Grandhotel Budapešť

• Česko Grandhotel Budapešť (viac)

Pán Gustave (Ralph Fiennes) je legendou medzi hotelovými zamestnancami. V čase medzi dvoma svetovými vojnami, v Bohom zabudnutej krajine, kde takmer nič nefunguje, je luxusný Grandhotel Budapešť oázou istoty a spoľahlivosti len vďaka nemu. Vrchný šéf hotelového personálu plní želania svojich hostí ešte skôr, než ich vyslovia, a väčšinu z nich nezištne miluje, často aj láskou fyzickou. Keď mu vďačná klientka odkáže mimoriadne vzácny obraz a vzápätí naveky zavrie oči, náhle pán Gustave závratne zbohatne. Celkom logicky sa stane tŕňom v oku nahnevaných pozostalých, terčom nájomného vraha a hračkou v rukách miestnej polície. Vo všetkých týchto nevďačných situáciách mu pomáhajú obstáť vlastné skúsenosti, osobný šarm a najmä pakistanský pikolík Zero (Tony Revolori), verný pomocník, z ktorého chce vychovať svojho nástupcu. (TV JOJ)

redwik

Toľko známych hercov v jednom filme, to som už dlho nevidel (naposledy asi v Movie 43). No čo z toho, keď ten film je tak hrozne divný? Postavy Ralpha Fiennesa, Willema Dafoea a Edwarda Nortona boli super, no ostatné ma absolútne nebavili. Príbeh filmu bol super, no film ako celok ma nebavil. Vtipy boli občas naozaj super, ale väčšina na mojich perách nevyvolala ani kúsok úsmevu. Potenciál film mal, no na mňa je 82%-tné hodnotenie priveľa a nepomohlo tomu ani začiatok a koniec nesúci sa v štýle Cloud Atlasu, kde skorší príbeh ovplyvňoval príbeh neskorší. Ralph Fiennes - M. Gustave /:/ Tony Revolori - Zero /:/ F. Murray Abraham - Mr. Moustafa /:/ Mathieu Amalric - Serge X. /:/ Adrien Brody - Dmitri /:/ Willem Dafoe - Jopling /:/ Jeff Goldblum - Deputy Kovacs /:/ Harvey Keitel - Ludwig /:/ Jude Law - young writer /:/ Bill Murray - M. Ivan /:/ Edward Norton - Henckels /:/ Saoirse Ronan - Agatha /:/ Jason Schwartzman - M. Jean /:/ Léa Seydoux - Clotilde /:/ Tilda Swinton - Madame D. /:/ Tom Wilkinson - author /:/ Owen Wilson - M. Chuck ()

Drom

To je ale nadšení z barevných obrázků. Ale kde se jen bere? Já jsem po prvních minutách vážně uvažoval, že to vypnu, jelikož to, co asi mělo být zábavou, mi přišlo jaksi trapné a nucené. Já mám rád, když humor vulgárně přeplácne scénu, ale tak trapnou vtipnost jsem viděl snad jen u Monty Pythonů. No už jsem měl vizi, jak tu dupu po těch fialových mundůrech dvou ústředních a značně nesympatických pinglů, ale naštěstí se kvalita pomalu a obezřetně zvedala - Wes Anderson se zřejmě obával, že opravdový humor, na férovku a od začátku, by jeho divákům způsobil šok a srdeční slabost. Věřím, že mít to ještě o 5 hodin delší stopáž, zasmál bych se kdesi na konci, ale nemělo a tak křivka došla jen hranice lehkého pobavení a ty tři hvězdičky jsou hlavně zásluha dobrých hereckých výkonů a kvalitního zpracování. Nicméně takovýhle dezert si napříště klidně nechám ujít. ()

verlit

Hm. Nic moc. Možná je to okouzlující pro Amíky, ale pro člověka odkojeného Karlem Zemanem a Cimrmany je to čajíček. Mdlý a bez chuti. Forma drtivě zvítězila nad obsahem, který se neobtěžovat přijít a poslal omluvenku. Dokonalé panoptikum pozoruhodných postav, které jsou divákovi, bohužel, naprosto ukradené, protože příběh je vyprávěný z odstupem, který jakoukoli nepatrnou citovou angažovanost zadusí v zárodku. Vtipné scény nejsou vtipné, dramatické nejsou dramatické, napínavé nenapínaly. Konec působil dojmem, že to autora přestalo bavit, což celkem chápu, mě to přestalo bavit už v polovině. Jediné hezké scény byly ty, které trochu připomínaly zmíněného Karla Zemana, ale to jaksi nestačí. Škoda nevyužitého potenciálu, mělo to mnohem na víc. ()

bararich8

B: Teď trochu nechápu, co na tom ostatní mají, že je tento film tak dobře hodnocen. Jediné plusové body bych dala skvělou hudbu a za to, že vyznívá tak nějak malebně a příjemně. Ale příběh o ničem, nemá to grády.. 2* H: Pokud jsem u Moonrise Kingdom byl trochu na rozpacích, tady mě Andersonovo "kouzlo " pohltilo mnohem více a můžu dát s čistým svědomím plný počet, jelikož mě to vážně bavilo. Minimálně hledat tam ten nespočet drobných narážek, konečně se zase těšit na chytré dialogy nebo si jen úžívat jednotlivé postavy, 5*. ()

MrGregor

Příjemně působící novodobá groteska, která mě svým pojetím příliš neoslnila. Příběh je sice úsměvný, ale nejsem příznivcem několikerého vyprávění ve vyprávění. Překvapením pro mne bylo poměrně hvězdné obsazení, hvězdy však byly utopeny ve značném množství vedlejších postav, které sice měly tu a tam nějaký vtipný výstup (Willem Dafoe a kočka), ovšem těchto pár vtipných situací (opravdu vtipné mi přišly za celý film pouze 2) pro mne nevyvážilo okolní nudu. Takže shrnutí: Mile úchylný film, ale ani hravá kamera nezaručí zábavu po celých 100 minut. ()

Kubaazz

Nádherný humor, nápaditý a poutavý příběh a po dlouhé době výborný Ralph Fiennes. Možná předčasně, přesto skutečně, asi nejlepší filmový zážitek roku 2014. ()

Torgal

Toto je iba môj tretí Wes Anderson a už musím povedať, že som jeho štýlu prejedený. Jeho filmy sú divné veľmi podobným spôsobom a tento neprichádza z príbehom, ktorého pridaná hodnota by ospravedlňovala to, že sa zas pozerám na ten istý bizár čo minule. Moment prekvapenia a fascinácia filmovými obrazmi sú už tentokrát preč. 6+/10 ()

Jenilius

Nápaditý svět plný fantazie. Wes svou kreativitu dotáhl na nový level, která se projevuje v každém záběru. Vytvořil zajímavé postavičky, které hrají zvláštní divadlo, které mě neskutečně baví. ()

gp_one

Kdyby Wes Anderson povesil ze dne na den filmarinu na hrebicek, bylo by mi to uprime jedno. Jeho nudne, za vlasy pritazene vystriky vlastni fantasmagorie, me nechavaji noprosto chladnym. I ke grandhotelu jsem pristupoval s tim, ze v cervenych cislech je jen diky artovejm vyhulenkam, kteri pod vlivem LSD ci THC dokazali pochopit Andersenovu chorou mysl okorenenou vtiravym, nechutnym audiovizualem, a ze to tak jako tak po pulhodine vyodpaduji. Jenze to by nesmel byt Ralph Fiennes Ralphem Fiennesem, ktery dokaze svym hranim udelat z lejna kopretinu. Ano, tento pestry spektákt je koukatelny, vtipny a prijemne podkuzivtiravy zejmena diky nemu. Ralph, spolu s Willemem Dafoe a Billem Murrayem v roli pomyslne tresnicky na dortu, tahnou tuto filmarskou hricku zcela zjevne hodne nahoru a prumerny konzument primitivni zabavy, ktery je mentalne zaostaly proti plejade profesionalnich, artovych filmoznalcu, kterym sotva zaclo rasit ochlupeni (proste nekdo, jako jsem ja), se tak dokaze celkem naramne bavit. To F. je jako Fritz? Ja to vedel. :) ()

Rorka

Po dlouhé době fakt pecka v kině! Prakticky celou dobu jsem se musela usmívat. Spousta absurdních situací, kterým se prostě nešlo nesmát + super ztvárnění. No paráda :-) ()

Cheeker

Filmový plakát by měl diváky přitahovat. Já si nemůžu pomoct, ale nikdy mě žádný plakát neodpuzoval tolik jako právě tenhle s růžovým hotelem, vlastně všechny jsou hrozné. Samotný film je originálně zpracovaný, zajímavé prostředí, děj je plynulý a celkem rychlý, ale něco mi tam chybí a zároveň příjemně odpuzuje. Ale do teď jsem nepřišel na to, co to je. ()

AngelG

Velice originální a nečekaný příběh, navíc ta práce s kamerou a soundtrackem tomu hrozně přidává na atmosféře, která se úplně slovy nedá vystihnout. Skvělé obsazení, kde jsou i ty nejmenší role obsazené slavnými herci a herečkami, kteří všichni do jednoho odvádějí skvělou práci. Děj je poměrně poutavý, zajímavě servírovaný a není snad žádné hluché místo. Navíc super dialogy a komediální momenty, kdy jsem se nejednou smála nahlas, SPOILER pro mě rozhodně nejlepší scéna konečné setkání se se sluhou pomocí lanovek a hábitů a následné postrčení Willema Dafoea z útesu. :D ()

Bill Murray znovu u Wese Andersona

Bill Murray znovu u Wese Andersona

17.07.2021

Wes Anderson točí další animák

Wes Anderson točí další animák

26.12.2016

Jen málokterý režisér má tak výrazný rukopis jako Wes Anderson. Jeho filmy s veselými barvičkami a vycentrovanou kamerou jsou nezaměnitelné, a pokud patříte mezi Wesovy fanoušky, můžete se začít… (viac)

Co chystá Wes Anderson?

Co chystá Wes Anderson?

07.12.2015

Americký režisér, jehož kariéra je plná nesmírně osobitých filmů (Život pod vodou, Až vyjde měsíc), už dává dohromady svůj další počin. Wes Anderson je teď mnohem známější než kdy dřív, protože… (viac)

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz