Vždy online

(neoficiálny názov)
  • Kanada Online Now
všetky plagáty

Tento krátky film sa prostredníctvom viacerých scénok snaží poukázať na to, ako to ľudia častokrát preháňajú s modernými technológiami a zanedbávajú osobný kontakt. Jednoducho, ako sú "vždy online". (Marek1991)

Rufete

"So you promise you won't show anyone?" Je to pravda. Dneska jde člověk do školy s tím, že i když se tam nic nenaučí, tak si alespoň pokecá s pár lidmi. Začne přestávka a patnáct z dvaceti má ksichty nad mobilem. No, nemusí být ani přestávka. Spojení s okolím musí být, ale ne 26 hodin denně. Tohle je ošemetné téma, pokrok jde dopředu, ale spíš to zabíjí společnost. ()

figliar

Ďalší z kraťasov na téma sociálnych sietí, no tento krát menej vydarený. Každý predsa vie, že sociálne siete zabíjajú skutočné priateľstvo. Či to iba ja viem? ()

Faila

Tahle tématika mě už začíná slušně nasírat - komu se moderní doba nelíbí, ať tyhle technologie nepoužívá, kdo je používá "normálně", stejně mu tenhle snímek nic neřekne a kdo je používá tak, jako v podstatě všichni v tomhle filmu, stejně se zhlédnutím nečěho podobného asi nerozhodne zahodit veškerou svou techniku do koše a vyjít si do lesa. Jde o kompilaci několika příkladů zblbnutých lidí, ale generalizace, kterou tenhle a jemu podobné filmy přináší, je dost neobjektivní a není úplně na místě. ()

LadyEsik

Tento krátkometrážní snímek jsem viděla na videacesky.cz, takže si ho tam můžete najít taky. Líbil se mi, ale jen na 3*. Natočený je pěkně, příklady, jak jsou lidé pohlcení FB, Twitterem a celkově internetem víc než skutečným světem a skutečnými lidmi jsou dobré a pravdivé. Za zhlédnutí stojí ()

Cheeker

A přesně takhle by dnešní doba vypadat neměla. Mám taky smartphone, ale žádný 3G nebo 4G internet. Na co by mi byl? Nemám potřebu všechno házet na síť. ()

Echoes

Dnešní doba ukázána bez jakéhokoliv závěru. Pět příběhů, které se dnes a denně odehrávají na celém světě, protože dnešní doba takévá je. Ok no, alespoň šíkovně natočené. ()

Jean_Calid

Krátký film zobrazující lidstvo posedlé facebookem, twitterem a kdoví čím dalším. A lidstvo ztrácející skutečný kontakt. V podstatě nic světoborného, ale pěkné zpracování... ()