I sebelepší předsevzetí se mohou hroutit, zvláště když se ozvou pozdní otcovské city. Hlavní hrdina sice přednáší na vysoké škole etiku, studentům vysvětluje principy správného chování, avšak sám prožívá mnohé zmatky a trable, když se dospívající dceři z prvního manželství pokouší zařídit protekci při přijímacím řízení na lékařskou fakultu. Z výřečného, sebejistého muže se tak pozvolna stává štvanec, jenž se navíc zpronevěřuje vlastním zásadám. Z humorné morality však hodně nápadů zestárlo, i když Milan Lasica v hlavní roli stále upoutává. (oficiálny text distribútora)

Gilmour93

„Ty vědo..“ Intelektuálové se zásadami a svědomím to mají těžké za každého režimu, což pozná i řetězem protislužeb svázaný tatíček Lasica. Tímto vlastně potrénoval na svou budoucí roli podle Ladislava Pecháčka, akorát s tím rozdílem, že spíš než systémem je tady rozebírán na součástky vlastní naivitou v oblasti mezilidských vztahů, což v trefných sebereflexích promítává i do svých přednášek. Škoda, že se to někde před epizodou na záchytce stalo taškařicí, která to doposud obstojně fungující těleso vymkla z kloubů. Takhle, Vážení přátelé, ne.. ()

Arsenal83

Exkurzia do čias, kedy fungovala tlačenka krásne podčiarknutá výrokom: "na filozofii sa jeden blbec stratí." Systém sa zmenil, ale exkurzia nekončí. Film mi nesadol ani herecky, ani dejom, ani prevedením, ale dal mi poznanie, že tie tlačenky tu boli vždy a tiež, že ako spoločnosť dokážeme myšlienky úspešne rozvíjať. Pretože kým kedysi sa na filozofii stratil jeden blbec, dnes je to tam skoro výlučne len o blbcoch, čo nevedia akého sú pohlavia. ()

filipvrbik

Docela vtipná komedie s Veronikou Žilkovou a Milanem Lasicou, o které jsem nikdy předtím neslyšel.... Docent Šťastný má z prvního manželství dceru Evu, která tropí hlouposti (alespoň mi příjde, že si tvůrci z tohoto filmu leccos převzali) a chce studovat medicínu, ale jaksi na to nemá, takže se rozjíždí kolotoč úplatků, službiček atd., a je to celkem vtipné. Akorát ta móda a noční život osmdesátek a označení soudruhu Docente, to je fakt síla...60% ()

Big Bear

Taková byla doba... Ani mně však nesedl ten záměr tvůrců, aby to bylo lehce krituzující avšak komediální se známým komikem... I když se pan profesor Lasica (a nadějný kádr) snažil seč mohl, občas to skříplo. Pokud si však někdo myslí, že dnes žijeme ve světě bez protekcí, velmi se plete ! ,-) . * * ()

UncleG

Myslím že snímek stojí za shlédnutí a)jako zajímavá exkurze jak kdysi fungoval (a dodnes stále funguje) protekcionismus na vysokých školách b)kvůli vynikajícím hláškám typu "na filozofii se jeden blbec ztratí" a za c)kvůli vynikajícímu Lasicovi. Navic zajímavé je pozorvat posun v herectví Veroniky Žilkové. Osobně bych řekl, že v mládí byly její výkony podstatně snesitelnější. Mimochodem...když jsme u toho českého "tlačenkářství"...je pouze ironická shoda náhod, že hlavní mládežnické role dostaly právě dětičky známých umělců? ()

• Natáčelo se v Železném Brodě. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)