Najvyššia ponuka

• Česko Nejvyšší nabídka (viac)
Dráma / Romantický / Mysteriózny / Krimi
Taliansko, 2013, 124 min

Virgil Oldman (Geoffrey Rush) je světově uznávaný znalec v oblasti výtvarného umění a starožitností. Ve svém osobním životě je však uzavřeným samotářem pronásledovaným mnohými obsesemi. Nikdy se nedokázal sblížit s jiným člověkem, není schopný s někým spolupracovat a v životě se nezamiloval do žádné ženy. Jeho okolí jej tedy považuje za výstředního génia. Bližší vztah má jen s Robertem (Jim Sturgess), mladým a zručným restaurátorem historických mechanických strojků a hodin. Ale ani tento vztah nelze nazvat osobním. Jedinou věcí, které Virgil věnuje svou vášeň, je tajná sbírka ženských portrétů všech uměleckých stylů a období, kterou mu pomáhá doplňovat Billy Whistler (Donald Sutherland), druhý člověk, kterého je ochoten pustit do svého soukromí. A tak jeho život běží zcela bez emocí a nečekaných změn. Až v den jeho šedesátých třetích narozenin přijde nečekaný telefonát od neznámé ženy (Sylvia Hoeks), která se představí jako Claire Ibbetsonová. Ta jej naléhavě žádá o pomoc při odhadu a prodeji zděděné rodinné umělecké sbírky. Virgil její nabídku nakonec přijme a dostaví se v domluvený čas do starého domu, který je zaplněný starými obrazy, sochami a nábytkem. Jeho nová klientka však na schůzku nepřijde. Pomocí dalších telefonátů jej Claire postupně přemluví k dalším pokusům o setkání, k nimž nakonec opět nedojde. Tak začíná zvláštní hra, která jej začne přitahovat. Snaží se zjistit identitu této tajemné ženy a pomocí triku zjistí, že Claire je mladá, velice krásná a trpí panickou hrůzou z okolního světa. A proto žije ve skrytých místnostech starého domu. Robert Virgilovi začne radit, jak krok za krokem získat srdce ženy, která se skryla před světem. Virgil se ocitá ve víru vášně a uprostřed hry, která navždy změní jeho šedivý život. (oficiálny text distribútora)

kolodej1

podle mého povedený film s originálním příběhem, ve kterém mě bavilo nalézat nitky podezření, že realita nemusí být taková, jaká se zdá být. Příběh s dobrou atmosférou jsem si vysloveně užíval a vůbec mi nevadila ani delší stopáž. Užil jsem si to ()

tchempi

Kterak šedesátiletý asociál o panictví přišel. Film má boží atmosféru a božího Rushe. Pořád graduje a zdá se, že finále bude mysteriózní. Jenže rejža před koncem přehodí výhybku do úplně jiného žánru a finále je tuctové. Škoda. ()

MrKrahujec

Tak tohle je skutečná manýristická lahůdka pro ctitele nečekaných konců ve stylu O´Henryho, nebo ještě spíše Roalda Dahla a prosím, proč ne, nakonec třeba i Sherlocka Holmese. Všechny narážky, náznaky a indicie má divák samozřejmě přesně naservírované od prvních záběrů, ale uhádnout se to zajisté nikomu nepodařilo (proč taky?). Já navíc soukromě, byť s notnou dávkou hořkosti, děkuji za objasnění důvodu likvidace mé oblíbené hospody U milosrdných. ()

haroldeee

Film u kterého mě bavil každý okamžik až na posledních 15 minut. Konec za mě nedotažený a mohl by být propracovanější. Být režisérem ukázal bych detaily podvodu a tím to vygradoval. ()

kamals

** za Geoffreye Rushe, kdyby to nechali autori doplout na prvni vlne, tak je to prijemny film, ale ty zbytecne, predvidatelne, nelogicke, prekombinovane zvraty a kombinace udeleli z filmu v podstate zbytecnost. A na zaver me dorazila prazska restaurace, ktera se ke sve hodinove interierove originalite potrebuje obletit exterierove skrznaskrz pivni reklamou... ()

pold

Rush to celé táhne velmi slušně, jenže bez něj by to byl celkem propadák. Celkem klíčová postava Billyho v podstatě nedostala prostor, Hoeks i Sturgess jsou vysloveně otravní, a celý přearanžovaný děj vám přesný konec zápletky prozradí v podstatě v polovině filmu. Škoda. Ale za vidění to rozhodně stojí, už kvůli výkonu G. Rushe a super vizuálu, a hudbě. ()

zodiak217

Absolútne skvelé filmové dielo. Vôbec to nie je právoplanove a prišlo mi to tak pútavé, premyslene spracované, že som ocenil aj to, čo mi občas príde nudné, keď je film postavený len na pár hlavných postavách. V tomto prípade dať do hlavnej úlohy Geoffrey Rusha, ktorý je práve tá stará garda má ktorú sa vydržíte dívať celý film a v každej strane bude zaujímavejší ako v predchádzajúcej. Určite si tento film pozriem do budúcna znova, lebo ten zaver ma tak šokoval až som si uvedomil, že práve vďaka záveru dávam plný počet hviezd. Vôbec som to nečakal a plne ma to šokovalo. Maximálna spokojnosť! Určite si tento film pozrite a neoľutujete. Patrí k tomu originalnejsirmu, čo som doteraz videl. ()

moriero

Rush je geniální herec, ale pro mě nestravitelný "milovník". Na tento film mě nalákala recenze jedné zdejší uživatelky, že se prý inspiroval mým milovaným španělským snímkem La Cara Oculta....ale to asi holka viděla úplně jiný film. Žádné mystery se nekonalo. Karty byly vyloženy až příliš brzy. Ale abych nikomu nekřivdil, řemeslně je Nejvyšší nabídka zvládnuta dobře. Celou dobu jsem se modlil, aby někdo na někoho šil boudu. A když jsem se konečně dočkal, pointa vyšla úplně naprázdno. Fakt zírám na ta červená čísla. Sorry, Geoffrey. Tak snad příště. ()

WUTEN

Praha vypadá ještě malebněji z filmu než ve skutečnosti, dobře vybraná města a interiér prostředí. Hudba je velmi melodická, přidala tomu úplně jiný nádech, Morricone je světová třída. Celý ten film působí mysteriózně, kdo je vlastně ta záhadná žena která mu zavolala a co vlastně chce? Rush působí jako snobák který nosí rukavice kamkoliv přijde, ruku také podává zásadně v rukavicích, v restauraci, v práci ale i v běžném životě, nechce si nikoho pouštět k tělu, je stále vážný, emoce moc neukazuje, jediná záliba je sbírání obrazů žen, která vlastně moc v životě nepoznal. Příběh až dokonce vás nechává v lehkém napětí, co se vlastně vyklube z jeho kamaráda a této záhadné ženy která se bojí vystrčit noc z vlastního bytu. Poslední hodinka nudnější, závěr jsem čekal nějaký pořádný zvrat, nějakou větší akci ale stejně vás to nechá stejně zamyšleného jako Virgila Oldmana na konci. ()

Salvator

Rozjezd filmu je na jedničku. Arogantní starožitník miluje pouze svou sbírku a nehodlá se o city nijak dělit. Netuší ale, že začne hrát hru, která spoustu věcí zcela otočí. Je proto škoda, že příběh je v závěru snad až příliš čitelný. ()

PTuranyi

Skvele vyrozprávaný výborný príbeh suchopárneho znalca umeleckých diela a ľsti, na ktorú sa nechal nachytať dobre zinscenované divadielko. Návnadou je tajomná žena. Sú jej city skutočné alebo predstierané? Núka sa analógia medzi falšovaním umeleckých diel a predstieraním citov, ktorej Virgil Oldman rozumie ale odmieta prijať. Perfektná produkcia a skvelý výkon Geoffreyho Rusha. 90% ()

spawnxp

"Filmařsky" excelentní, určitá studenost byl evidentně záměr. Příběh potěšil a to včetně finále. Profesionální záležitost ()

Welsiot

Velký filmový zážitek, brilantní Geoffrey Rush a pro mě osobně velmi poutavý námět. Děj je docela předvídatelný, ale na 5* to Rush vytáhne s velkou rezervou. Filmů, které vás donutí i několik hodin po shlédnutí přemýšlet není mnoho ->88%! ()

Jurcekk

Jedna hviezda za Sutherlanda. Nenapadlo ma, že je v tom namočený. Inak Tornatore moc tlačí na pílu. Fakt sa Vám to tak páčilo? Necítili ste sa byť manipulovaní? ()

Mates Hradecky

Potkali se u Kolína - tři Mistři ve vrcholné formě. Mistr Tornatore vytěžil maximum z obrovského talentu a charisma mistra Rushe za hudebního doprovodu Mistra Morriconeho a máme tu opulentní filmové hody. I přes průhlednou vedlejší "krimi" zápletku a reklamu na krásy matičky Prahy je to především příběh velké lásky, která srazí každého na kolena,ať je starý či mladý, bohatý či chudý. Bravo Mistři! ()

injoy

Pravdou je, že od tohodle režiséra se mi už moc líbila Neznámá. A tohle je nejlepší film léta. 2 hodiny sem nedal oči z televize. A ten závěr? Stále jde natočit dokonalej film. V tom patosu co se dnes točí, je tohle na oskara. ()

PF 2014

PF 2014