Predstava, že musia voľky-nevoľky odísť do núteného (ne)zaslúženého dôchodku, svojráznemu Ludovicovi Curchotovi (Louis de Funès) a jeho mužom vôbec nevonia... Oni a výslužba? To skrátka nejako nejde dokopy! Preto asi veľmi neprekvapí, keď sa už po veľmi krátkom čase na smrť unudený Cruchot, ktorý si dlhú chvíľu kráti akurát tak trápením dosť otravného a slizkého sluhu svojej šarmantnej manželky Joséphy (Claude Gensac), rozhodne spolu so svojím neopakovateľným tímom vytiahnuť prachom zapadnuté uniformy a znovu sa pustiť do akcie – samozrejme tajne! Vlastne... To všetko vzíde nielen z nudy a nostalgie, ale viac-menej z nutnosti, pretože Fougasse (Jean Lefebvre), jeden z Cruchotových mužov, stratí za zvláštnych okolností pamäť – a jeho súpútníci sa rozhodnú mu všetky nezabudnuteľné zážitky v malebnom Saint Tropez – dopravnými kontrolami počnúc a atypickým prenasledovaním miestnych naháčov končiac! Nuž a to, že svojich výrazne mladších a akčnejších nástupcov tým totálne zosmiešnia je len príjemný bonus! (TV Markíza)

Jard

To, že Žandári ma nikdy nesklamú, dokazuje aj tento film. Opäť originálny a humorný námet. Určite neomrzeli ani kláštorné sestry. 85% ()

soukyd33

Obsazení super, scénář také. Je důležité se u komedie bavit, a to tahle dokázala v pohodě. Ve filmu je plno dobrých scén, které jsou na stejné úrovni jako ostatní z téhle série Četník... Nejlepší scénky jako klášter, bomba, a únik dalším četníkům je velmi vtipný. Určitě se vyplatí na film a vůbec celou sérii podívat. Hvězdiček 4**** ()

Kivis

Nejslabší kousek z četnické série. Vynikající rozjezd s nudícím se Cruchotem a (ne)vítanou návštěvou a potom jako když utne. Devadesát minut nicoty zakončuje naprosto výborná pasáž se zneškodněním bomby. Úplný propadák to není, ale i tak jsou ty tři hvězdy ještě z milosti a způsobené tím, že u Funèse zaokrouhluji zásadně nahoru. Ultramaraton Louise de Funèse, 33 filmů v 59 hodinách, 8.-10. 5. 2020 ()

-rooney-

Další průměrná četnická výprava kde si staří známí chtějí za vzpomínat,na staré dobré časy. A tak se vydávají zpět do Ulic Saint-Tropez,a do svých uniforem i když tím porušují zákon. Bohužel je to poslední díl s originálním hereckým obsazením.Četníky bych rozdělil na dvě poloviny“Před Cruchotovou svatbou“ a „Po Cruchotově svatbě“. První polovina jasně vítězí. ()

burg

Tak nějak to vystihuje všechny ty důchodce, co na starý kolena nemají co dělat, tak je prudí všechny okolo. Víc tragické a smutné,než cokoliv jiného.. ()

sako44

Cruchota vystřídali mladší a perspektivnější policajti. Ten jeho hrad, když jde k němu na návštěvu Gerber. To je masakr. Ani myška by mu neutekla. Nakonec ani mladý pancharti si na něj nepřišli, ale měl co dělat. Takže po zásluze znovu uveden do aktivní činnosti. ()

StarFsh

Týmto filmom to kľudne mohli (a možno aj mali) zapichnúť. Ďalšie dva diely sú už iné. Vytratila sa z nich kontinuita s predchádzajúcimi 4 filmami, čo je v prípade tohoto diela fakt na škodu. ()

Zbygniev

Pro mě jasně nejslabší díl celé serie. Četníci příjdou o práci, a tím pádem, jakoby by neměli už čím pobavit. Když nemají svou práci, tak se zkrátka nudí a tím nudí tak trochu i diváka. Podnikají všichni společné akce, občas je tam nějaká hláška nebo něco vtipného, ale to je vše. Dvě hvězdičky dávám za Cruchota, velitele a Fugase, kteří se to snaží celé držet nad vodou. ()

GrooteLulu

Nejslabší díl z celé série, ovšem zase samozřejmě i na popáté skvělé a nevykrádává sama sebe z předešlých dílů a jde s dobou, jako třeba scéna na hippies setkání.. oproti minulému dílu se vrátili Merlot a Fougasse a nejsou tu Beaupied a Taupin.. ()

Mike_Doe

Neviem prečo to má tak málo %? Žandár vo výslužbe v pohode konkuruje slávnej 1-ke zo 64-ho. Premisa je na rozdiel od jednoduchej cesty do NY a svadby iná. Zbor „vysoko-vycvičených“ žandárov zo Saint Tropez (ktorí vedia vyriešiť všetky problémy s nudistami), posielajú do dôchodku bez ohľadu na vekovú rozdielnosť jednotlivých členov. Nevadí, lebo tí sa v snahe o návrat do uniformy dostávajú do rôznych bláznivých situácií. Nostalgia a humor sú servírované rovnakým dielom počas celého filmu. Medzi najlepšie hlášky vypichnem: „Ajem taky sory“, „Ticho tam!“, „Hrozně tě Miluji“, "... a já sem Ludva. Toto je Paul, George, John ... a já se jmenuju Ringo". Samozrejme, zážitok umocňuje ako ináč skvelý český dabing. ()