Na núdzové číslo 911, americkú verziu našej 112, za rok príde okolo 188 miliónov hovorov. Tentoraz je to ale osobné. Jordan Turnerová  (Halle Berry) je skúsená operátorka. Jedného dňa však následkom zlého úsudku skončí telefonát katastrofou. Jordan je otrasená a nevie, či vôbec ešte môže pokračovať vo svojej práci. Potom ale šialenec unesie v kufri svojho auta tínedžerku Casey Welsenovú. Keď Jordan príjme hovor uneseného dievčaťa, jej život sa razom zmení. Uvedomí si, že únos má na svedomí vrah, ktorého už raz mala na telefóne a chce urobiť všetko preto, aby dievča zachránila. Jordan sa rozhodne na vlastnú päsť pomôcť dievčaťu a postaviť sa tvárou tvár vrahovi. (TV Markíza)

987Castiel

Ako sa môže tak dobrý námet, s tak dobrým režisérom, pri tak dobre rozbehnutom úvode tak pokaziť? Nevedel som sa preniesť cez tú nereálnu proti logike chybu (skúsený sériový vrah nepozrie vačky svojej obeti keď ju uspal?!), ale dobre, robil som sa blbým naďalej ale ten záver je veľa aj na mňa. Napriek niekoľkým absolútne nonsens scénam kde musíte vypnúť rozum a ignorovať všetko klišé to malo aj pozitíva ako rýchle tempo, intenzita a pod. ()

v.indruchova

Dávám za 4 a parťák taky, takže 2X4 hvězdy. Bylo napínavé, jako nová guma od tepláků. Oběti křičeli a prosili o život, jako v reálu. Trochu toho lekání. Nebýt sekvence hraní na city(patetické americké kecy) a drobných nelogičností, tak je to jeden z nej filmů za poslední dobu(co jsem viděla). Enjoy. Neděste se toho afra, co má Helly, SPojlerýček :) Ona si ho, ke konci aspoň namočí. ()

silvusaak

Desive mrazivy, pokud ma clovek aspon trosku rozumu. Abigail to asi pri nataceni nemela moc lehky, ale byla naprosto presvedciva. Thriller jak ma byt. ()

PepusGi11._

Klasický příběh...Šílený psychopat,obět' a hrdina,(hrdinka)....Nedokážu přesně vyjádřit,co měl tenhle film navíc,ale něco ano....Oči jsem měl do kořán,nehty zatlé v křesle,napětí se dalo krájet....U tohodle filmu si říkáte,co by jste dělali a jak by jste jednali,kdyby se to stalo vám,nebo kdyby jste byli na místě právě oné ženy u telefonu....Film ukazuje,jak náročné tohle povolání musí být,ve vteřině musí operátor vědět,jak poradit a co vhodného říct....Halle Berry jsem si díky tomuhle snímku oblíbil ještě více,líbí se mi,že se film opírá a její skvěle zahrané emoce,že to tak nějak vzala v příběhu osobně,zahrála to perfektně...Ale u unesené Abigall Breslin ten výkon na špičkové úrovni nebyl....Přesto jsem velmi spokojený a určitě budu mít chut',kdykoli si tenhle film pustit.... ()

johnnie78

Halle Berry a naháněčka psychoušského vraha. Takový ten film, na který přibližně do druhého dne zapomenete, ale scény na dálnici byly napínavé hodně. ()

moriero

Ač to mělo fakt strhující drajv, 3/4ny filmu hodnotím tak za tři hvězdy. Však za brutální finální part a hezky nehollywoodský konec musím vypálit tu čtvrtou. Po shlédnutí uznáte, že tohle NEBYL spoiler. ()

kolly13

Psychicky deptající povolání operátorky tísňové linky je dovedeno do málo uvěřitelnému extrému. Berry mi vyloženě nesedla, alespoň ze Breslin si zahrál dobrého psychouše, ale dobrého, nikoliv velmi dobrého. ()

MrKrahujec

Díky tomu, že je to proděravělé logickými nesmysly jako ementál (ani nemá cenu je tu všechny vypočítávat), tak jediným kladem tohoto filmu (jako velmi, velmi mnohých jiných) je, že diváka nenudí. A ku velkému podivu to i stačí. ()

Lilith03

Halle Berry nám konečně dokázala, že umí hrát, zatím její výkony byli až tragické, ale zde předvedla podle mě svůj nejlepší výkon. Abigail Breslin byla neskutečná. Jsem velmi překvapená jak dobrý je tohle film, kvalitní po stránce kamery, hereckých výkonů ale i příběhu. Všechno je to uvěřitelné, promyšlené, dávám palec nahoru za to, že víte proč záporák dělá to co dělá. Často se na to zapomíná a to mě štve, příběhu to dost ubírá a tady to právě je, což je super. Záběr úžasný! Viděla jsem už několikrát a všude kudy chodím doporučuji, těžko byste hledali lepší thriler. ()

TINaMA

Film byl překvapivě dobře vystavěný. Po celou dobu vás vtáhne do absolutně reálného děje. Já jsem nevěděla, s kým se dříve ztotožňovat. Jordan (Halle Berry) jako operátorka tísňové linky... klobouk dolů před všemi, kteří tuhle práci dělají a ještě se z toho nezbláznili. Před tímhle filmem jsem o náročnosti a náplni práce téhle profese nevěděla zhola nic. A děvčata, která volala na tísňovou linku ... brrr..... velmi reálné a až překvapivě bez "amerických" akčních přehmatů. Což se nedá říct o konci filmu. Ten mi bohužel celkový dojem značně zkazil a i proto dávám za 4. Proč to reálně nemohli dotáhnout až do konce, nevím. Celkově tedy: realistické herecké výkony, fajn scénář i dialogy, výborné téma, kamera a hudba nic nepokazila. Škoda konce velmi přitaženého za vlasy. Doporučuji. ()

worknroll

vprostřed filmu jsem se fakt skvěle bavil, skoro jsem v některejch místech přemejšlel nad 5*, protože roadtrip hodně úchylnýho psychopata Eklunda byl prostě supernapínavej. škoda, že ke konci ( i přes příjemně krátkou stopáž) film ztácí tempo a vrcholí klasicky americkou klišé pranicí, který samozřejmě předchází stupidní a zničehonic nelogický chování hlavních postav. škoda. ale i tak 75% ()

TOPmoovie

lepsie ako horrory. az ma prekvapilo to napatie. pravdu povediac uz dlho ziaden film ma tek nepohltil, ze som aj zabudol ze je svet okolo. teraz rozmysalm..ze preco som nedal piatu hviezdu. :) ()

Lusy44

Na filmu se mi líbil děj a neustálé napětí. Halle Berry v hlavní roli byla jako vždy skvělá. Jediné co bych změnila by byl konec. Byl absolutně nelogický. Ano hrdinky se chtějí pomstít, ale v reálném životě by jim takové jednání nikdy nemohlo projít. Navíc byl tento konec zbytečně přehnaný. Když pominu hrozný závěr, který to pokazil, film je hodně pěkný. Avšak myslím, že patří k těm , které stačí zkouknout pouze jednou. ()

neni_o_com

Na zaciatok dve "urcite": urcite nepozerajte trailer, ak ste ho este nevideli, alebo ho vypnite v prvej polovici. sice nespoileruje v pravom slova zmysle, ale nerobi tak len z toho dovodu, ze tento film necakanymi zvratmi a hlbkou prave nedisponuje. napriek tomu vsak ponuka takmer vsetky najzaujimavejsie sceny filmu, a moze ubrat na konecnom dojme. Urcite vsak film stoji za vzhliadnutie. Aj napriek vyssie nacrtnutej priamociarosti si zachovaval cely cas vybornu atmosferu. Osviezujuce spracovanie, ktore ponuka nahlad do psychicky intenzivneho a narocneho prostredia tiesnovej linky uprimne zaujalo. Vyberu hercov nemam co vytknut, Halle Berry prirodzene taha zvysok dopredu. Jedine co mi vadilo bolo mierne plytke vykreslenie oboch hlavnych postav, osobne som mal problem sa do nich v zit, A bez tohto vykreslenia zaverecna scenka vyznieva do uplne prazdna a posobi skor matuco. Kazdopadne, konecny dojem dobry. 75% ()

Hoffmanos

Po slušném rozjezdu je jen škoda toho konce, typického pro nějaké slabší béčko, kvůli kterému si za pár týdnů nevzpomenu o čem to vlastně bylo. ()