Na núdzové číslo 911, americkú verziu našej 112, za rok príde okolo 188 miliónov hovorov. Tentoraz je to ale osobné. Jordan Turnerová  (Halle Berry) je skúsená operátorka. Jedného dňa však následkom zlého úsudku skončí telefonát katastrofou. Jordan je otrasená a nevie, či vôbec ešte môže pokračovať vo svojej práci. Potom ale šialenec unesie v kufri svojho auta tínedžerku Casey Welsenovú. Keď Jordan príjme hovor uneseného dievčaťa, jej život sa razom zmení. Uvedomí si, že únos má na svedomí vrah, ktorého už raz mala na telefóne a chce urobiť všetko preto, aby dievča zachránila. Jordan sa rozhodne na vlastnú päsť pomôcť dievčaťu a postaviť sa tvárou tvár vrahovi. (TV Markíza)

Pepi74

A mě se to líbilo. Rozdělil jsem si to totiž na dvě části. První za plný počet bodou a ten konec neboli cca 15 minut jako na odpad! Percentuelně mi vychází čtyři hvězdy páč jsem se přistihl při sledování filmu s otevřenou pusou a to už dlouho ne. :oD ()

GrEEnPajula

Naprosto skvělý thriller - napětí od začátku až do konce, perfektní herecké výkony a prostě všecko, co má podle mě dobrý thriller mít. Film mne naprosto vtáhl do děje a musím říct, že si připomínky mojí mámy jako "Dávej pozor na úchyly, ať tě nikdo nesleduje!" apod. beru od shlédnutí filmu mnohem víc k srdci! :-D Škoda toho lehce přiblblého konce, kvůli kterému nakonec dávám "jen" 4*. ()

Ondrew

Velmi fajnovo zvladnuty film, ktory ma maximalne dokazal vtiahnut do deja. Cely cas som si hovoril, ze ludia z operacneho strediska 911 maju sakra kurevsku pracu, ktora chtiac-nechtiac musi byt brutalne narocna na psychiku. Priznam sa rovno, ze ja by som to zrejme nezvladol. Halle Berry sa z hereckeho hladiska snazi ako to len ide a myslim, ze je to na celkovom vysledku i poznat. Snimku som si uzil v plnej miere, preto jej nehodlam udelit mensie hodnotenie nez 80%. ()

david666

Z Abigail roste kočka, Halle si odvedla svůj standard, záporák je řádně úchylný, film má spád a navíc mě potěšil konec - takže suma sumárum nadprůměrný thriller. ()

Hellscuboy

911,jak vám mohu pomoci...doufám že po shlédnutí tohoto filmu,si všichni co jim do domu vlítnul netopýr a co neví jak podlít krocana,chytnou za rypec a přestanou otravovat profíky na konci linky,páč si myslím že opravdu profíci jsou,stoprdo nejeden život zachránili...napínák jako prase,Berruška skvělá,úchylák famózní...krásně ho holky ukončili,však taky jo...dostal by pěknej pokojík,oranžový tepláky a minimálně by v klidu dožil v luxusu alá ŠvP. ()

ZetDaElO

V momente keď Halle Berry sadne do auta, môžete vypnúť film a ak si záver nedomyslíte, určite ho nájdete v Encyklopédií filmového gýču v kapitole Thrilleri s psychopatickými vrahmi. Veľká škoda, pretože film dokáže diváka nadlho upútať a najmä prvá polovica je veľmi dynamická a zaujímavá. 6/10 ()

VideoTuti

Film kategorie AAA. Thriller jak má být. Děj filmu drží diváka v napětí po celý film a ještě v závěru graduje. Závěr filmu dle mého gusta. Halle Berryová je ve filmu vynikající. Film se dá vidět i víckrát. ()

TonoM

Skvělé , velice nečekaný konec , který mi trošku připomenul 'SAW' super herecký výkon od celé trojice Breslin,Berry,Eklund.Ti co zde nadávají nakonec , to mi přijde trošku zbytečné št'ouchnout do něj se skalpelem aby za půl hodinky vykrvácel?a nebo ho nechat hnít v tom svým domečku hrůzy týdny? za mě 85% ()

Omarovic

Filmu nelze odepřít především jeho neuvěřitelnou míru napětí, kterou diváka zásobuje od začátku do konce. Člověk by si myslel, že už všechno viděl z ukázek v kině, ale ačkoliv je pravdou, že z těch dvou minut traileru by se dal poskládat skoro celý film, je to pořád opravdu skvělá podívaná, od které si neodskočíte ani na záchod. Tak dokáže chytit a nepustit. Další důvod proč to tak je? Protože máte pocit, že je to skoro jako doopravdy, podobně jako u filmu Nezastavitelný. Na rozdíl od něj si to ale film Tísňová linka kolosálně pokazil koncem. Všechno, co jsem právě popsal, vyhodil v posledních deseti minutách z okna. Je to opravdu škoda, že nemůžu dát víc než tři hvězdy, ale tohle si divák od tak dobrého filmu prostě nezaslouží... ()

kolodej1

co k tomuto filmu říct? To nejdůležitější je fakt, že pokud si ho chce člověk v poklidu užít, tak si musím před začátkem vypnout mozek, případně nemít, co vypínat. Ano, bylo zde několik momentů a nápadů, které má smysl ocenit, i solidní rytmus a napětí, stejně tak postava úchyla byla slušně ztvárněná. Zajímavé bylo poznat práci na tísňové lince, i práci s unesenou, způsob, jakým se s ní komunikuje. Tím ovšem klady končí a filmu jinak dominuje velké množství nepravděpodobných a nesmyslných scén, které jsou přitom ve filmu těmi klíčovými. Už na samém začátku mi přišlo zvláštní, že parkoviště obchodního domu odpoledne zeje prázdnotou, alespoň co se lidí týče. Taky to asi bude patrně jediné parkoviště ve USA, které není vybaveno kamerovým systémem nebo že by scénárista takové hloupé detaily neřešil? Ten samý člověk nás pak chce přesvědčit o tom, že pokud nějaká žena v kufru auta vříská do telefonu, není to v autě vůbec slyšet. Velice nepravděpodobná je i scéna na benzínce, kde nejen, že je po celou dobu jen to jediné auto s psychopatem, ale dokonce ani nikdo za celý čas nejede kolem. Patrně mazaný marketingový tah s umístěním benzinky co nejvíc v pustině, aby tam probůh nikdo nejezdil. Půvab má i hláška, že nelze na autě najít pachatelovi otisky, tady zase máme uvěřit, že úchyl ve stresu a spěchu je přesto tak důkladný a perfektně oblezl celé auto, aby očistil po sobě všechny stopy a ze stovek otisků nezůstal ani jediný. To všechno ale je pořád slabý čajíček proti samotnému závěru, který už je přímo esencí toho nejhoršího žánrového klišé, jaké lze vymyslet a blbostí až duní. To už je vyloženě sračka, nechci se o tom víc rozepisovat, abych neprozradil pointu někomu, kdo to ještě neviděl. Jen dodám, že takovým bonbónkem finále tohoto filmu je, že klíčové momenty souboje jsou nasnímány rozhlasově, tedy tak, aby nebylo nic vidět, vše je jen ve tmě. Filmu tedy zásadně škodí opravdu stupidní scénář a jeho autor by si měl za takový výkon vskutku nafackovat. I Když na druhou stranu, jak vidím z řady mnoha komentářů, je zde spousta lidí, které ochotně pozřou prakticky vše, co jim je předloženo, takže jde vlastně o úspěch ()

pursuer

Nekdo by to mohl nazvat prumerem, ale me si ten film dokazal udrzet na hrane kresla. Samozrejme, od Americanu, tocicich pro bezneho divaka, nemohu cekat promyslene zazraky, ale poutavost nelze uprit. Halle je ale stale pekna zenska s dobrym hereckym talentem. A pokud zrovna thriller bez duchariny, tak tohle je cesta. ()

bonovox

Slušný thriller, ktorý však nevyužil potenciál naplno, hlavne kvôli prepálenému záveru. Záporák je najlepšou postavou filmu. ()

Brenda.Ch

Ale kašlu na to, že Jordan naprosto neprofesionálně chce sama na vlastní pěst dostat vraha, kašlu na americké klišé, sice ne v tunách, ale v kilech.Svižný, napínavý, supr film. Jen takových víc. :-) ()

Ironhead

Slusne natocene, ale ta filmova neschopnost US policie zasahnout, kdyz vedi pomerne presnou polohu, barvu, typ a smer auta ve kterem je unesena divka... proste to vypada, jakoby tam meli tak jednoho policajta na 200 km ctverecnich max. Nikde zandnej policejni vrtulnik, auto hlidky ze vsehc stran ani federlani agenti (kdyz uz jde o unos "ditete") nebo tak neco, ikdyz dostavaji online presna hlaseni po ktere dalnici se zrovna ted auto s unesenou pohybuje a jak vypada... nakonec se unesenou vydava najit operatorka z tisnove linky, protoze policie se zmuze akorat na zatarasy a kontroly na silnici... uaaaaaaaa.... to je preci tak strasne mimo realnymu pocinani vsech slozek v podobny situaci, ze je to vazne dost hloupy... ()

bezprezdivky

První půlka je skutečná jízda, pak se to ale zlomí do nesmyslu, ve chvíli, kdy se dispečerka tísňové linky sama vydá do lesů hledat únosce a vraha, uspěje tam, kde zásahovka selhala, a konec už zcela postrádá uvěřitelnost. ()

Majo89

Veľmi som sa rozhodoval či nechám tie 3 hviezdy či dať len 2. Úvod až pol filmu je výborný. Halle Barry sa zdá byť aj z jej emóciami uveriteľna. Ak to takto funguje v 911 aj reálne tak klobúk dolu. Sám by som nevedel pomôcť dotyčnej unesenej ako samotná Halle. Ale neskôr sa to logicky kazí. Keďže amici vedia poslať minimálne 10 policajných áut na každú blbosť tu sa nevedia odpichnúť ani od mŕtveho pomocníka na cestách ani od zhoreného na pumpe jediná kto to dokáže je Halle aj to vďaka klepaniu patriotistickej vlajky. No a toto je kameň úrazu. Škoda že, ti padol telefón do diery bez signálu a nemohla si si zavolať svojho čierneho kolegu. Miesto toho sa mlátiš z vrahom. Už čakám koniec filmu klišé. Bitka, mladá ešte žije a bojuje a záber z jamy kde stojí Halle a nad ňou americká vlajka. No to nieje koniec pri vytáčaní 911 skrsne spasonosná pomstychtivná myšlienka, ktorá nám aj tak nedá riešenie. Nuž, ale ale baby v podprsenke si nakoniec tie 3 hviezdy zaslúžia ináč by to bolo za 2. ()

Kozlowski8

Operátorka tísňového volání Jordan se těžce smiřuje s vraždou mladé dívky. Její smrt si částečně klade za vinu díky svému pochybení při komunikaci s ní těsně před jejím zmizením. Asi v polovině filmu jsem si udělal krátkou pauzu na kávičku a tu jsem si vychutnával plný emocí a pocitu uspokojení z těch asi pětačtyřiceti minut, které jsem do té doby sledoval. Druhá polovina však již trošku ztratila nastolené tempo a od chvíle, kdy Jordan odjíždí pátrat na vlastní pěst, se příběh ještě trochu víc zlomil k horšímu. Stále jsem si však film velmi užíval. Až samotný závěr, hloupý a zbytečný, mohl celkový dojem pokazit, pokud bych si neřekl, že přece kvůli jediné, hloupé a bezvýznamné závěrečné scéně, neodsoudím jinak výtečně napsané, natočené a sestříhané dílko. I proto neváhám ohodnotit čtyřmi hvězdičkami. 75%. ()