Oscar

Keď sa podnikateľ Bertrand dozvie, že jeho dcéra je tehotná, a ešte k tomu s jeho šoférom Oscarom, zúri. Mal totiž celkom iné plány a chcel ju dobre vydať za dôležitú osobu. Situáciu však skomplikuje tretí potenciálny zať, ktorý sa objaví na scéne... (STV)

Dvojirakri

Můj nejoblíbenější Funés! Vymakané interiéry, kostýmy, sehranost všech herců, moc pěkný vozový park a super scénář, který vyšperkoval geniální herec v nejlepší fyzické a gestikulační formě s třešničkou na dortu v podobě, či spíš hlasu jeho dvorního dabéra - Františka Filipovského! Ten masér, pardón, kineziterapeut dostal strašnou nálož! "Já jsem blázen! Já jsem bláááázen!!!" ()

FandaF

Opravdu bláznivá komedie. Postupně mně to bláznění začalo unavovat - už toho bylo moc, ale ke konci, když přišla stará služebná, jsem se smál snad 5 minut... ()

PTuranyi

Dnes už klasická francúzska komédia založená na zámene postáv. Z filmu vidieť, že predlohou je divadelná hra. Až na pár pohľadov do exteriéru, sa celý dej odohráva v jednom priestore. Autor divadelnej predlohy Claude Magnier a ostatní scenáristi na ničom nešetrili. Začína sa z ostra a dej už len ďalej naberá obrátky. Funés za tempom nezaostáva strúha grimasy jednu za druhou. Zábavu zabezpečuje neustála zámena ženíchov, dcér, slúžok, baróniek a hlavne kufríkov. ()

Pompeius

Je to paradoxní (VELMI!), ale americký remake se Stallonem (!) mne bavil více... Čím to? Možná že v Landisově verzi je i Marisa Tomei, Palminteri, Curry a další, kdežto tady "jen" Funes. Tyto takřka divadelní komedie (velmi zúžené prostředí, zvrat střídá zvrat) obecně moc rád nemám. Takže mi asi víc vyhovuje, když jedno prostředí netáhne jen jeden herec... ()

dawexx

Brilantní konverzačka, odehrávající se prakticky v jediném domě (o mnoho let později rovněž velmi úspěšně toto schéma napodobil Blbec k večeři - jak by ne, oba filmy jsou natočeny podle divadelních her). Myslím, že v žádném jiném filmu nebyl Louis tak cholerický a šílený (Filipovský si musel dabing tohohle filmu strašně užívat). Mimochodem, závěrečná pointa, ke které všechno nemilosrdně plyne, je už jen takovou třešní na dortu. ()

Timy68 odpad!

To nekonečný řvaní a předvádění se už je víc než trapný. Filmu to dost ubírá na tempu, otravuje to a nutí k vypnutí zvuku. Myšlenka filmu dobrá, mohla být i vtipná, ale to všechno okolo stálo za houby a zbytek, který mohl být vynikající potopil až na úplné dno. ()

agent_barton

Pokud by se jednalo o záznam ze stejnojmené divadelní hry, mé hodnocení by bylo výrazněji vyšší. Ale jako filmu mi tam oproti divadlu chybí jakási přidaná hodnota, děj mi příjde místy až moc zamotaný a méně přehledný. Americká verze Oscara se S. Stalonem v hlavní roli se mi prostě líbí mnohem více, a taky je na ní vidět, že si s ní tvůrci více vyhráli a zasadili ji do pro mě zajímavějšího prostředí. Prostě toto není můj šálek čaje z oblasti komedií s L. de Funèsem (mezi mé nejoblíbenější filmy patří Velký flám a Fantomas). ()

Standey

Herecký koncert Louis De Funése v plné kráse. V tomto nízkorozpočtovém filmu dostal Funés tolik prostoru pro improvizaci, kolik si jen může divák přát. Tolik vtipných situací a gagů neuvidíte v mnoha filmech a proto vřele doporučuju shlédnutí. ()

miraporthos

Co dodat? Hodně tady toho bylo napsáno. Je dobře, že všechny atributy divadelní hry byly zachovány, a je taky vidět, že tahle hra byla už nesčetněkrát prověřena na jevišti. Vše je do detailů promyšlené, neskutečná gradace, v půli filmu si říkáte, že už to víc nejde, ale neustále se přidává na plyn do neuvěřitelných otáček. Co se týče výkonu LDF - musím se přiznat, že jeho nejslavnější a nejohranější filmy mi už občas lezou krkem, protože se mi zdá, že někdy svého patentovaného afektmana předvádí bez hlubší motivace. Ale v Oskarovi můžeme vidět, jak se v něm šílenec pomalu probouzí, všechny jeho záchvaty divák chápe (nos je naprosto geniální). Proto se mi to tak líbí. A závěr naprosto nečekaný, zahráno tak, že divák brečí dojetím a zároveň řve smíchy. Úžasné dílo. Jen mě mrzí, že jsem nemohl být tenkrát na světě a vidět to na divadle s Belmondem v roli Kristiána... ()

kuri-noha

Klasická konverzační komedie se záměnami, které jsou nyní tolik oblíbené v pražských divadlech jako komerční taháky pro masy. Oceán pro žraloka jménem de Funés. ()

Foxikus

Skvělý film, který Vám doslova poplete hlavu. Celý děj musíte hlídat, protože děj je složitý, ale má smysl. Původně to byla divadelní hra, což je vidět na scénách (většina se totiž odehrává v domě a ve stejných místnostech). Dále si myslím, že v tomto filmu Louis de Funès předvedl svůj nejlepší výkon. Jeho role se stále stupňuje až ke konci úplně vybuchne vzteky. Claude Gensac mu v té šlamastice výborně sekunduje a to platí o dalších hercích, kteří v tomto snímku také vystupují. ()

Potjoc

Naštěstí jsem pochopil obsahu. Ale dělá mi problém pochopit obsah jakéhokoli příběhu, kde se jenom mluví a mluví a málokdy se udělá vizuální čin, zvláště ta část s uklízečkou a kufrem mi dělal zmatek, kdo co má. ()

Kivis

Funèsovým divadelním hrám zůstává i ve filmovém provedení trochu přemrštěná ukřičenost a hysteričnost. Možná by stačilo malilinkato ubrat a procenta u těchto filmů by byla ještě o pěkný kousek vyšší. Ale mě tyhle Funèsovky i přes tento drobný nešvar z nějakého důvodu baví nejvíc. Asi díky docela zaběhlému, ale pokaždé skvěle propracovanému scénáři založeném na nešťastných záměnách, ať už osob nebo věcí, nejlépe obojího. Jenže na tuto klasickou zápletku je potřeba nabalit vždy co nejvíc originálních gagů a v tom je Funès mistr, což v Oskarovi dokazuje v řadě scén (spokojené poklepávání na kufřík, vychladnutí a stydění se po největším výbuchu vzteku, některé konverzace se sluhou,...). Zkrátka dejte dohromady zápletku založenou na záměnách, hromadu originálních gagů a mistrovské herectví a máte recept, který na mě funguje. Ostatně stejně jako Oskar mě dostal na podobném principu založený Funèsův Jo a stejně tak mě z divadelních her dokáže rozesmát Sluha dvou pánů. ()

Peabody

pro mne jeden z nejlepších Funesu, šílená jízda od začátku do konce. Slovní gagy střídají vizuální, scéna s nosem je snad nejšílenější Funes jakého znám a řval jsem u ní jako mladší smíchy, doslova. Klasický nóbl zámecký interiér a šlověk si pomalu ani nevšimne, že je to skoro vše v jediné dekoraci. Tempo to navíc prakticky neztrácí, já měl dojem, že uprostřed je hluché místo, ale nenalezl jsem ho. Záměny osob, záměny kufrů, ještě trochu a byl by to Cimrman a Jsem tvůj dědeček, nebo jak to tam je. Super ()

JB001

Když jsem byl dítě, tak jsem z toho neměl rozum a víc mne bavili Četníci... Když jsem to viděl teď nemohu nedat plný počet. Naprosto skvělá konverzační komedie s vtipným scénářem a s Františkem Filipovským v hlavní roli ()

Kolárek

Přisný, lehce přisprostlý Funés mně bavil, ale Funés šílený a bláznivý byl až trapný. Takže smích jsem střídal s přeskakováním trapných scén. ()

Zix.

Nenáročná a jednoduchá zápletka, ale provedení je skvělý. Díky všem záměnám a výměnám je tak skvělý chaos, který jedině pobaví. ()