Batman

• USA The Batman (viac)

Dva roky po tom, čo Batman (Robert Pattinson) sám seba vymenoval za stelesnenie pomsty v Gotham City, zaútočí zabijak na mestskú elitu sériou sadistických machinácií. Záhadné stopy vedú najlepšieho detektíva na svete do podsvetia, kde sa stretne s postavami ako Selina Kyle alias Catwoman (Zoë Kravitz), Oswald Cobblepot alias Penguin (Colin Farrell), Carmine Falcone (John Turturro) a Edward Nashton alias Riddler (Paul Dano). Keď začne byť prípad príliš osobný a zámery páchateľa jasné, Batman musí nadviazať nové kontakty, odhaliť vinníka a priniesť spravodlivosť do zneužívania moci a korupcie, ktoré už dlho sužujú Gotham City. (Continental film)

Solverino

Mno, není to vysloveně špatné, jsou tu prima herci (tím nemyslím Patizona se strnulým výrazem brukve) ani atmosféra lehce noir není špatná, ale to je tak celkem všechno. Velkolepé scény, které občas nedávají smysl, nelogický děj i chování postav. No musím říct, že takový Superman - man of steel mi dávalo větší smysl. Ale nikdo z nich nemá na Phoenixe, to byl panečku herec! No, jednou se to dá, ale není to nic extra. A sedět v kině tři hodiny, to se někdo vážně zbláznil?! Lehce nadprůměrné. ()

SAINTS

Najnovší Batman je viac ako superhrdinský film skôr filmom noir .Režiser Reeves zvolil oldschoolový prístup.Bruce Wayne sa nestará o svôj vlastný život ,je to nahnevaný smutný muž.Robert Pattinson je v tejto ulohe excelentný.Výborná je aj Catwoman v podaní Zoe Kravitz .Počas takmer troch hodín trileru prešpikovaneho akčnými scenami a výbornou kamerou sa ani sekundu nenudíme.Piesen od Nirvany-Something in the Way je temná a melancholická v súlade s náladou celeho Batmana.Výborná je aj hudba Michaela Giacchina a aj Paul Dano v ulohe záporáka,Colina Farrella tažko niekto spozná. ()

tombarider

Krásná atmosféra, interiéry, exteriéry, vynikající hudba... Ale něco tomu chybělo. Všechno se táhlo do nekonečna, dokonce i Batman chodil, jako po obrně. V zásadě tam byla jedna slušná bojová scéna, a jedna honička, to je na tři hodiny málo. A dál hromada nekonečných a nezajímavých monologů, vedoucí k non-wow odhalení pointy z levné detektivky. Hlavní záporák nechutně vykradl a hlasově pěkně imitoval jak Bana (maska, zastřený hlas) tak Jokera (chichotání a roztřesená kamera). To za mě vadilo asi nejvíc. Jsem od dětství  Batmanem posedlý, ale tohle byla nudaaaaa..... ()

Cermicek

Tak takhle ne! Aspoň za mě ne! Většina známejch, co to viděli přede mnou se mě snažili utvrdit v tom, že Pattinson hraje dobře a že už to dávno neni úpírek z Twilightu..Tak jsem tomu dal šanci.. a já teda nevim, co ti známí berou, ale takhle toporný/prkenný "představení" s jedinou pózou, co se tenhle klouček naučil aka jsem největší mučedník světa", přináší tak akorát pocity, že by mu člověk nejradši zabodl šroubovák mezi oči, aby měl konečně důvod tvářit se tak strašně utrápeně! Sorry jako, ale fakt jsem mu to ani na chvíli nežral. Samotnej film se dá rozdělit na dvě části - první ještě celkem ujde, ale druhá je prostě katastrofa. Logika si vzala dovolenou na 5 let dopředu a tak odfláklej závěr už jsem taky dlouho neviděl. Scéna, kdy nám netopýrek s kočičkou jedou vedle sebe na motorce, aby se jejich cesty na křižovatce jakože (symbolicky i doslova) rozdelily tomu opravdu nasadila korunu!!!🤦‍♂️ Hvězda za hereckej výkon hádankáře. Hvězda za nostalgii k sérii... ()

johnsnow

Priznávam, že najprv som bol vystrašený a mal som maličkú dušičku aby to nebola taká sračka jak Duna. Chvalabohu to bolo naozaj cool. Batman pôsobiaci iba dva roky a ešte v podstate celkom neistý bol skvelý a Pattinson to dal bravúrne, Kravitz ako Catwoman fajn ale viac sexi bola v tej červenej parochni ako krátkovlasá, Pinguin parádny a Farrell zamaskovaný na nepoznanie, aj Turturro ako mafiánsky šéf nebol zlý, no a Riddler, Gordon a Alfréd boli tiež super(i keď Alfréd má menej priestoru ale tie scény sú dobré) Akčné pasáže sú super a sú dobre nakúskované po celej dlžke filmu. za mňa najviac cool bola autonaháňačka (kde príchod batmobilu bol až magický) a záverečná rubačka na štadióne. Hudba od Nirvany perfektne sadla, pochmúrnosť bola trafená parádne. A tým čo sa nepáči, že Batman tu detektívuje tak DC=detective comics takže to, že to predtým réžovia vypustili neznamená, že to v komiksoch nie je. ()

Mkartaylas56

Po dlouhém čekání dorazil jeden z mých nejočekávanějších filmů posledních let a já jsem, po aktuálně již dvou shlédnutí, uhranut. The Batman sice nemusí být tím nejlepším filmem, případně tím nejlepším filmem o Batmanovi, avšak svou unikátní a v rámci komiksovek neotřelou vizí se od svých příbuzných nejenže odlišuje, ale zároveň je dokonale strká do kapsy. Mattu Reevesovi se totiž povedlo s bravurou natočit temný detektivní thriller, který si přiměřeně bere inspiraci mimo své předlohy i například z filmu Sedm a podobně laděných snímků. V novém Batmanovi je to jaksepatří znát a i když by filmu neuškodil vyšší rating, jako třeba u Sedm, tak i přesto ten svůj omezený 12+ rating šponuje na úplné maximum. V čem možná lehounce pokulhává je scénář, ve kterém by se nejspíš pár věcí dalo upravit, případně vyladit, každopádně to bych musel být skutečně velký hnidopich, abych se tím více zabýval. Audiovizuální zpracování tu mnohdy kraluje nad vším ostatním a v určitých chvílích mi vytvářelo neskutečnou husinu (viz dokonalá honička v půlce filmu). Proto také musím speciálně zmínit dva hlavní strůjce těchto prvků. Nejdříve kameramana Greiga Frasera, jenž mne po Duně podruhé v krátké době naprosto odrovnal a v současnosti bych těžko hledal zajímavějšího tvůrce. No a jako druhého musím vychválit (do nebes) Michaela Giacchina, který už má za sebou mnoho známých počinů, ale tady, díky soundtracku k Batmanovi, se v mých očích posouvá mezi úplnou smetánku současných skladatelů a doufám, že se co nejdříve znova předvede s něčím takto jedinečným a perfektně sedícímu k danému filmu (soundtrack už mi hraje v uších přes 2 měsíce). Dalším extra důležitým článkem je bezpochyby i herecký ansábl, který nabídl mnoho známých tváří, ovšem hlavní otázkou zde bylo, zda si diváky na svou stranu získá Robert Pattinson. Za sebe mohu říct, že ačkoliv mám porovnání jen s Christianem Balem a Benem Affleckem, tak Robertův Batman se strašně povedl a bavil mě. Herecky to táhne neskutečně a i díky scénáři, který jeho postavě dává skvělý vývoj, působí jako jeden z nejlepších "netopýřích mužů", co se na plátnech kin objevili. Navíc, díky obrovskému úspěchu na poli tržeb, si ho budeme moci užívat a nadále se mu věnovat i v budoucnosti, která je dle ambicí Matta Reevese více než slibná, za což jsem nesmírně vděčný. Z mého nejočekávanějšího filmu roku se tedy vyklubala jedna z nejlepších komiksovek posledních let, podobně jako v minulém roce u Duny jsem mohl být přítomen u zrodu nové a snad i do budoucna úspěšné série a ani v nejmenším tak neváhám s udělením nejvyššího hodnocení. ()

boumik

Musim přiznat že tenhle Batman mi fakt sedl... Prosim nesrovnavat s Temným rytířem! Ale zpět k the Batman. Herecky to Pattinsn zvládl na jedničku a opět dokázal že herecký stoupá vzhůru. Zápletka úplně super a hlavní zaporak mi přišel víc psycho než Joker 😮😮 Na můj vkus tam mohlo být víc hádanek, objevit se víc postav ale asi si to chtěli nechat pro nadcházející rozvoj série. Farrel jako Tučňák byl skvělý, opravdu se do té postavy vžil. Depresivní atmosféra ve stylu Joker je prostě super. Takže za mě 4/5 a těším se na pokračování! ()

Honzimir67

8,5/10 - Tento film mě velice překvapil svou odlišností od jiných Batmanů. To že film trvá 3 hodiny mě dost zarazilo, ale ve výsledku jsem vlastně jenom rád, protože jsem se ani u jedné scénky nenudil a film by jinak určitě strašně rychle utekl. Jde o detektivku, kde se Batman snaží přijít na kloub těm nejzáludnějším hádankám, pokládanými zcela novým antagonistou, který se DC opravdu povedl. Všichni herci hrající za hlavní postavy u mě mají velké plus, jelikož odvedli skvělou práci. Napínavé, nečekané a akční scénky, které tvoří perfektní krimi atmosféru, jsou u tohoto filmu samozřejmostí, stejně tak jako parádní soundtrack. Film má také naprosto excelentní kameru, která se jen tak nemění. Děj je za mě tedy skvělý a rozsáhlý, ovšem trochu mě mrzí konec filmu, který sice měl myšlenku, ale člověk si u něho v duchu neřekl to "wow" jako u některých jiných filmů. Co se týče námětu a nápadu, přijde mi, že se Reeves dost inspiroval filmem Sedm a možná také trochu Fight Clubem. Přesto za mě pecka, a pokud si tento film jěště alespoň jednou nepustím, budu to brát jako životní chybu. ()

PeterJon

Nechápem ten predsudkový hejt na adresu Pattinsona zo strany fanúšikov Batmana. Ani šancu by mu nedali. Veľmi príjemné prekvapenie, Batmana stvárnil ako rozorvaného, osamelého freaka, podobného Jokerovi. Výborná hudba, skomponovaná s láskou k Batman univerzu - krajšia než Elfmannov fenomenálny soundtrack pre Batman Returns. Zoë Kravitz mi veľmi pripomína Natalie Portman vo svojich začiatkoch. Je to smutný a melancholický Batman, plný utrpenia, ale aj dlhej nudnej stopáže. Gotham je tu skorumpovaná žumpa. Toto nie je nič pre deti, Lego si to uvedomilo až po premiére a ďalšie Batman sety nenasledovali :D 3* ()

Gamekeeper77

Tohle má s Batmanem společnýho jen pramálo. Tohle je regulerní kriminálka, která se za něj jen schovává, aby byla pro potencionálního diváka přitažlivější, protože jinak by byla úplně obyčejná. Temná atmosféra filmu je moc pěkná, ale tim to pro mě, teda ještě s příjemným soundtrackem, končí. Batman tu vystrčí růžky jen párkrát a akce trvají krátce, z hrdiny se stal spíš policejní poradce, kterej nejvíc času tráví s dalšíma dvaceti poldama na místech činů a spíš vyšetřuje, než zachraňuje. Pattinson mi problém nedělá, ale jako Bruce mi fakt nejde, stejně jako třeba Gordon a naprosto tragicky zvolenej hlavní padouch. Vím, že byl úmysl, aby to bylo jiný, ale narozdíl od Jokera, u kterýho se ta jinakost povedla, tady to je krok vedle. Film nijak negraduje, od začátku do konce jede konzistentním tempem, žádný velký momenty, natožpak finále se nekonají, takže mě docela překvapuje, že ty tři hodiny celkem utekly a i přes to všechno mě film nenudil. 78%. ()

curfew77

Ach, tady jsem měl mnohem větší očekávání. Že je ta stylizace do Sedm/Blade Runnera s věčným deštěm a tmou trochu otravná, bych snad ještě odpustil, koneckonců jde to bezpochyby vstříc pojetí komiksové předlohy (i když ta mě nikdy nezajímala). Jenže tomu zoufale chybí ta naléhavost a přímočarost, s jakou se valí vpřed všechny Nolanovy batmanovské filmy. K nevydržení dlouhá stopáž, během které máte sto chutí titulního hrdinu profackovat, aby pořád bezdůvodně nedepkařil. Pattinsona mám rád, ale na tuhle roli se nehodí a nevěřil jsem mu ty rozervané pohledy ani na vteřinu. Zoë Kravitz na rozdíl od geniálního tatínka nemám rád vůbec a nic se na tom nezměnilo. Nesporné kvality (kostýmy, kamera, výprava) ten film má, ale šel celou dobu úplně mimo mě. 50 % ()

ozzman111

Temná moderná noir detektívka, ktorá prináša do Bat univerza svieži vietor. Napriek výhradám sa do tejto atmosféry hodí Robert Pattison ideálne. Nechajte sa pohltiť 3 hodinovou cestou čiernymi, dažďom bubnujucimi ulicami Gotham City. ()

Estwen

Povedený návrat ke klasice funguje daleko lépe než Snyderovo akční scifi avšak nedosahuje na Nolana ani v nejmenším. Naštěstí se o to nesnaží. Pattinson trochu toporný a rozporuplný. Důstojné, ale ne nezapomenutelné zpracování komiksové klasiky. ()

PlayEasy

Očekávání možná trošku převýšila konečný výsledek, i tak jsme naprosto spokojeni. Reeves se evidentně inspiroval u Finchera a představuje nám brilantní vizi špinavého a korupcí prolezlého velkoměsta, vychutnává si ty noční záběry a temnou atmosféru a chce deprimovat za každou cenu. Batman schytává jednu ránu za druhou a ne vždy vyhrává - takovou verzi berem. Jenže Pattinson je bez masky celkem marný, Dano chvílemi přehrává, režisér měl film trošku prostřihnout a doplnit akční sekvence (protože ta na dálnici je lahůdková!) a navíc existuje TDK Trilogy ;-) Každopádně pokud se štáb poučí z výše vypsaných nedostatků a ústřední melodie se zachová, dvojka bude perfektní. 80% ()

Rayen1

Temný, tizivy, dobře rozehrany... Robert se snad konečně dostal ze škatulky lesknouciho se upíra a Batmana zahrál fakt skvěle. I detektivní zápletka s magorem Hadankarem byla zajímavá a nenudila... Konec maličko pokulhává ("Neviděl jsem takový podobný finále už někde?"), ale jako celek to funguje. Za mě spokojenost. ()

Hawaj

Celkem slušnej souboj koženýho netopejra s odvarem Zodiaka, šmrncnutej kočičí pipkou v kulíšku. :)) Super akce, pěkná kamera a parádní záporák Colin Farrell k nepoznání. Pattison je prostě uvěřitelnej, ale zatím tu balancuje víc na straně emo děcka než vyspělého superhrdiny. To není kritika jen konstatování faktu. Ani jsem si nepovšim té dlouhé stopáže. Rozhodně nebyla na škodu. ()

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

13.02.2024

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

28.09.2023

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

27.08.2023