Na núdzové číslo 911, americkú verziu našej 112, za rok príde okolo 188 miliónov hovorov. Tentoraz je to ale osobné. Jordan Turnerová  (Halle Berry) je skúsená operátorka. Jedného dňa však následkom zlého úsudku skončí telefonát katastrofou. Jordan je otrasená a nevie, či vôbec ešte môže pokračovať vo svojej práci. Potom ale šialenec unesie v kufri svojho auta tínedžerku Casey Welsenovú. Keď Jordan príjme hovor uneseného dievčaťa, jej život sa razom zmení. Uvedomí si, že únos má na svedomí vrah, ktorého už raz mala na telefóne a chce urobiť všetko preto, aby dievča zachránila. Jordan sa rozhodne na vlastnú päsť pomôcť dievčaťu a postaviť sa tvárou tvár vrahovi. (TV Markíza)

peeteno78

Ačkoliv nejsem velkým fanouškem Hally Berry, tak jsem si tento film užil. Je pravda, že Halle Berry je vlastně to jediné, co mi na tomto filmu trošku vadilo. Dokázal bych si na jejím místě představit spoustu jiných hereček. Jinak byl film po celou dobu napínavý a od začátku až do konce jsem netušil, jestli to nakonec skončí dobře nebo to přeci jen záporák vyhraje. ()

LdaVinci

Dost dobrý, hodně silný, protože prostě tohle se skutečně stává a musí to být pro tu oběť a její rodinu strašný. No ale co mě opravdu štvalo, že se tu např na konci vyskytovala nelogičnost. Ano, mně se to povídá z pohledu diváka, to je pravda, ale prostě... nevím, podle mě by se to takhle nestalo. Jako nemám rád, když nastane nebezpečná situace hloupostí člověka, který si to zapříčiní. Ale jinak dobrý, velmi napínavé. :) ()

hrumsrt

Kdo by řekl, že novější Viník bude nakonec lepší! Úvodní část, kdy vidíme, jak Jordan (Halle Berry) pracuje, a že přílišné ponoření se do práce se vůbec nevyplácí, je rozhodně fajn. A z prvu se nám hlavní hrdinka vykresluje jako empatická a s tím vztahem k dětem, přesně tak by to mělo být, aby si k ní divák vytvořil kladný vztah. Navíc se nám ukáže, že chybuje, což je opravdu už ukázkové přilidštění postavy. Zlom nastává, když se nám do toho všeho zamotá Leah (Abigail Breslin), kterou unesl nějaký tatínek, který si jednoho krásného dne řekl, že bude dělat jakoby nic, ráno se rozloučil s rodinkou a namířil si to do práce. Když se rozhodne si den ozvláštnit a z nostalgie unese jednu dospívající dívku. V době kdy má telefon už zkrátka každý malý capart, našeho záporáka vůbec nenapadne okolnost brát v potaz. A tak výsledkem je, že "holčička" se v kufru probere a okamžitě zavolá 911, kde už si to přebírá velezkušená operátorka Jordan. A naše operátorka si vede velmi zdařile, okamžitě vyburcuje celý policejní a zpravodajský sbor, který rázem po dívce pátrá. V téhle části je snímek na svém vrcholu, napětí eskaluje a divák v očekáváním sleduje celou situaci "z první řady". Jenže únosce je sice magor, ale ne úplně blbej, a tak každý pokus unesené včas zhatí. Když pak jde celá situace až na hranu a ZSS už cítí malinko zmar, do popředí se opět dostává hlavní hrdinka se sluchátkem, která okamžitě zjišťuje klíčové informace. A tady nastává pro mě největší problém, když velezkušená Jordan nezavolá všechno policii (kde navíc pracuje její přítel, takže by ji určitě vyslyšlel), nýbrž se rozhodne naší unesené pomoc sama. Už jen z principu kdyby unesenou našla, jaká je šance, že přemůže poněkud všeschopného chlapa?! Samozřejmě Jordan jde správně (navíc ten zloun je podle ní tutově stejnej křivák, který způsobil situaci, kterou hrdinka na začátku filmu špatně řešila - jaká náhoda!) a vrcholí to vše tak, že Jordan zachrání unesenou dívku. Konec sluníčkový a všechno dobré? Ne, jelikož snímek skončí, že Jordan a už zachráněná Leah se rozhodnou na záporákovi asi pomstít! Poctivě budované drama i celkem zajímavý příběh se ve finálním aktu rozpadne do šílené béčkové voloviny! 55% ()

ratpile

Prvních 60 minut je OK. Únos fungoval skvěle, Halle Berry budila emoce, unesená dívka soucit. Scéna s vyléváním barvy byla originální. Ten závěr to ale celé rozbil nejen z hlediska tempa vyprávění - shodil i jinak uvěřitelné charaktery. Tenhle twist by sedl spíše do nějakého exploitation. Přesto, celkem osvěžující jednohubka. I když plná děr v logice. ()

Brmbolec

Solídny thriller, ktorý nám ponúka napínavú jazdu až do konca. Avšak scenáristi stavili posledných 20 minút na typické stupídne americké vyvrcholenie deja a preto dávam jedniu hviezdičku dole :) ()

petrik11

Halle Berry moc nemusím, ale hrala vo filme, ktorý mal drajf. Bolo to zaujímavé, malo to hlavu a pätu a ani hepyend nebol na škodu. Milý filmík, odporúčam. ()

kiros179

Vcelku zajímavý námět, první dvě třetiny opravdu solidní zábava. Bohužel ke konci totálně zabité - klasická dávka nelogičností a klišé, až mě to opravdu zaráželo (spoilers): chci zavolat 911, telefon mi spadne do podzemního úkrytu - jdu pro něj - není signál - nevylezu ven a zavolám, ale jdu to rovnou prozkoumat. / policie vletí na místo kde se možná nachází unesená, nic nenajde - pár hodin poté tam sama operátorka chodí s baterkou v ruce jak kdyby to nebylo možné místo činu atd atd Dobrá, možná jsem tak trochu hnidopich, ale takové účenové chování, mě v těchto filmech opravdu vadí. Na jedno podívaní? Proč ne.55% ()

Ernie_13

Skvelý napínavý thriller, aké vás donútia zadržať moč až do konca filmu! :D ...škoda, len posledných 2 minút, keď záver ubral z môjho hodnotenia dobrých 20%. ()

miki68cz

Škoda, že podělali konec, jinak dobrej biják se setsakramentskym napětím a více než dobrou Halle Berry a úžasným záporákem. Dobrá gradující muzika, super atmosféra. Vřele doporučuji, ale není určeno nervově labilním. ()

Romeroo

Krapet nějaké invence navíc a snahy o to nebýt tak čítankově předvídatelný by The Call neuškodilo...přeci jen vědět co přijde s velkým avizováním dopředu není občas pro diváka až moc velká zábava. Naštěstí tyto neduhy byly vykoupeny strhujícím tempem, špetkou napětí a milým psychoušem ( scénka s parukou nemá chybu ). Prostě neserte dvakrát tu ebenově zbarvenou afro ženu, jinak Vás nechá uhnít pod vlajkou známější než nejznámější! 67%. ()

marek29

Definice žánru Thriller :) Halle Berry né že by to slušelo v tomto filmu (to afro je hrozný :D ), ale je uvěřitelná a mně nedělalo problém se s ní po 30 vteřinách ztotožnit. Hodina a 35min napětí a to co bych od napínavého filmu očekával, zde skutečně je :) Stačí jen pustit a nechat se unášet na vlnách napětí, které mně bylo servírováno přesně v takové dávce, jakou jsem očekával a snad možná ještě předčil mé očekávání. Pro tentokrát tedy za skvělý napínavý film s komickou pointou na konci 5/5 !!! ()

jafuska

Velmi důležitá práce na tísnové lince 911, jde zejména o velmi náročnou práci na psychiku, kdy člověk musí každodenně řešit různé případy a pomoci lidem, kteří jsou v nouzi, a potřebují jejich pomoc, určitě to není lehká práce, a ne každý by ji mohl dělat, v tomto filmu je zejména ukázaný jak člověk může být ve stresu, a s nasazením vlastního života, aby zachránil potencionální obět, první půlka filmu hodně zdařilá, v poslední půl hodině už tempo pomalu ztrácí dech, ale pořád je to slušné drama, a nechá diváka v očekávání jak to asi dopadne, ()

Bazinka

Z avizovaného thrilleru roku se vyklubal podprůměrný skoro napínák. Začátek vcelku navnadil, ale už v kufru prvního z vozů bylo jasné, že se opět řítíme do průměru.....scénář jenom udýchaně kopíruje hlavní dějový propletenec Mlčení jehňátek, hlavní hrdinka provádí ty nejnepochopitelnější akce v rádoby snaze pomoct své nové "chráněnce" a ten konec? to snad ani komentovat nelze....2 hvězdy za komplet, a to jenom za ten začátek, který se, bohužel, vůbec nerozjel tím správným směrem... ()

Benzinka

Obrovské překvapení a nesouhlas s hodnocením. Atmosferický film od začátku do konce. Samotný závěr také překvapil, i když je asi nejslabší článek celého tohoto díla. Opravdu povedené a mohu jen doporučit! 85% ()

Queendom

Tak buď je to béčko a jako takový je to dost dobrý, nebo vzniknul novej žánr: legrační thriller. Každopádně i pár solidních, opravdu neposersikaťata momentů se najde. ()

Blenny

Rád bych dal víc než tři, ale to nepůjde :-). První hodina svižná, zábavná, napínavá. Posledních třicet minut (bohužel očekávaných) byla béčková klasika jak vyšitá, takže musí stačit pěkné tři. Jinak jsem čekal daleko větší průser, takže milé překvapení. ()

Renie42

Nejdříve jsem k tomu filmu měla lehce nedůvěru, o co že půjde, ale pak se to rozjelo. Únos, snaha pomoci unesené, různé stopy pro policii, citové angažování operátorky k oběti. ()

Mr_Moon

Nebylo to tak nejhorsi ... psychous sympaticky :D (dobra schyza) a konec takovy nevyvazeny. Nektere momenty v chovani postav sem nepochopil... treba jak ho mlaskla po hlave a pak se otoci zady a vykecava se s privazanou....bud to zenske delaji doopravdy nebo pochybil scenarista. Nebo chteli divakovi ustedrit jeste vetsi trauma... ()