Najvyššia ponuka

• Česko Nejvyšší nabídka (viac)
Dráma / Romantický / Mysteriózny / Krimi
Taliansko, 2013, 124 min

Virgil Oldman (Geoffrey Rush) je světově uznávaný znalec v oblasti výtvarného umění a starožitností. Ve svém osobním životě je však uzavřeným samotářem pronásledovaným mnohými obsesemi. Nikdy se nedokázal sblížit s jiným člověkem, není schopný s někým spolupracovat a v životě se nezamiloval do žádné ženy. Jeho okolí jej tedy považuje za výstředního génia. Bližší vztah má jen s Robertem (Jim Sturgess), mladým a zručným restaurátorem historických mechanických strojků a hodin. Ale ani tento vztah nelze nazvat osobním. Jedinou věcí, které Virgil věnuje svou vášeň, je tajná sbírka ženských portrétů všech uměleckých stylů a období, kterou mu pomáhá doplňovat Billy Whistler (Donald Sutherland), druhý člověk, kterého je ochoten pustit do svého soukromí. A tak jeho život běží zcela bez emocí a nečekaných změn. Až v den jeho šedesátých třetích narozenin přijde nečekaný telefonát od neznámé ženy (Sylvia Hoeks), která se představí jako Claire Ibbetsonová. Ta jej naléhavě žádá o pomoc při odhadu a prodeji zděděné rodinné umělecké sbírky. Virgil její nabídku nakonec přijme a dostaví se v domluvený čas do starého domu, který je zaplněný starými obrazy, sochami a nábytkem. Jeho nová klientka však na schůzku nepřijde. Pomocí dalších telefonátů jej Claire postupně přemluví k dalším pokusům o setkání, k nimž nakonec opět nedojde. Tak začíná zvláštní hra, která jej začne přitahovat. Snaží se zjistit identitu této tajemné ženy a pomocí triku zjistí, že Claire je mladá, velice krásná a trpí panickou hrůzou z okolního světa. A proto žije ve skrytých místnostech starého domu. Robert Virgilovi začne radit, jak krok za krokem získat srdce ženy, která se skryla před světem. Virgil se ocitá ve víru vášně a uprostřed hry, která navždy změní jeho šedivý život. (oficiálny text distribútora)

Kleofáš

Jasně, už jste viděli ledacos, takže víte, že přijde nějaký zvrat, že ta bláznivá počítající liliputánka bude mít nějakou roli, že se oblouk uzavře v Praze. Ale od Tornatoreho se prostě rádi necháte tahat za nos, protože je to podmanivé. Kdybych zvraty ve filmech hodnotil podle toho, jestli jsou překvapivé a já je neprokoukl, tak nemělo smysl od Šestého smyslu filmy sledovat. ()

StanleyVanH

Tak to je teda síla. Asi ve čtvrtce filmu, jsem to už chtěl vypnout a vysypat do koše, ale potom jsem si řekl, počkám, ta nemocná ženská mě docela zajímá a čekal jsem jestli vyleze z těch dveří, potom mě to začalo velmi zajímat. Děda měl první ženskou v životě a konec byl tedy dechberoucí až jsem žasnul. Jedno z opravdu velmi slušných dramat co jsem kdy viděl. ()

jakup57

Pointu som odhalil až v momente kedy spoločne vstúpili do jeho trezoru aby jej predviedol svoju famóznu zbierku...Tak som sa nechal unášať týmto precízne vymakaným kúskom. Vydarené, čisto zahrané, skvelá kamera...85%. ()

mirodevil

Bejvávalo by to i 1OO%, nebýt toho podivně poetického až lehce zbytečného "konce na konci"...a také toho, že už jste v půlce tušili, jak to musí dopadnout, i když jste tajně doufali, že to třeba bude úplně jinak...Jenže ono nebude:-) I tak moc pěkný film, který mě dostal a více jak 2 hodiny krásně utekli...Doporučuji - 90% ()

valmet

Mám rád tenhle typ filmů, moje romantický srdíčko si plesalo. ;) Sice asi tak od půlky jsem věděl, že to neskončí tak, jak by si romantik ve mě přál, ale i tak krásnej filmovej zážitek. Sledovat Geoffreyho bylo úžasný. ()

durkes

V dobe, keď som presýtený americkou tvorbou objavujem európsku kinematografiu. A aj hľa naďabil som na toto dielo. Veľa som od toho neočakával. O to viac bolo moje prekvapenie, keď som zhliadol výborný film, v ktorom dýcha svieži vzduch a skvelý vtip. Pán Tornatore len tak ďalej, pán Morricona skvelý ako vždy a Geoffrey Rush je pán herec. A Sturgessa môžem tiež. ()

raru

Výborne zahrané,najmä Geoffrey Rush,to je jednoducho macher,síce tu trošku naivný,ale stále macher.No a čo sa týka deja,na koniec som čakal so zdvihnutým obočím,či to príde,alebo nie.Prišlo to,a keby nie,potom by to bol iba taký blábol,alebo ak chcete,herecký koncert jedného herca.Bolo to však veľmi predvídateľné,čo je trochu škoda. ()

Monkys

Uff.. sadla som si k filmu, že to bude pecka. Ale ani môj obľúbenec Geoffrey to nezachránil. Neviem, síce dobrý scenár, ale predvídateľnosť deja, slabé ostatné herecké výkony (hlavne nepresvedčivá predstaviteľka Claire) zadusili celý film. Trošku to zachránil "pražský koniec", ale ináč nuda... takže aspoň za tri. ()

Great.Gatsby

Premena človeka spojená s premysleným podvodom. Krásna Morriconeho hudba, herecké výkony a výber hercov- top. Kamera je úžasná. Film sa dá rozdeliť na 2 časti. Prvá, kde sa filmári naozaj vyhrali so scénami. A druhá, ktorá je žánrovo tak pomiešaná až sa na to dá pozerať. Zanechalo to vo mne melancholický pocit spojený s ľútosťou nad hlavnou postavou. ()

Tethys

Od začátku jsem věděla o co půjde, ale to nic neubírá na celkové atmosféře a pocitu z filmu. Rush je skvělý, ale bohužel Sylvia Hoeks působila na mně jako rušivý element a ubrala filmu hvězdičku. Trpaslice měla dostat větší prostor :) ()

Snakefinger

Hurikán krásných obrazů, pocitů, dojmů a neuvěřitelného příběhu, který vás vtahuje pomalu ale jistě do svých sítí, že už není úniku. Dlouho jsem nebyl filmem konsternován jako je tento. Není to film o umění, je to veliké umění s fantastickým, promyšleným příběhem. Někomu může závěr přijít klišovitý, prvoplánový. Možná, je to ale o veliké vášni k umění a ženě. Tleskám. ()

harpsychord

Milá Sally, jsem starý, ošklivý chlap a zamiloval jsem se do krásný, mladý holky. Myslíš, že nám to může vyjít? P.S. Jo, abych nezapomněl, jsem kurevsky bohatý! ()

zpek

v závere som bol na tom rovnako ako hlavný hrdina. sklamaný. darmo zrejme v tejto dobe veriť v nepoškvrnené ideály krásy. tento film hovorí jasne.. naivní hlupáci.. realita vás zožere. ()

Leni23

Film, který mně vzal dech a pár nadějí v lidskost... Mám ráda dramata, která si s diváky hrají. Tento si zahrává velmi. Přesto je to krásný romantický příběh a herecký výkon Geofrreyho Rushe stojí za to film vidět. Zhlédnuto jedním dechem a doporučuji. ()

Wolfvater

Tento film je vybroušený klenot, na který mi nesahejte!!! Skvost, který má (na mně) magickou moc. Po dvou hodinách sledování filmu jsem se podíval, kolik času ještě zbývá do konce. A ke svému velkému údivu jsem zjistil, že ty dvě hodiny trvaly pouhou jednu hodinu. Zkrátka mě to tak vtáhlo do děje, že se hroutil čas, ale přitom se to nevleklo, ani náznak nudy! Další div byl ten, když jsem již v polovině filmu odhadl konec, přesto mi nijak nevadilo, že jsem se trefil, jak se ukázalo v závěrečné části, protože zvláště od Geoffreyho Rushe to byl takový herecký koncert, že jsem nemusel tolik sledovat zápletku, nýbrž jeho výkon. Snad jsem měl štěstí, že jsem od tohoto filmu tolik neočekával, o to větší potěšení mi přinesl. Zaryl se hluboko pod kůži. ()

PoprockCZ

Nebýt kamarádky, nejspíš bych se k tomuto filmu ani nedostala. Není to zcela můj žánr, ale i přesto mě film nenudil. Zpracovaní mi připomíná typ artových filmů, kde vyniká zajímavá kamera. Hlavní postava pana Oldmana se mi spojila s povahou typického britského sira, což se k prostředí starožitností hodí. Příjemné bylo i sledovat prostředí naší Prahy, což mě překvapilo, protože jsem si dopředu o filmu nic nezjišťovala. Poznámku mám jen ke konci, který byl na můj vkus zbytečně zmatený. Spoiler: Zajímavá metafora - specialista na padělané obrazy sám nepozná, že část jeho života je také jen padělkem, protože "V každém padělku je ukryto něco nefalšovaného." ()

PF 2014

PF 2014