Najvyššia ponuka

• Česko Nejvyšší nabídka (viac)
Dráma / Romantický / Mysteriózny / Krimi
Taliansko, 2013, 124 min

Virgil Oldman (Geoffrey Rush) je světově uznávaný znalec v oblasti výtvarného umění a starožitností. Ve svém osobním životě je však uzavřeným samotářem pronásledovaným mnohými obsesemi. Nikdy se nedokázal sblížit s jiným člověkem, není schopný s někým spolupracovat a v životě se nezamiloval do žádné ženy. Jeho okolí jej tedy považuje za výstředního génia. Bližší vztah má jen s Robertem (Jim Sturgess), mladým a zručným restaurátorem historických mechanických strojků a hodin. Ale ani tento vztah nelze nazvat osobním. Jedinou věcí, které Virgil věnuje svou vášeň, je tajná sbírka ženských portrétů všech uměleckých stylů a období, kterou mu pomáhá doplňovat Billy Whistler (Donald Sutherland), druhý člověk, kterého je ochoten pustit do svého soukromí. A tak jeho život běží zcela bez emocí a nečekaných změn. Až v den jeho šedesátých třetích narozenin přijde nečekaný telefonát od neznámé ženy (Sylvia Hoeks), která se představí jako Claire Ibbetsonová. Ta jej naléhavě žádá o pomoc při odhadu a prodeji zděděné rodinné umělecké sbírky. Virgil její nabídku nakonec přijme a dostaví se v domluvený čas do starého domu, který je zaplněný starými obrazy, sochami a nábytkem. Jeho nová klientka však na schůzku nepřijde. Pomocí dalších telefonátů jej Claire postupně přemluví k dalším pokusům o setkání, k nimž nakonec opět nedojde. Tak začíná zvláštní hra, která jej začne přitahovat. Snaží se zjistit identitu této tajemné ženy a pomocí triku zjistí, že Claire je mladá, velice krásná a trpí panickou hrůzou z okolního světa. A proto žije ve skrytých místnostech starého domu. Robert Virgilovi začne radit, jak krok za krokem získat srdce ženy, která se skryla před světem. Virgil se ocitá ve víru vášně a uprostřed hry, která navždy změní jeho šedivý život. (oficiálny text distribútora)

sWONDER

Podmanivá, starožitnosťou nasiaknutá atmosféra, podporovaná výbornou Morriconeho hudbou (býva však aj výraznejší) sprevádza túto komornú sondu do sveta starého asociála (výborny Rush). Úvod ma neskutočne pohltil vďaka tajomnú, ktoré sa dalo krájať. Postupne sa však s toho vyklul podivný románik a ja som mal pocit, že tu niečo nie je s kostolným poriadkom. A nemýlil som sa. Napätie postupne opadalo ale záver zase vrátil spokojnosť. Tornatore nesklamal a drží si vysoký štandard. ()

polonius

Geoffrey Rush mě poprvé okouzlil kdysi v Shine a teď opět. Krásná role, moc povedený film se spoustou skrytých odkazů do historie. Fantastická hudba: Ennio Morricone.... ()

DavidWebb

Keď sa 60+ ročný licitátor a zberateľ umenia, ktorého celoživotným poslaním je získavať veľmi cenné kúsky a kochať sa nimi za zavretými dverami prvý krát zamiluje, on sám si samozrejme nemôže uvedomovať, že je iba starým, bohatým šašom na ktorého to niekto hrá. Pretože dovtedy sa mu to nikdy nestalo. Vždy bolo pre mňa zábavné sledovať podobných capov ako veria tomu, že nejaká pekná mladučká rajda ho neskonale a úprimne miluje. Ale keď niekto zbiera okrem umenia aj niekoľko 10-ročné zásoby vo svojich vajciach je asi len otázkou času, kedy mu to odstrelí vrchnú polovicu hlavy a on si vďaka tomu konečne uvedomí, že okrem peňazí nikdy nič nemal. Po pravde mi ho ani nebolo moc ľúto. Film je vlastne pekný, má svoje čaro, herecké výkony aj soundtrack sú pôsobivé, ale pointa nijako originálna a čo mne osobne prekážalo najviac je jeho predvídateľnosť. Bože uchovaj ja nie som žiadny jasnovidec, i tak som od začiatku vedel ktorá bije a ako dobije. A z toho dôvodu to na mňa nespravilo onen očakávaný dojem, iba dobrý pocit zo slušnej filmariny. PS: Môže byť láska slepá? Spýtajte sa Virgila Oldmana. 70% ()

Zombiepod

The Best Offer upúta svojím hypnotickým spracovaním už od prvých minút, a to čo ponúkne ďalej, je skutočne neuveriteľné. Geoffrey Rush znova exceluje v pútavom, záhadnom filme s veľmi netradičnou romantickou zápletkou, ktorej spletitosť a súvislosť všetkých ostatných kúskov skladačky (naozaj jediná scéna vo filme nie je bezvýznamná) sa rozrastá do napínavého príbehu s fantastickým vyvrcholením. Dokonalá práca s kamerou a tématická hudba dodávajú filmu vyšší umelecký dôraz, preto sa nedá osledovať inak, ako so zatajeným dychom. Nenápadné dielo, ktoré ždíma všetky filmové prvky do poslednej kvapky, a tým ponúka nesmierne intenzívny filmový a umelecký zážitok. ()

jadran90

Pokud jste introvert nenosící rukavice nebo neobývající skrytý pokoj, pak jste vlastně celkem normální. Kdyby film byl o večeřícím dědovi, co bude 2 hodiny koukat na obrazy, jak začátek napovídal, mrsknu tomu max dvě hvězdy. Jenže zápletka mě zatraceně chytla. Konec je předvídatelný, i tak zdrcující. Potřeboval bych ještě nějaký záběr, vysvětlení, aby ta kolečka do sebe lépe zapadla. Excelentní Rush zastiňuje všechny a všechno, včetně nic moc femme fatale. Vysoce umělecké dílo. ()

wOOzIe

Řemeslně skvěle natočená paráda!! Režijně, Kamerově, Herecky, Atmosférou... Prostě vším co vás napadne. Je to přesně ten jeden z evropských filmů, který se táhne a táhne, dlouho se nic převratného nestane, jen na vás zpoza rohu pomrkává hned několik možných následujících událostí a vy chvíli co chvíli měníte názor na to, jakým směrem se bude dál ubírat děj. Není to snímek který by bořil nějaké hranice, je to dvouhodinový uklidňující film, ze kterého kápne nějaká ta emoce, dozvíte se něco o umění, těšíte se každou minutu kdy se příběh někam zlomí a nakonec doufáte, že nás snímek alespoň na chvíli zavede do naší stověžaté Matičky. Můžu říct, že jsem byl okouzlen a závěr v Praze mě přesvědčil o hodnocení nejvyšším. ()

karlee

První půlka se mi dost líbila, ve druhé už se to celkem vleklo a přestal jsem věřit scénáři. Hudba samozřejmě skvělá, naopak moc mě nezaujala Sylvia Hoeks, přitom taková slibná role, kdyby obsadili někoho schopnějšího, tak snad ty čtyři dám, za estetický dojem. ()

speedy7929

Hodnotìm film deň po pozretí a môžem povedať, že dlho sa mi nestalo aby sa mi sníval celý film. Všetko sa mi premietlo znovu od toho najmenšieho škrípnutia v podlahe až po hrdzavú bránku na ulici. Jediné čo mi teraz už len chýba je 3D kino. K filmu: čakal som to klamstvo a krádež ale napriek tomu herecké výkony veľmi oslnili. ()

Gromit

Pořád jsem ještě nepřišel na to, do jaké žánrové kategorie bych měl tento film zařadit. Ale nač se kvůli tomu trápit? Nejvyšší nabídka patří k tomu nejoriginálnějšímu a nejstylovějšímu, co jsem v poslední době viděl. Navíc se jedná o velmi chytrý film, který je vždy o krok napřed před divákem, přestože některé dějové zvraty, ke kterým v něm dojde, lze s předstihem celkem dobře vytušit. Co mě ovšem na Nejvyšší nabídce uchvátilo především, byla fenomenální, Oscarem trestuhodně opomenutá, herecká kreace Geoffreyho Rushe. Neuvěřitelné! Nepopsatelné! Nezapomenutelné! ()

Nathalia.A

Najvyššia ponuka je jedna z tých lepších filmových ponúk. Dej bol už od začiatku veľmi zaujímavý hlavne kvôli nazretiu do práce so starožitnosťami a výtvarnými dielami. Čím ďalej tým viac sa stáva príbeh záhadným a divák neplytve zvedavosťou. Tajomnú atmosféru doplňajú starožitnosti, reštaurovanie, záhadná vila na predaj a tajuplná žena s nezvyčajným správaním. Geoffrey Rush to zahral bravúrne a celý film som pozerala s nadšením a s túžbou poznať viac. Romantika, tajomstvo, elegancia, podvod, zvedavosť- to všetko je v ponuke. . . ()

viky13

Už od samého začátku napínavý a zajímavý film s pro mě nečekaným koncem. Stejně jak je nečekaný, tak je brilantní. ()

KVBahnhof

Další film, který je obecně příspěvkem k našim každodenním iluzím ohledně reality, kdy se přes všechna fakta zdráháme vidět tu pravou realitu. Schválně se nad těmito momenty z pohledu Virgilovi "reality" zamyslete, ve filmu je jich poměrně dost, jeden z nich je až do očí bijící a poněkud vyzrazuje celou zápletku. Nicméně musím říct, že jsem si film užil i přes některé přepálené vztahové momenty, především kvůli jako vždy perfektnímu Geofrfey Rushovi, který dokáže povznést i sebemenší pitomost. ()

Rimland

Dle začátku filmu jsem čekal něco vznešeného, kouzelného, dojemného... něco po čem budu mít takový příjemný, spokojený pocit. S postupem filmu jsem zjistil, že tomu asi tak úplně nebude, no a nějakých 15 minut před koncem se mnou Tornatore dokonale vyj..al (o tom, jestli z toho mám být nadšen, nebo rozčilen, rozhodne až druhá projekce). A přestože jsem to vlastně tušil už od nálezu prvního ozubeného kolečka, nějak se mi ten pocit během sledování vytratil z mysli... A tak asi jediným zásadním důvodem, proč tomuhle jinak výbornému filmu s přenádherným vizuálem (zatím) nedávám pátou hvězdu (kterou by si bezpochyby zasloužil) je, že mě nechal emocionálně naprosto chladným. Což platí jak o vztahu Virgil-Claire, který postrádá jakoukoli jiskru, tak o samotném finále. A možná mě z nějakého důvodu iritovala i celá ta agorafobická linka.. EDIT: A jak se mi to tak přes týden rozleželo v hlavě, dospěl jsem k názoru, že tak vybroušenému (a ve všech ohledech dokonalému) filmu ten plný počet prostě upírat nemůžu, přestože výše zmíněná výtka zatím stále platí (ale budoucí zhlédnutí to třeba napraví). ()

Maniik88

Výborný film, zrniečko prachu v púšti marveloviek, super manov a iných blbín. Vývoj postáv, ich vzťahov, stupňovanie a zauzlovanie deja a záverečné mindfuck rozuzlenie, ktoré vás uzemní, toto všetko a ešte k tomu skvelá hudba od majstra Morriconeho, tvorí výborný film. Korunuje ho perfektný herecký výkon Rusha. Rozhodne to z najlepšieho z 2013. Nedal som plnú palbu,len kvôli niektorým až moc zdĺhavejším partiám a tak trochu očakávaného konca. ()

crap

Ojedinělý příběh. Geoffrey Rush svou roli sehrál bezchybně a ovládl tak celý film. Ostatní postavy včetně Claire ho jen adekvátně doplňují. Hudba i scénografie jsou zde dotáhnuty k dokonalosti a pro prostředí umění nezbytná složka. Svět výtvarného umění mě vždy hodně přitahoval a ohromoval svým tajemnem a nesrmtelností, přesně jako svět filmu a ten je díky tomuto konkrétnímu snímku zase o něco bohatší.. ()

Shitonit

Celkově povedený. Takovej ten trochu jinej film, přemýšlecí, je hodně věcí co v tom pozorovat, a divák má možnost nekonečně dlouho koumat, co to vlastně má být. Čím víc se to blíží ke konci, a pomalu se to rozmotává/zamotává... tak to skoro i moc neba, ale konec tomu dává zase docela na prdel, a tím je celkový pocit ok. Nedoporučuji od toho odcházet, páč je velmi snadný se ztratir, a přetrhnutá niť děje se blbě navazuje. Klidně si to šlehnu znovu, al ..poznámka pro mne: nejdříve po roce 2021. To už je dost pravděpodobný že se mi vykouřil děj z kebule a budu to prožívat zas jako first time. ()

majesty

sice som pointu nepochopil (vylozil som si ju az po uvazovani nad tym celym a to mi dost pokazilo zazitok) musim ale povedat ze film bol skutocne kvalitny. 4* ()

J.e.r.e.c

Málokdy se vidí takhle promyšlený film, ze kterého přes složitost zápletky netrčí nelogičnost a díry ve scénáři jako obrázky Karla Gotta v galerii výtvarného umění. Když se to navíc spojí s oldschoolově vyšlechtěným vizuálem a kamerou, která s až fetišistickou zálibou klouže po různých luxusních zátiších, jako je třeba tělo Sylvie Hoeks, tak je zaděláno na mocný divácký zážitek. Který se bohužel dostaví jen částečně... Tornatore se paradoxně zamotal do sítě vlastní preciznosti, kdy jeho velkolepé dílo navzdory brilantnímu provedení působí poněkud odtažitě a nedokáže patřičně rozdmýchat emoce. Můžu stokrát obdivovat, jak to pěkně vymyslel, ale právě díky způsobu, jakým je záhadný příběh vystaven, začne být po nějaké chvíli zřejmé, že „sovy nejsou tím, čím se zdají být“. A když pak k onomu odhalení skutečně dojde, tak už nemá sílu ani nějak výrazně překvapit, natož poslat bradu k podlaze. Best Offer je jako Tornatoreho automaton: neuvěřitelně pracně a s láskou sestrojená skládačka, která však postrádá trochu toho vlastního života. 78 % ()

PF 2014

PF 2014