Batman

• USA The Batman (viac)

Dva roky po tom, čo Batman (Robert Pattinson) sám seba vymenoval za stelesnenie pomsty v Gotham City, zaútočí zabijak na mestskú elitu sériou sadistických machinácií. Záhadné stopy vedú najlepšieho detektíva na svete do podsvetia, kde sa stretne s postavami ako Selina Kyle alias Catwoman (Zoë Kravitz), Oswald Cobblepot alias Penguin (Colin Farrell), Carmine Falcone (John Turturro) a Edward Nashton alias Riddler (Paul Dano). Keď začne byť prípad príliš osobný a zámery páchateľa jasné, Batman musí nadviazať nové kontakty, odhaliť vinníka a priniesť spravodlivosť do zneužívania moci a korupcie, ktoré už dlho sužujú Gotham City. (Continental film)

M__

„I'm vengeance.“ Šla jsem do tohoto filmu s notnou dávkou skepse, už jen proto, že je to takovým trhákem, jenž často osobně shledávám spíše jako propadáky. Tato myšlenka mě však opustila hned u prvního záběru, když zazněla poměrně nečekaná hudba spojená se zajímavým obrazem, už to, mě navnadilo k tomu, že by to nemuselo vypadat jako mé předem vytvořené představy. The Batman představuje opravdu výjimečný balanc mezi věcmi zdánlivě nepropojitelnými, to celé pod taktovkou skvělé režie i hudby, již tak temný příběh ukrývající se v koutech ponurého Gothamu, však rozhodně nepůsobí depresivně. Psát o tom, že tomu něco chybělo by se dalo, tady je však důležité vnímat to, jenž tomu nechybí. 90 % ()

Patrik200s

Bohužiaľ Pattinson zvláda iba dva výrazové prvky tváre. To je veľmi málo na stvárnenie Brucea a jeho alterega. Bale túto úlohu zvládol oveľa lepšie asi pre to v rozhovoroch s úsmevom hpdnotil výkon jeho nástupcu. Naopak iný maskovaný herec ma prekvapil milo. Farrell bol veľmi dobrý De Niro z plastelíny. Bavil ma. ()

BigBang

Depresivní atmosféra jak v československé detektivce z r. 1988. První polovina filmu mě pohltila, pak však došla řeč na svržení nadvlády privilegovaných bělochů a od té doby chudák pan Batman posloužil spíš pro převyprávění aktuálních amerických politických sporů z pohledu jedné strany, než pro nějaký příběhový oblouk. ()

Nykrous

Pravděpodobně moje nejoblíbenější hraná verze Batmana, ale špatně se to porovnává. To temno, deprese na mě prostě působí skvěle a Pattinson byl v hlavní roli úžasný a asi se nepředstavím nikoho kdo by byl v této depresivní verzi batmana lepší. Dále ta detektivnost a vztah s Gordonem taky super. Slabší pro mě vztah s Catwoman. Za mě to bylo moc rychlé a takové odnikud. Zpracování Gothamu bylo skvělé, jak atmosférou tak samotným předvedením té korupce a prohnilosti města. Věc co bych vytkl je poslední asi půlhodina filmu. Přišlo mi to hrozně zdlouhavé a ten film skončil snad 3x, celkově mi to nesedělo ke zbytku filmu. Dále ten výsledný cíl Riddlera taky moc nesedí k tomu co se celou dobu snažil dělat, ale jinak byl Riddler aboslutně boží a Paul Dano to zahrál skvěle a hrozně se mi líbilo jak dokázal prodat tu jeho šílenost, ale zárověň zůstat při zemi, hlavně při scénách bez masky to byl skvost. . Jinak hudba byla přímo špičková, neskutečné mě vtáhla do děje a zařídila abych se cítil přesně jak chce. Humor mi taky sedl, protože jsem tam popravdě nezaregistroval téměř nic :D, určitě ne nic co by mě bilo do očí tím že je to vtip. 90% ()

bono22vox

Ani po dvou tydnech od shlednuti nevim co napsat. Vse je jine… prijemne jine… atmosfera pohlcujici, hudba ohromujici, herci spickovi, kamera vystavni… reziser naprosto presny… jen kdyz uz jsem mel pocit ze koukam na drsnou, temnou detektivku rizlou Burtonovymi Batmany i Nolanovskym Gothamam, Sedmickou a Zodiacem, tak proc sleduji v uvozovkach pohadku pro deti? Proc jsme nemohli dostat prece jen drsneji rizlou akci a mordy… trochu te umele krve a sokujicich scen by neskodilo… To jedine mi ve filmu chybelo. Jinak jsem nesmirne spokojeny. Je to neco uplne jineho, pro nekoho az moc jine… me se reziser ale trefil do noty, ikdyz Nolanuv Dark Knight i Ch. Bale pro me budou vzdy ti nejlepsi… ()

vikino1

Včera jsem viděl nového Spidermana - No Way Home. Je sice hezký, ale je to jen pohádková hopsačka pro děcka. Dnes jsem viděl nového Batmana a ten rozdíl v pojetí je obrovský. Batman je vážný, drsný, syrový se sociálním přesahem. Nad dějovou linkou opravdu někdo přemýšlel. Prostě film pro dospělé. A proto u mě vždy bude oblíbenější vážnější DC než barevný Marvel. Je to něco mezi Nolanovým Temným rytířem a Fincherovým Seven. A jelikož se mě oba zmiňované filmy hodně líbily stejné je to i tady. Patyzon se do role hodil tak půl napůl, když byl v kůži Batmana tak mi nevadil, ale v pozici Bruce Wayna mě připadal jako obouchanej střízlík. Naštěstí 90% filmu je v kůži netopýra. Hodně se mi libilo, že se nezapomnělo na problematiku Gothamu i Brucové rodiny. Dokonce jsme se dostali i do Arkamu.  Hudba i zvuky absolutně parádní (chce to dát volume hodně doprava) Já jsem spokojen. Jen to auto mi připadlo jak obyčejnej Mustang s lepším motorem. ()

mazic

zacyklený nudný bruce wayne. pořád mu zastřelili rodiče, pořád mluví tiše a pořád mě nebaví. krásně trapně se nechal zachránit catwoman (vůbec jsem to nečekal) a já se chválím, že jsem neusnul. s dc nejspíš končím. jsou fakt marní ()

Maximilianus

Jediný problém s filmom som mal v zobrazovaní násilia, ktoré bolo možno moc autentické, no mne prišlo slabé. Ani jedna kvapka krvi nikde. Celkovo mi prišiel tento film uhladený, aj napríklad oproti Nolanovmu Batmanovi, a pôsobil ako teen Batman. Mladý chalan je Batman, mladý chalan je Riddler, mladý chalan je Joker. To bol asi zámer, keďže Bruce Wayne je v tomto filme Batmanom ešte len druhý rok, no aj tak mi to trochu bilo do očí, aj keď vadiť mi to nevadilo. Inak sa pre mňa tento film zaradil na druhé, možno tretie miesto filmov o Batmanovi a možno aj všetkých DC filmov. 7,6/10. ()

Trixinka

Jak to jen napsat.... Nový Batman je dobrý film, ovšem mohl být o mnoho lepší. Má to skvělou atmosféru (temné a tísnivé Gotham City je vyobrazeno úžasně), detektivní pojetí příběhu je dobrým nápadem a ztvárnění řady postav bylo brilantní (Kravitz, Farrell, Dano). Bohužel nestačilo to. Hlavním "průšvihem" je hlavní postava Batmana, která velmi často působí jako postava vedlejší a tak nějak jakoby do počtu. Jak už jsem psala, chválím jeho pojetí jako detektiva vyšetřujícího vraždy vrcholných představitelů města, ovšem to provedení. Pattinson je mistrem jednoho výrazu, který má nastavený po celý film, takže ve vzácných místech, kdy je bez masky, si tento výraz můžete užít do syta. V hlavní roli se mi nelíbil, není to prostě onen batmanovský typ. A když už jsem u masky - to si ji Pattinson šil na koleni v šatně či co? V detailním záběru působila docela lacině a odfláknutě. U Batmana jsem zvyklá na výbavu top kvality (oblek, auto, motorka, všelijaké užitečné serepetičky), a ne na takový brak. Dále musím zmínit absenci většího prostoru pro postavu Alfreda (Serkis) - 3-4 kratičké scény pro postavu dle mého názoru zásadní pro Batmana, se mi zdají na zhruba 3 hodinový film hodně málo. A nyní k příběhu. Hlavní padouch byl skvěle zpracován, i když zkušený divák (na rozdíl od policistů i samotného Batmana) už jaksi odhalí, že i po jeho zatčení nebude tak úplně konec. Logikou pojetí filmu moc neoplývá (pohřeb, přijetí auta, následné čekání policie na.....nevím na co :D; v závěru mlátí zuřivě Batman padoucha a ten po sejmutí masky vypadá ok; Batman dostane dávku střel do hrudi, vypadá na umření ale za chvíli už pomáhá při evakuaci.....). Celkově je film určitě povedený a rozhodně stojí za shlédnutí v kině. Já osobně si jej asi už nepustím, Pattinsonova verze není rozhodně můj top Batman. ()

gemi

Ze zpráv o novém Batmanovi jsem byl v rozpacích, protože snažit se natočit něco po Nolanovi, to je jako snažit se natočit porno po Siffredim. Snažit se můžeš jak chceš, ale laťku nalepenou na stropě nepřeskočíš. Nolanův Batman je dospělý, temný thriller s hutnou atmosférou, který tuto postavu dokonale rehabilitoval po sérii infantilních volovin (třeba ta se Šváňou), které se točily v devadesátkách, a které musely fandu staršího dvanácti let přivádět k šílenství. Reevesův Batman je tuctová, ničím nezajímavá, neskutečně užvaněná detektivka, roztahaná do tří hodin ne proto, že je to tak dějově nabité (ne, to fakt není), ale proto, že na střihače v rozpočtu už nezbylo. Takže se díváme na nekonečné záběry lidí, kteří kecají tak dlouho, že se po chvíli nachytám s myšlenkami typu: "Kdy už ten stupidní dialog skončí? Hergot, vždyť já jsem se v něm úplně ztratil! Proč sakra ten záběr trvá tak dlouho? Střih? Stříííh!" Nolanův Joker v podání Ledgera je naprosto strhující, oscarový herecký výkon. Při pohledu na Reevesova záporáka jsem si říkal: "No tvl, ze kterého studentského filmu je tohle?" Kdyby Reevesův film přišel v roce 2000, bylo by to velmi slušné vynoření z té devadesátkové žumpy. Ale 17 let po Nolanovi? Meh... Mimochodem, když už se teda do Gotham city dostaly mobily, proč se sakra schůzka s Batmanem svolává svícením znaku na oblohu, aby to viděli všichni zmrdi z celého města? To je tak debilní, že nemám slov. Takových věcí je tady satanužel víc. Je to prostě celé naprostý omyl. ()

ER

Fajnová noir detektivka s fajn Batmanem a skvělou Catwoman. Atmosférický styl ponurého Gothamu ovšem zaslouží jedničku s hvězdičkou a a vůbec mi nevadilo, že tam půl filmu prší. I proto Batman zdařile kráčí po vyšlapané cestičce Jokera. Jen proč tam je scéna s účetními a postavení Bruce jako upadajícího miliardáře? Atraktivitě postavy to nijak nepřidalo. Pár scén šlo také vymyslet lépe. I tak...Good Bye? ()

Likan7

Všechno už jsem jednou viděl, a bylo 2x lepší. Všeho moc škodí a nový Batman na to šíleně dojíždí. Srovnání s Temným rytířem se nelze vyhnout, jenže Matt Reeves není Nolan. Přepálil to jako detektivku, přepálil tu temnotu, přepálil délku. Herci nejsou špatný, i když jsou...zase...o třídu horší než v TDK. Jen teda nechápu co všichni vidí na Zoe, přijde mi naprosto asexuální a ve srovnání s Anne Hathaway vypadá jak slupka od brambor. Po hodině a půl jsem se začal nudit a pronudil další hodinu a půl, ta stopáž je prostě úplně absurdní. Jako námět je to dobrý, ale vypustit tohle do kin, to ne. ()

Shaleman

Nevím no. Dvě hodiny čekám, až to začne být zajímavý a když to konečně začne být zajímavý, tak jsem tak utahanej z těch dvou hodin, že je mi všechno a všichni u zádele. Jako zbytečně dlouhý retro bez emocí dobrý, ale to je tak asi všechno. Možná kdyby to zkrátili. Vystřihnout hodinu s Tučňákem; Ten tam byl vlastně jen proto, aby Batman protáhnul svoje batžihadlo, oživil umírající atmosféru akční scénou a nakonec dokázal, že zas tak dobrý detektiv asi nebude. Njn, já být miliardář, tak se jazyky taky neučím. Jinak tam byl Tučňák úplně zbytečný. Ani jako kriminálka, ani jako Batman mi to teda moc nefungovalo. Srovnání se Se7en? Tak to ani náhodou! ()

John80

Nová verzia, nový príbeh a nový herci, zaujímavý príbeh z Gotham city ale zbytočne dlhá stopáž, Akcie mohlo byť tiež viac 3* ()

Nix

Když jsem viděl první trailer, věděl jsem, že se mám na co těšit, ale člověk měl různých dohadů, co a jak bude a k čemu to přirovnat atd. Takže asi takto. Pojem Batman většinou je přidružen k pojmu akce, jenomže tento film není založený na akci. Akce je přidružená, tento film je temná noir krimi s ponurou atmosférou města, které je zahaleno v dešti, temnotě, odrazů barevných světel a v té temnotě je skryt ochránce města. Ale není to jen ochránce, je to hlavně detektiv. Ano tento film je o vyšetřování a o dopadení vraha = Riddlera, který je totální magor a Paul Dano se stal opravdu děsivým magorem, který u mne stoupl opravdu hodně vysoko v žebříčku. Samozřejmě, že když dojde na akci, tak je velkolepá s naprosto originálními záběry ( první osoba, nebo moment kdy jste v tučňákově autě a vidíte jak jde Batman...). Takové momenty ten film posouvají opravdu vysoko, samozřejmě, že k tomu musí být správná hudba a asi to nešlo udělat lépe. Hudba, která houstne i s atmosférou, naprosto skvěle dokresluje vše, co se děje. Vyprávění, které dělá Batman, je prostě fantastické, komiksové (trochu i ponuré jako v Max Paynovi, v tý hře), tolik inspirací, ale přitom ne krádeží, tohle je pro mne zážitek, který jsem dlouho neměl. Naprosto jsem byl pohlcen a 3 hodiny? to uteče jak nic a já chci víc. Výjádření k ostatním hercům? Colin nejde poznat, naprosto bomba ( už v Severních vodách ukázal, že se je na co těšit), Catwomen dostala pro mne nejlepší zpracování a slavný upír? Tyjo, dyť už dávno ukázal, že není na poli herectví omylem, kolikrát ani nejde poznat, že to je on. Matt posadil Batmana na naprosto jinou vlnu a že ta vlna smete vše co má v cestě, ano, hlavně mne. ()

samkko

6/10 no a ten kdo tvrdí, že je to nějakým způsobem lepší než Temný rytíř, by si měl jít pěkně kleknout na hrách. Na tento film jsem měl takové očekávání neočekávání, ale i tak mě v závěru překvapil fakt, jak moc mě to zklamalo. Takže to shrnu. Pozitiva: Film je co se týče kamery, barev a střihů bezpochyby geniální, umí s jednotlivými záběry pracovat a doladit je k dokonalosti. Je to po celou dobu správňácky temné a většina lokací je taky přijatelná. Pattinson mi jako Batman nevadil a když pominu, že jako Bruce stál za nic, Batman docela ušel. A skladba Something in the way mi tu neskutečně sedla a dokázala povznést celý film na jinou úroveň. Negativa: Vztahy mezi hlavními postavami jsou naprosto nulové a máte pocit jako by zde každá postava hrála jen za sebe a nechtěla mít s nikým jiným nic společného (a to bohužel platí i o vztahu Bruce a Alfreda). Pattinson jakožto představitel temného Batmana nám tahá celý film, jenže netahá dost, protože ho ostatní postavy stahují dolů. Catwoman byla otřesná. Celkově Zoe Kravitz nemám rád, ale řekl jsem si, že jí tu dám velkou šanci, světe div se, zas mě zklamala. Celou dobu si hraje na ještě víc temnou a drsnou hrdinku než je samotný Batman a v závěru ten románek mezi něma (který jsme museli celou dobu sledovat) byl k pláči směšný. Děj byl v porovnání s Temným rytířem nezáživný, nezajímavý a SLABÝ (prostě klasická okoukaná detektivka). Paul Dano je sice skvělý herec který svou roli zahrál bezchybně, jenže jako "nejcharizmatičtější" zdejší záporák a jako záporák který je ikona filmu to prostě nestačilo. Po dobu sledování jsem si dokázal nejít hned několik přiblblých nelogičností a hloupých klišé, které jsou pod úroveň Bat filmů. V závěru ani nevím jestli mi to je líto, že jsem si to tak neužil, nebo není. ()

kukkik

Tohle bych snad radši nechal bez komentáře. Takhle vyloženě emo film jsem neviděl už celé dekády. Hodně mě mrzí zahozený potenciál herců a stylistů, jejichž práce tady opravdu přichází vniveč. Ten scénář, co to sakra je? Za tohle někdo dostal.. cokoliv? Na studenta prvního ročníku FAMU možná ucházející ale na blockbuster?? Jak můžou tihle lidi mít vůbec přístup k takhle obřím projektům? Tohle mě nepřestane udivovat. Řečeno stručně, tenhle film nestojí ani za to plátno, na kterém ho promítají. Velké zklamání a prozatím (květen 2022) nejnudnější tři hodiny tohoto roku.1/5 ()

Demonic189

V historii Batmanov pre mňa veľmi solidne 2. miesto (pred Batman Začina a za neprekonateľným Temnym ritierom) a potvrdenie, ze Pattinson herecky neuveritelne vyrastol. Režia je jednym slovom užasna, hudba a efekty bez chybičky (NIRVANA!), ale čo tak trochu film ťaha dole je tak trochu nedotiahnutý scenar a 180 minut. Nabuduce ešte pridať viac Bruca Waynea a bude to i 5* ()

Idahou

Garažový batman - ještě si sice nevypiloval různé hi-tech hračky, ale zadumaně vejrat už umí. Tu a tam se objeví zajímavej nápad který přidává na uvěřitelnosti a i logice děje. I tak se ovšem dočkáme očividného upálení několika nevinných řidíčů při automobilové honičce, přičemž v rámci filmu to nejen, že nikoho nezajímá, ale i viník si pak dál v klidu vykračuje kolem. Děj je o něco málo (málo!) méně předvídatelný než bývá zvykem, a přestože to fakt není snímek, nad kterým by jste dumali a nebo si na něj vůbec  vzpomněli - dá se na to kokat. Jo a Gordon je černej, vzhledem k celkovýmu vizuálu to ale není až tak moc vidět. ()

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

13.02.2024

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

28.09.2023

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

27.08.2023