Jeden blbec na večeru

• Česko Blbec k večeři (viac)

Francúzska komédia, najsledovanejší francúzsky film 90 - tych rokov. Slávny parížsky vydavateľ sa s veľkou chuťou zúčastňuje každý týždeň večere s blbcami. Každý pozvaný hosť má za úlohu priviesť čo najväčšieho blbca ako záruku dobrej zábavy. Počas večere sa vyberá blbec najblbší. Raz sa vydavateľovi podarí nájsť perlu, blbca bez konkurencie, ale žiaľ večer sa mu vymkne z rúk. (STV)

KOZEL84

Místo toho amerického prablba (Carell) sem si dal radši origoš a nejspíš sem udělal dobře.Villeret je neodolatelný kretén a při pohledu na něj mi není zle od pajšlu.Zasmál sem se a napodruhé dám určitě plnou palbu.Příjde mi,že je to tak ryze francouzské,že to amíci můžou jen zpatlat,ale možná kouknu i na jejich verzi.Ibalgin když tak mám (Carell). ()

jasanka

Dokonalá komedie, u které se musím smát i když jsem ji viděla už snad stokrát. Spousta výborných hlášek a herci, bez kterých by Blbec nebyl tím pravým Blbcem. Tady je vidět, že film nemusí mít dvě a půl hodiny, aby pobavil. ()

Amper01

Komedie založená na dialozích a z děje vyplývajících situací. Tento druh humoru není obecně moc oblíbený, přesto jsem si tuto veselohru zamiloval. ()

zahadum

Originálne vtipná konverzačná skoro bláznivá komédia ktorá by bez Villereta ale nemala svoje " blbé " kúzlo....ten chlap sa proste tak krásne vie pozrieť až mu vidíte do srdca :) Dôkaz,že aj na ploche hodina a kúsok sa dá natočiť skvelé a zábavne dielo ktoré vám už z hlavy nikto nedostane....a pozor ...do bytu si nikdy nevolajte človeka z daňového úradu :) ()

Woodstock

Jacques Villeret to hraje (? :-)) naprosto uvěřitelně a je radost se na něj dívat – na prostáčka, splňujícího všechna náročná kritéria exemplárního blbce, stanovená partou chytrých idiotů. Přitom jeho Francois Pignon je človíček zcela důvěřivý, nezáludný a s natolik čistou duší, že bych si ho i já velice rád pozval k sobě domů na večeři. Ale ne proto, abych se mu vysmíval! Pokecal bych s ním o životě a on by mi poskytl zpětnou vazbu a upřímný názor člověka jednoduchého, leč upřímného, na všechny mé chyby, které jsem v životě stihl naflákat. Myslím, že i na ty, které si neuvědomuji či nepřipouštím.To byla večeře za všechny prachy. Mít svého vlastního blbce k večeři - k nezaplacení! ()

fisus

Nevím proč,ale pořád jsem se tomuto filmu vyhýbal.Během pár dní jsem si ho ale pustil hned několikrát a pořád mě moc a moc baví. ()

Endlessly

Už dlho som hľadala poriadnu komédiu a konečne som ju našla. Naozaj kráľovská zábava. Možno by to s odstupom času bolo aj za menej ale teraz (bezprostredne po pozretí keď sa ešte po poslednej scéne váľam smiechom) nemôžem inak. ()

gootchy

K rozehrání královské partie smíchu vám stačí jeden byt, telefon a charakterní herci. Nedokážu si představit, že bych tam v roli "blbce" viděl někoho jiného než pana Villereta. Budiž mu země lehká... ()

Puol

Ďalší Weberov úspešný zárez. Originálny námet, sa mi javí ako nevyužitý a skončilo to nejak príliš rýchlo. ()

KuZd

Vyborna komedie! De facto se odehrava v jednou bytě s pár trochou postav. Vyborny scenar. Ironicky a sarkasticky humor a proste vse, co ma mit lehka, ale inteligentni komedie mit. Egoisticky zbohatlik a pritrouble idiotský tloustik. Nejlepsi byl telefonat - belgicky filmovy producent. Dlouho jsem se u filmu takhle nenasmala. ()

Wolvie

Veber točil nejlepší filmy ve Francii,to je jasné.Tahle je obzvláště vypečená a nedomrlý americký remake jasně dokazuje,že pouhým opisováním požadované kvality rozhodně nedosáhnete. ()

Patryska

Na Blbci k večeři jsem byla před pár lety v divadle a moc jsem se pobavila. Nedávno jsem si pustila tento film a ten mě tedy vůbec nezklamal, ba naopak. Zkrátka báječná francouzská komedie u které jsem se válela smíchy. Mimochodem - americký remake z roku 2010 opravdu nedoporučuji. ()

boul

Myslel jsem si jaká to bude blbost, ale je to úžasná komedie v supr tempu s ještě lepším Jacquesem Villeretem, který dodává filmu skvělou atmosféru a dohromady výborný francouzský film! Film řadím do TOP 5 komedís z Francie.. jen doporučuji - 5* 85% ()