Skupina gangstrov a skorumpovaných policajtov je vydieraná ruskou mafiou, aby vykonala prakticky nemožnú lúpež. Jediný spôsob, ako to dokázať, je vyhlásiť kód 999, ktorý signalizuje ohrozenie niekoho z ich vlastných radov. Dômyselný plán je však prevrátený naruby po tom, čo nič netušiaci policajný nováčik, ktorý bol vybraný na smrť, zmarí ich útok. Nasleduje divoké a akciou nabité finále prešpikované podrazmi, chamtivosťou a pomstou. (TV Markíza)

Morholt

Srovnání s Training Day není úplně od věci, ale v tomto případě je to zdánlivé kopírování ku prospěchu. Hillcoat oproti Fuquovi rozherál příběh o více postavách a tudíž je tu i víc linií, což mě bavilo a i záporáci tu jedou v poněkud vyšší lize, protože všechno řídí rusko-židovská mafie, kterou Harrelsonova postava trefně nazvala La Kosher Nostra. Dalším plusem je partička zkorumpovancýh policajtů či ex-vojáků, kteří jsou sice zlodějskými parchanty, ale nejsou to ti katalogoví hajzlové, takže jim člověk dokáže místy fandit, což je i zásluha herců. Obvzláště potěšila dvojice černochů Ejiofor-Mackie, kteří mi jsou za normálních okolností silně protivní, ale tady mi seděli. Vůbec herecky to vyšlo. Zmíněný Harrelson si střihnul detektiva ze staré školy, mladší z Afflecků tím v pohodě proplul svým klasickým ospalým projevem a Winsletka je jako šéfka mafie prostě boží. Bavily i střílečky, kterých tu bylo hojně a třeba zásah na Mexikány splňuje ty nejpřísnější měřítka. Každý Hillcoatův film je víceméně událost a platí to i tady. 85% ()

Lucasion

"Out here, there is no good and there is no bad. To survive out here, you've got to out monster the monster. Can you do that?" Tohle je přesně můj šálek kávy. Ostatně jsem od Johna Hollcoata po Lawless (2012) nic slabšího nečekal. Hillcoat ukazuje špínu všedního života jak gangsterů, tak policie. Začínáme velkou bankovní loupeží a skupina herců se představuje. Jistěže každý na to kouká, aby viděl Daryla (Norman Reedus) v další velké roli. Já možná k těm nadšencům nepatřím, ale přesto je milé ho vidět v jiné roli než z Walking dead (2010). Postavy jsou v Triple 9 značně poutavé a skláním se k pokloně, protože postav je hodně. Anthony Mackie je lepší herec než na pouhé komiksovky a Woody Harrelson dostává další dobrou roli. Tím, že jsou charaktery zajímavé, tak i divákovi na nich záleží. A proto je film svojí atmosférou napínavý až do konce. Nechybí pořádný policejní zátah a eliminování hlavních postav. Scénář je promyšlený a skvěle napsaný. Z akčního thrilleru je pak cítit intenzita a napětí. Tím, že Hillcoat točí drsnějším pojetím, tak nechybí i nějaké to násilí a těžké rozhodování postav. Nejvíce asi oceňuji mnoho odstínů šedé. A to tak, že nic není ve filmu černobílé. K scénám policejní razie a bankovního přepadení řeknu to, že dlouho jsem neviděl takhle dobře natočenou akční scénu. Skvělý střih i nasnímání. Herecky je film obsazený výborně. Kromě už vyjmenovaných herců se mihne i Gal Gadot a Teresa Palmer. První je nejvíce sexy herečka roku a u druhé jmenované jsem nedávno psal, že jsem se do téhle australanky zamiloval. Obě jsou tedy příjemným hereckým zpestřením. Nakonec vše uzavírá hlavní postava Chrise Allena. Jeho představitel Casey Affleck si tak střihl svojí zdaleka nejlepší roli. Chris je sympatickou postavou a do filmu mi zapadl. Takže sečteno a podtrženo. Trojitá devítka je velmi potěšila. Těšil jsem se na drsný akční thriller a přesně to jsem dostal. Jako u předchozího režisérova filmu, když jsem psal, že vše šlape jak má. Tak i Triple Nine je natočena z nejlepších kousků poctivé filmařiny. (95 %) ()

Tsunami_X

John Hillcoat opět dokazuje, že tenze je pro něj neznámý pojem. I s tímhle snovým castem je zbytečně doslovný, o osudovosti nemá ani tušení a celou dobu diváka nechává zbytečně daleko před zadumanými postavami. Závěrečný rozstřel je svou výstavbou adekvátní nákupu v supermarketu, při kterém jen škrtáte položky ze seznamu. Nejzásadnější zjištění: Casey Affleck tu hraje Jaromíra Jágra. ()

DaViD´82

Současnými velikány špinavých drsných kriminálek o zkorumpovaných policistech jsou na filmovém/seriálovém/literárním poli Olivier Marchal, David Ayer, Shawn Ryan, James Ellroy či v neposlední řadě Don Winslow. A Matt Cook se tímto svým scenáristickým celovečerním debutem staví ve frontě sice za ně, ale ne zase až tak daleko od nich. Ano, až takový potenciál to má. Škoda jen, že se to bije s Hillcoatovým pojetím, kdy zvolil nevhodné (ne)tempo vyprávění. Na to kolik se toho děje a v kolika rovinách i plánech, tak to mnohdy působí trestuhodně utahaně. Nikoli nudně, to ne, ale tohle měla být vnitřní tenzí našponovaná adrenalinová jízda a ne pomalu plynoucí selanka "jako by se nic nedělo a o nic vlastně nešlo". I tak však žánrové zjevení a tuplem pak, když se přihlédne k tomu, že v poslední více jak dekádě se podobné kousky přesunuly takřka výhradně do seriálové sféry. ()

3DD!3

Parádní kriminálka, které by ale prospělo pár minut navíc pro jasnější orientaci v ději. V dnešní době je téměř zázrak vidět něco tak krvavého s tak promyšlenou dějovou linkou a tak prvotřídním obsazením. Hillcoat rozhodně nezklamal. Ejiofor konečně sympatický, Winslet dokonalá. 999 jako účel i pointa v precizně natočené, přemýšlivé sondě do světa dnešní policie. This little piggy... ()

• Manželka ruského bossa, ktorú vo filme stvárnila Kate Winslet, sa volala Irina Vlasov. Jej priezvisko by sa však vzhľadom na jej pôvod malo správne končiť na -ova, čiže Vlasova. Táto chyba sa však vyskytuje veľmi často vo filmoch a seriáloch z americkej produkcie. (MikaelSVK)
  • Tzv. red band trailer (takto klasifikovaný trailer je obdobou filmu s prístupnosťou R) bol dlhý 2 minúty a 19 sekúnd. 19.2 bol totiž dátum plánovanej kino premiéry filmu. Tá bola nakoniec posunutá o týždeň, na 26.2.2016. (beso74)

Mladší z Afflecků na odstřel?

Mladší z Afflecků na odstřel?

17.12.2013

Ambiciózní a už beztak výtečně obsazený kriminální thriller Triple Nine (tři devítky jsou kód pro situaci, kdy se v ohrožení života ocitl příslušník policejního sboru) našel hlavního hrdinu.… (viac)

Waltz, Blanchett, Hunnam a dokonalý zločin

Waltz, Blanchett, Hunnam a dokonalý zločin

22.07.2013

Tohle bude krvavé. Režie kriminálního thrilleru Triple Nine se totiž ujme australský drsňák John Hillcoat. A stejně jako v Zemi bez zákona se obklopí kvalitními herci. Charlie Hunnam, který aktuálně… (viac)