Grandhotel Budapešť

• Česko Grandhotel Budapešť (viac)

Pán Gustave (Ralph Fiennes) je legendou medzi hotelovými zamestnancami. V čase medzi dvoma svetovými vojnami, v Bohom zabudnutej krajine, kde takmer nič nefunguje, je luxusný Grandhotel Budapešť oázou istoty a spoľahlivosti len vďaka nemu. Vrchný šéf hotelového personálu plní želania svojich hostí ešte skôr, než ich vyslovia, a väčšinu z nich nezištne miluje, často aj láskou fyzickou. Keď mu vďačná klientka odkáže mimoriadne vzácny obraz a vzápätí naveky zavrie oči, náhle pán Gustave závratne zbohatne. Celkom logicky sa stane tŕňom v oku nahnevaných pozostalých, terčom nájomného vraha a hračkou v rukách miestnej polície. Vo všetkých týchto nevďačných situáciách mu pomáhajú obstáť vlastné skúsenosti, osobný šarm a najmä pakistanský pikolík Zero (Tony Revolori), verný pomocník, z ktorého chce vychovať svojho nástupcu. (TV JOJ)

Elam

Mně styl Wese Andersona zrovna moc nesedí. Nicméně, film to určitě není špatný a jedna hvězda navíc za skvělé herecké výkony. 60% ()

KaPr3

Film mal zaujímavú vizuálnu stránku, ale mal aj dobrý príbeh. Humor bol veľmi špecifický, ale viackrát som sa dobre zasmial. Slávny herci to dobre dopĺňali a väčšinu z nich som spoznal, ale som rád, že záverečné titulky okato potvrdili, že sú to naozaj tí herci. Film mal dobrý spád a trval iba hodinu a pol, takže mi to veľmi rýchlo ubehlo. Toto som si predstavoval pod pojmom „artový film“ a veľmi sa mi to páčilo. ()

Belbog

Přiznám se, že mě to trochu zklamalo. Snad i trochu kvůli očekáváním a tomu, jak je film vychvalován. Vizuálně je nádherný a kamera je zajímavá, ale některé další věci mě spíš vadily: 1. Film je plný známých herců, ale ve výsledku mu to spíš škodí, protože člověk nevidí postavy, ale herce. Zejména E. Norton mi přišel velmi "rušivý". 2. Děj se odehrává ve fiktivní zemi - v knížce to může fungovat, ale tady je ta snaha neříkat, že jde o 2. světovou a o jednotky gestapa či SS atd., poněkud zbytečná a vlastně nepochopitelná. 3. Nevím proč, ale měl jsem pocit, že půjde o "crazy komedii", ale ne. Možná to byl můj omyl, ale myslím, že film se tak místy tváří, ale prostě se to nikdy úplně nerozjede. ()

McGuffin

Předmět vyprávění, Grandhotel Budapešť, The Grand Budapest Hotel, kdysi proslavený, nyní uvadající. Návštěvník a s ním i publikum naslouchají v poloprázdné hotelové restauraci příběhu, kterak se jeho majitel stal jeho majitelem, přestože tomu zkraje mnoho nenasvědčovalo. Jak ve své knize pravil Stefan Zweig a rozvedl též režírující Wes Anderson, bylo to dědictví a bylo dobrodružné. Mělo být dobrodružné. Jako kdyby dědicem byl Bond a padouch mu zkřížil cestu. Jenže ne, tolik napětí vyprávění ani vypravěč nemá. Zkrátka mladý, chudý, schopný milenec staré ženy i přes úklady ke štěstí přišel, a její syn, jak matka zamýšlela, ostrouhal. https://www.macguffin.cz/ ()

olivertris

Neskutečně se mi líbí, jak je tento film choreograficky a barevně dokonalý. Zároveň má hodně dobrý obsazení, moc se mi líbí charakter Edwarda Nortona, Williama DaFoea a ještě chlapce Pianisty, z celého filmu mam takový "30s" vibe, a musím se přiznat, že to bude pravděpodobně "must watch" pro moje děti. Možná bych tomu vytkl to, že to někdy může působyt dětsky. ale převážně tento film má jen pozitiva. 8/10 ()

HADavidHA

Nejdříve jsem nevěděl co od tohohle filmu čekat. Slyšel jsem na to nějakou chválu, ale hlavně na "práci s barvami" (Když je pozadí modré všechno je modrého odstínu). Když jsem se na film koukal tak se mi ta "práce s barvami" líbila, ale nejen ta, líbili se mi také úhly kamery a zajímavý příběh. Film se mi obecně líbil, doporučuji. ()

milos.bradik

Výborný film, perfektní herecké výkony a navíc já miluji tento druh absurdního humoru. Major Haluška by se mnou terazky jistě souhlasil, ovšem potom by se zeptal, co si představuji pod slovem absurdní. ()

burg

To vám bylo tak krásně samoúčelně absurdní, že to člověk nemůže nemít rád.  Jak seženeš lístky do první řady na premiéru v toskánské opeře pouhý den předem? Jistě, zavoláš na pár čísel. Držení chvíle ticha za oddaného služebníka zavražděného během plnění jeho povinností. A navíc začátek konce konce počátku započal, aneb vedení ZZ v Grandhotelu - zkrátka tak absurdní, že to člověku vyrazí dech a vžene slzy do očí. Krásně bizarní a absurdní zároveň! ()

SLPHR

Originální komedie, na kterou člověk musí být připraven. Ale ten kdo zná styl natáčení Wese Andersona, tak ví do čeho jde. Mě osobně se film líbil a můžu ho doporučit. ()

Babco

Milujem tento film. Wes Anderson vzdy dokaze prekvapit, zabavit. Pozerat na jeho filmy je ako ist do galerie. Dal by som aj 6* ak by sa dalo! ()

Bizap123

Brilantní herecký výkon obou hlavních hrdinů, ale zejména výjimečnost Andersonova podání a vším s tím souvisejícím, kamera, scénář atd... Myslím si také, že bylo těžší film zasadit do starší doby, nicméně poskytlo to jisté výhody pro zjednodušení scénáře, o to těžší však bylo autenticky dobu zobrazit. Doba, ve které se děj odehrává mu dává také cosi speciálního, není úplně zvykem experimentálně pojímat filmy, které zobrazují historii. Na konec vyzdvihuji práci kostyméra, která mi málokdy přijde tak úchvatná a viditelná jako např. zde. ()

Megahead

Osobne by som film "Grandhotel Budapešť" určite nenazval komédiou, pretože vtipných pasáží tam bolo strašne málo. Dej mal pár zaujímavých momentov, ale celkovo na mňa pôsobil film nudne, bez silného deja. Asi ide takýto štýl úplne mimo mňa. Nezaujal ani priateľku, pričom ona je k hodnoteniu priemerných filmov zhovievavejšia. ()

mart93

Jeho styl se mi líbí a jsem rád že se někdo nebojí takhle ulítle točit ale tohle na mě bylo moc dlouhé a tak košaté a rychlé, že sem se ztrácel. Ale nutno podotknout že když jsem viděl prvně Až vyjde měsíc, po ani né 20 minutách jsem to znechuceně vypl že co je to za hovadinu ale vrátil jsem se k tomu po dlouhé době a s úžasem zjistil jak úžasný je to pro mě film... jeden z mích nejoblíbenějších. Takže uvidíme příště ()

Falanx

78%. Zvláštní atmosféra podtržená výběrem barev pozadí, animací bez digitálních superefektů. Potrhle vtipné, občas i za hranicemi vkusu ( gerontofilní radovánky pana Gustava mi občas ubraly páru ), leč vcelku milé, plné pošetilých sekvencí a detailů, které by ani Karel Zeman ve spolupráci s Ministerstvem švihlé chůze nevymysleli. ****Do plné sestavy stálic mi chybělo jen větší vcítění do postav a výraznější, ucelenější finále. ()

Benigni

Netradičně uchopený Zweig, úplně jiný než ho známe - méně psychologický, více bláznivý, hravý dobrodružný, ale přesto v něčem stále pravý Zweig. Kdoví, co by tomu řekl? Nikdy bych neuvěřila, že se dá jeho látka tak adaptovat. ()

Korpy22

Vizuální nádhera Andersona. Film ladění do fialovo-šedých barev. Symetričnost, záběry na malá okýnka, karikaturně znázorněné obrazy. Tohle není jen film, ale umělecké dílo, které prostě vypadá dobře. Samotný scénář a herecké výkony jsou jen lešení k dokonalé fasádě Grand Hotelu Budapešť. ()

Bill Murray znovu u Wese Andersona

Bill Murray znovu u Wese Andersona

17.07.2021

Wes Anderson točí další animák

Wes Anderson točí další animák

26.12.2016

Jen málokterý režisér má tak výrazný rukopis jako Wes Anderson. Jeho filmy s veselými barvičkami a vycentrovanou kamerou jsou nezaměnitelné, a pokud patříte mezi Wesovy fanoušky, můžete se začít… (viac)

Co chystá Wes Anderson?

Co chystá Wes Anderson?

07.12.2015

Americký režisér, jehož kariéra je plná nesmírně osobitých filmů (Život pod vodou, Až vyjde měsíc), už dává dohromady svůj další počin. Wes Anderson je teď mnohem známější než kdy dřív, protože… (viac)

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz