Šest ambiciózních studentů forenzních věd je na vzdáleném ostrově postaveno proti sobě, aby na této expedici mohli ukázat, kdo z nich má nejlepší předpoklady pro práci u FBI. Kapitán Veneziano a profesor Tomkins sem umístili mrtvoly, na kterých si účastníci této mise mají vyzkoušet to, co se ve školách naučili. Z mrtvol na ostrově se ovšem postupem času stávají zombie, a to co začalo jako boj o kariéru u FBI, se mění v boj o holý život. (cardinals)

kingik

Ostrov s dávno opuštěnou věznicí 13 Eerie je jako stvořený pro exaktní lékařskou vědu. Náročný terén obehnaný močály a lesním porostem prověří skupinku studentů v rámci plnění přijímacího programu forenzních stážistů. A milí studenti si, při zkoumání mrtvol rozesetých po okolí, sáhnou na dno. Hrůzu nahánějící ostrov totiž není tak pustý, jak vypadá a všechny mrtvoly rozhodně nejsou mrtvé. Nemrtví vězni, po dávných a nepodařených pokusech prováděných na nich, udělají pěkně husto. Pro mě to byla originální hororová jízda. Nebudu se pozastatovat nad neodborným hrabáním v mrtvolách v rozkladu, kdy si studenti ani nenavlékly ochranné rukavice, ale to stejně byla jen taková předehra k tomu grandioznějšímu s postupně vygradoveným dějem. Pak začalo být pěkně husto. Kamera se vůbec nerozpakovala zabrat detailně ukousané prstíky, vypíchaná očička, proříznuté krčky a další fajnové libůstky, které patří do každého pořádného horůrku. Stejně tak do každého hororu patří nějaká stylová fešanda, kterou tady zastoupila zkušená hororistka Katharine Isabelle. Nezabili ji hned zkraje, tak jsem si ji užíval do sytosti. Druhá kočka byla poměrně rychle poslána na obličejovou devastaci, takže případný flirt jsem oželel. Jo, holek mohlo být klidně víc a to samé platí o nemrtvých kreaturách. Nízký rozpočet tady občas "haproval", což se podepsalo na obyčejnějším vizuálu. Vynahradilo to však kvalitní gore a akční nástup likvidací všeho druhu. Herecká parta čítala vedle hlavní představitelky i známé herce (Fehr, Fletcher nebo Shanks). Film dokonce přidal ve druhé polovině na stylovosti a krutě ironický závěr měl také něco do sebe. Kanadské horory se mně nedostávají pod ruku příliš často a tenhle byl fajn. Mé hodnocení: 90% ()

Silviaxx

Celkom príjemná záležitosť, hodená do znepokojivého prostredia, kde sa k väzňom v minulosti asi úplne kóšér nesprávali. Nečudo, že potom boli natoľko nasratí.. Rozbeh je o niečo pomalší, ale osobne v tom nevidím problém. Následne prichádzajú skvelé masky, ktoré boli fakt odporné. Napriek tomu by som strety so študentmi nenazvala práve násilnými, skôr mi to prišlo zahraté do autu. Napriek tomu, si divák môže užiť viacero "čreva ven" obrazov, ktoré samozrejme vždy potešia. Ako celok to vôbec nepôsobí zle, ale medzi ostatnými konkurentmi vo svojej oblasti to v mojej hlave pravdepodobne čoskoro zapadne prachom. ()

TERRORDROME

Začiatok ma pozitívne naladil, miesto čurákujúcich tínedžerov tam boli študenti medicíny s úlohou obhliadnuť rozkladajúce sa mŕtvoly rozmiestené po areáli. Všetko bolo sychravé, strohé a distingvovane odpudivé, jeden z najlepších rozbehov béčkového hororu. Potom ale zo smradľavých močiarnych hlbín vyplávala na scénu tlupa zombie muklov z vládnych experimentov a s nimi aj pachuť nemohúceho amatérizmu. Nástupom akcie akoby vskutku začal iný film, nepríjemne pripomínajúci spráchnivený osemdesiatkový taliansky trash kde je pár mäsitých gore scénok obložených všeobecnou imbecititou a bezradnosťou. Stupídny panáci sa šmotkajú tmou, vždy zahodiac zbraň po jednom použití. Už som videl jednorazovú žiletku, ale že existuje trebárs aj jednorazová palica s možnosťou použitia len na jeden úder? Z ponúkaných brutalít som si zapamätal hlavne tie prvé odhryznuté prsty a zombicu pribitú k stene tyčou cez líce. K plusom sa ráta ešte karambol s autobusom a k mínusom zasa pekne nasierajúco odseknutý záver. Po pár dňoch od pozretia si už na viac detailov nespomeniem. ()

Astaroth12

Tento film nemá čim prekvapiť,všetko tu už bolo a aj lepšie podane.Je to nizko rozpočtovy film a je to a vidiet ale aj tak neurazí.Hudba bola mrazivá a hodila sa do tohoto filmu,masky boli úžasné,gore tu bolo a dost v silných dávkach,ale škoda že filmu uškodili sprosto sa chovajuce postavy,aj celkový pribeh je dost opozeraný aj nelogických scén je tu nespočetne vela. ()

zolo23

Skôr by sa to hodilo do televízie JOJ PLUS na 23.00 hodinu ako tv film. Kde bol preboha scenár? Šesť študentov je na praxi, aby skúmali telá mŕtvol, namiesto toho mŕtvoli skúmajú študentov, kto má lepšie mäsko....Aspoň, že tie masky boli docela dobré a tej krvy a čriev tu bolo dostatok inak by šiel film do..... Kanadský priemer, ale na to som si už zvykol 40% ()