太极2:英雄崛起

• Čína Tai ji 2 Ying xiong jue qi (viac)

Trustme

Ufff... Bohové se zbláznili i v Číně. Kdo je Zero a kdo Hero? Rozdělení jednoho filmu na dva kousky si oblíbili už i čínští producenti. Režisér Stephen Fung je dojista magor, kterému se v hlavě pomíchal Východ se Západem a hlavně logika. První díl jsem ustál a přežil (dlouholetý tréning s asijskou kinematografií mne připravil již na cokoliv). Pokračování jsem shlédl jen z důvodu přesvědčení, zda se tvůrci náhodou neprobrali z opiového rauše. Ne. Škoda. Půl Asie se zde podílí na vizuálních efektech, vypiplaných rekvizitách, kostýmech, designu, ještě si půjčí do vedlejší mini role Petera Stormare a stejně z toho vyjde zase blábol úplně o ničem. Číňané a hongkongžané, točte zas ty normální kung-fu filmy, kde jsou pěkný souboje, tréning, mýtický Mistr a zrada a pomsta. ()

VasaX

Podivná soudržnost, nejasná dynamika a takový dost mdlý konec. Tai chi hero rozhodně nezachovává vyváženost jing a jangu, leda tak prásk a bangu. Některé boje jsou sympatické, ale celkově je to dosti potrhlá báchorka, která snad ani není na dobrou noc. Musím konstatovat, že k tomu nemám co dalšího konstatovat. Takže za dva hvězdobody, ať nejsem za pruďase. ()

Edwin44

Tak tohle byl hodně bizarní snímek. Příběh mohl fungovat kdyby se tam nemlelo všechno do kupy. Učení kung-fu, střelné zbraně, britové, lítací lidi a dokonce "letadla". Nevim zkrátka to dohromady nefungovalo nějak. Další problém je to, že jsem čekal víc nějaké akce, té se člověk dočká skoro až po hodině 90 minutovýho filmu a to je sakra málo. Navíc to mě bylo chaotický orientovat se v tom kdo je kdo, tím že jsem neviděl předcházející snímek. Potom co jsem, ale viděl tohle ani nemám chuť na něj koukat. ()

corpsy

Tak toto malo byť vyvrcholenie príbehu? Čakal som, že sa tam zíde všetko pozitívne z jedničky v lepšom a väčšom štýle. Lenže ono je to práve naopak. Je to komornejšie ( rozumej menej akčné ) a menej vtipné a uletené. Záverečné posledné sekundy dávajú najavo, že príbeh zrejme ešte neskončil a dáva znamenie na lepšie ( filmové ) zajtrajšky. Je tomu však už 6 rokov, takže zrejme nedúfajme. ()

Vavča

Dvojka je oproti jedničce, poněkud více nesourodá a trochu dějově roztrhaná s koncem, který není tak úplně vygradovaný, jak bych si představoval. Nicméně pořád občas dobré nápady, detaily, vymakané akční scény, škoda, že nesouvislého tempa a více vypointovaného konce, který by byl nějak výraznější a více divákovi utkvěl, i když vnucuje se myšlenka, že Stephen Fung, neřekl ještě poslední slovo a může se do posledních let dynastie Qing vrátit. Třebas s jinými hrdiny. Opět povedený hudební podkres, čtvrtá hvězda je trochu ukouslá, ale tohle skutečně pouhý průměr není. ()