Na núdzové číslo 911, americkú verziu našej 112, za rok príde okolo 188 miliónov hovorov. Tentoraz je to ale osobné. Jordan Turnerová  (Halle Berry) je skúsená operátorka. Jedného dňa však následkom zlého úsudku skončí telefonát katastrofou. Jordan je otrasená a nevie, či vôbec ešte môže pokračovať vo svojej práci. Potom ale šialenec unesie v kufri svojho auta tínedžerku Casey Welsenovú. Keď Jordan príjme hovor uneseného dievčaťa, jej život sa razom zmení. Uvedomí si, že únos má na svedomí vrah, ktorého už raz mala na telefóne a chce urobiť všetko preto, aby dievča zachránila. Jordan sa rozhodne na vlastnú päsť pomôcť dievčaťu a postaviť sa tvárou tvár vrahovi. (TV Markíza)

salalala

Váhám, váhám, ale nakonec přece jen zůstanu na třech. The Call doplácí na to, jak hloupě je napsaný. Anderson dělá, co může a atmosféru tvoří úplně v pohodě a nebojí se ani zajímavého střihu a syrových záběrů. Kdyby se vystřihly všechny scény, kde je únosce (vrah) a kdokoli jiný, byl by z toho solidní napínák. Takhle bohužel sledujeme ještě zbytečnou a otřepanou linii o traumatu z práce, nápravě chyb atd. Na tom zkrátka není nic, co by překvapilo a to je škoda. Samotný závěr je hodně adrenalinový a příjemně potěší, že nenásleduje žádný epilog, ale film prostě skončí. Eklund jako psychopat velmi dobrý a nepřehrává, což je dost důležité, Abigail Breslin i Halle Berry slušné, ale nic extra nepředvádí. Ve výsledku jde o solidní žánrovku, která kdyby měla lepší scénář, mohla být překvapením první poloviny roku. Takhle zůstává na třech, i když lepších, zrovna sem by se půlhvězdička hodila. 65% ()

FilmFan24

"Tísňová linka" nabízí pohled do neokoukaného prostředí psychicky náročné práce telefonních operátorů na tíśňové lince. Zajímavý rozjezd a nervydrásající napětí jsou hlavními přednostmi tohoto thrilleru jehož závěrečná pointa, která měla uzemnit bohužel je pouze nastavenou kaší. Škoda. Až na ten konec velmi dobrá kriminálka. ()

Dont

Naprosto chápu všechny, kdo zůstali maximálně u tří hvězd, protože ten konec to byl totální úlet. Kdyby Halle Berry zůstala za stolem v call centru, mohl film aspirovat na nervák roku. Právě za to napětí z prvních dvou třetin jsem přidal tu čtvrtou hvězdu a postavil film nad zónu průměru. I když k policejní práci v tomto filmu mám spoustu výhrad, jednu chvíli měli přesnou polohu únosce a na nebi vrtulník, podle mého názoru ho nemohli nechytit. Následné zázračné odhalení telefonistky Halle Berry jen potvrzuje, jaké z těch policajtů zase udělali pitomce… ()

evanka

Celkem příjemný thriller na nudný večer. Tempo je svižné, divák se nenudí, Halle hraje dobře, pro mě byl konec spíš usměvný - konec dobrý, všechno dobré, holky dostaly možnost ke své pomstě, muheheee. ()

SgtPepper

Superhloupý, superdebilně nadabovaný (v 6 ráno ve vlaku s očima zalepenýma jak krtek jsem vážně neměl sílu číst titulky), superpředvídatelný (teda až na ten konec, ten byl tak stupidní,že ho nikdo nemohl čekat) akční snímek, ve kterém jsou oběti TAK supernesympatické, že jim snad ani nemůžete fandit. Zkrátka superfilm! Ty 2 hvězdičky dávám za pár napínavých scén a Halí Belí. ()

berusche

Kdyby všichni na tísňové lince byli tak chytrý jako tady Halle, byla by to všechno sranda! To jsem fakt ještě neviděla. Za některé nelogické momenty, včetně chování hlavních postav, musím prostě odebrat tu jednu červenou mrchu. No, a dál? Bohužel mě trochu zamrzelo, že mi tady Abigail malinko vyrostla, já ji v dětských rolích měla ráda. Nic netrvá věčně, takže mám smůlu. Věčně trvá to, že Halle na sebe pravidelně bere podobu někoho, kdo trpí, a jde jí to na jedničku. A tyhle dvě, spolu s psychopatem, který nemusí být ani vidět, zahráli docela pěknou šou, kterou spolkne snad každý divák a ty nelogické věci vezme jako fakt. A to je vlastně účel. ()

ilemas

Vynikající thriller přesně podle mého gusta. Vůbec jsem si neuvědomoval, jak práce telefonní operátorky musí být náročná a vyčerpávající. Stačí sebemenší chybička, špatně zvolené slovo a je to v háji. ()

Kosmik

Krásně napínavý akční rozjezd spadne v poslední třetině filmu do stereotypu a bohužel ztratí krásně nasazené tempo. Podrobně nemohu rozvádět kvůli spoilerům. ()

Valsadora

Nenarocny napinavy uspokujici thriller. Dej ma rychly spad, takze porad je na co koukat a nenabizeji se momenty kdy si odskocit na zachod bez stlaceni tlacitka "pause", coz se mi libi. Kdyby takhle vypadaly hovory s tisnovymi linkami doopravdy, bylo by to fajn ;-) Halle Berry slusny vykon. 8/10* ()

honajz2

Tak zaprvé, původně jsem si myslel, že se to celé bude odehrávat na centrále té tísňové linky a Halle Berry celý film bude sedět na židli, komunikovat s tím, komu jde o život a i přes to to bude napínavé. To se bohužel vůbec nestalo, Brad Anderson se zase vydal na cestu klasického thrilleru jako snad pokaždé za jeho kariéru a tak to taky působí jako průměrný thriller. A to nás dostává do bodu 2 - mě to nudilo. Napínavé mi to fakt nepřišlo a díky tomu jsem z toho filmu zase o něco víc zklamaný. A pak tu samozřejmě bylo hned několik nelogičností a vraha jsem odhalil taky celkem jednoduše, což jsou další body dolů. Celkově mě to zklamalo, a to jsem na to byl dost zvědavý. Rád bych dal i 3*, ale na ty to prostě není, takže dávám lepší 2*. ()

Caminzind

Michael Eklund je ultimátní magor. Slizoun, co se už delší čas snaží vlísat do mojí herecké topky. Pokud bude za dvacet let někdo předělávat Mlčení jehňátek, Eklund musí být první volba do Hopkinsovy role. Co se týče samotného snímku, tak pochopitelně za moc nestojí. Je to takový mix Nebezpečné rychlosti, Telefonní budky a již zmíněných Jehňátek. Dostanete sice napětí a akci, ale v podobě typické instantní zábavy, kvůli které koneckonců vznikl samotný Hollywood. Nakonec i ten jindy skvělý Eklund je zde hodně zprůměrovaný. 58% A už tě mají, Brade, už jsi asi ztracen. ()

M.i.k.e

Solidní jednohubka,která hodně připomíná Schumacherovu Telefonní budku.příjemná stopáž a slušné tempo nenechají diváka nudit a jedním z malá mínusů tak zůstává konec,který jakoby vypadl z úplně jiného filmu...70% ()

zbyshek

Už ze začátku filmu jsem byl docela vyděšený, ne díky umu režiséra, ale díky Halle Berry a jejímu afru. Podle mého nejděsivější prvek ve filmu. Nic proti samotné herečce, ale kvůli tomu jsem dále sledoval postup filmu trochu jinak. Nenazval bych tento snímek jako klasické "béčko". I když tam jsou prvky, které by tomu mohly napovídat. Děj filmu je dobře napínavý a celkem slušné, originální téma. Klasický thriller jak ho známe. Hledání padoucha, který zdánlivě utíká. Udělá pár chyb a tím se mu policisté dostanou na stopu. Málem ho dostihnou, ale nakonec to rukou musí vzít hlavní hrdina/ka a celou situaci vyřešit na vlastní pěst, to film splnil. Ale ten konec byl nečekaným a příjemným překvapením. 60%! ()

Aljak

Dosť podarený krimi-thriller. Začiatok nás uviedol do situácie a potom sa to už naplno rozbehlo a neviem ako ostatných, ale mňa to držalo v napätí od začiatku až do úplného konca. Skvelý námet, ktorý sa dočkal plnohodnotného rozvinutia svojho potenciálu, dokonca by som povedal, že až nadmieru. Aj keď niekoľko vecí mi prišlo naozaj divných. Napr. že keď sa prerušilo spojenie tej dievčine, ktorú prišiel ten šialenec uniesť, prečo preboha jej tá operátorka volala naspäť? A potom to "prekvapenie", že únosca počul zvoniť telefón a že ho niekto zdvihol (asi každému je jasné ako toto mohlo jedine dopadnúť). Alebo akým zázrakom po lokalizácii miesta a identifikácii auta nedokázala žiadna z policajných hliadok v okolí zasiahnuť? Hlavne, že keď potom prišli niekam, tak naraz na miesto dorazilo aspoň 10 aut - dokonca v synchronizovanom šmyku :D No nič, toto boli proste dve veci, ktoré ma dosť zarazili a prišli mi dosť amatérske. Ale inak film ako celok to bol nadpriemerný, a obzvlášť ten koniec - pekná pomsta! ()

Hennes

Množství věcí, které by určitě v životě proběhly jinak v tomto snímku přehlédnu. Jsou to nelogičnosti v chování lidí či podivné náhody. Tohle vše filmu odpustím a to díky jeho svižnému tempu a napětí. Kdyby film pokračoval po celou dobu ve výborně nasazeném začátku, byl by to jistě jeden z TOP thrillerů poslední doby. Přesto ho hodním dost vysoko, nezklamal a splnil účel. ()