylo...ale proc ne? Treba prave jeden z nich dokaze nekterym lidem pomoci najit to, co po ceste zivotem davno ztratili. A jak rika Lynn Collins v zaveru filmu - ze i kdyz bourky v zivote neodvratne prichazeji, tak i v tehle bourkach, v dobach, kdy se citis nejosamelejsi, nikdy nejsi doopravdy sam. ()

Illy

Neskutečně nudná, sračkoidní a citová ždímačka. Je mi z té vší lásky a hodnejch lidiček různých barev blbě. Tfuj tajxl. ()

brumbrum

Krasny film.. Citajuci si nechutne komentare nizsie, mal som vopred pocit, ze je to bud totalna kravina - v tom lepsom pripade - alebo ze je to krasny film a komentujuci su absurdne vymleti.. zial, bol to ten horsi pripad, film krasa a ludia humus. Namiesto hodnotenia filmu by bolo potrebne zaoberat sa hrubym primitivizmom krajanov. Smutne je vidiet ludske hovada, co pri sebemensom pokuse poukazat na schopnost milovat a dufat napriek zivotnym pruserom, kricia nenavistne "fuj, ukrizovat!". Z coho to plynie? Preco to vobec pozera clovek, ktory chronicky "lajkuje" ODPAD a za "odpad" oznacuje lubovolny hlbsi pocin? Tento film nie je o Bohu, o agitovani, ani citovo vydieraci; len zopar tazkych udalosti z pruserarskeho prostredia a chudoby, ako ju pozname z nasich domacich slamov; a nejeden z nas poznal Zlo i osobne a velmi dobre vie, co a Koho potom nutne nachadza. Toto drazdilo s diablom zladenych odvzdy: logika zla a dobra. Pozrite si film a precitajte podaktore komentare.. otvora to oci, ako funguje svet. Jeden sa plazi v prachu a vola o pomoc, a druhy nan bud so smiechom sliapne, alebo sa skloni a pomoze mu. O tom je svet, cela posrata politika a vojny - a nevyriesime to zmenami rezimu a vymienanim hlupakov v politike. Zacina to medzi ludmi, na tomto fore, ked sa k hlboko zakopanej ludskosti chudakov nedostane ani luc nadeje, kedze ho s uskrnkom "citove vydieranie" odpali a vyprdne pivny opar. Ako tymto duchovnym invalidom pomoct? Vidia humus a rozdavaju hviezdicky, tesia sa dokazom o spinavosti vsetkeho bytia - zocia nedopatrenim krasu a kricia "citove vydieranie, manipulacia!" Pre mna 5* bez vahania a hlboke zamyslenie, az kam nasu spolocnost konzumna letargia dovliekla.. ()

prazakj

Příběh je velmi zajímavý, navíc inspirovaný skutečným životem Joe Bradfordem. Příběh o tom, že jeden člověk může změnit mnoho lidí kolem sebe. S finále, kdy se hlavní herečka dozví pravdu o vraždě jejího muže. Výtečně zahráno Michaelem Ealym, který má skvělou mimiku v obličeji. Je pravda, že film je víceméně ždímání jemných emocí diváků, ale pokud vezmeme v úvahu originál opřený o skutečnou osobu, na jejíž základě se film natočil, pak vám to ždímání ani tak nevadí. Možná jsem jen čekal více scén z doby, kdy 'PAPA JOE' začínal, kdy bylo pro něj těžké v životě o chvíle v klidu a pohodě bojovat. Kdy by nám režisér ukázal, co člověk musí překonat, aby dokázal nakonec žít život v klidu (pravda, i když s nemocí). Přesto musím říct, že film rozhodně zaujal, a zaujme spíš dámské obecenstvo. ()

Googooplexer

Rozprávanie tohoto príbehu nejde samo, ako by to malo byť, ale je to násilná cielená propaganda /niečoho/, psychiatrická sonda do duše béčkových hercov s vlhkými očami. Stačilo, aby niekedy autori trochu ubrali (alebo niečo z iného súdka (či bonga) pridali), neukázali každú jednu slzu (a tiež nechceli od diváka každú jednu jeho slzu) a hneď to mohlo byť iné a naozaj dobré. Ale ak si z toho otrepete tú nalepenú hlušinu, je to príjemné priemerné pozretie. Pripravte si však stredne veľké kladivo. ()