Záhadný zločinec Fantomas terorizuje Paríž, no niektorí stále pochybujú o jeho skutočnej existencii, keďže ho nikto nevidel na vlastné oči. Napriek tomu novinár Fandor o ňom napíše senzačný článok a Fantomas sa mu pomstí svojským spôsobom. Vezme na seba jeho podobu a spácha fantastickú lúpež... (RTVS)

Biopler

V mladosti videné asi 3x, vtedy to dávala každá nová telka čo sa objavila na televíznom nebi. Vždy zaujal potmehúdsky smiech Fantomasa a neschopnosť komisára Juvea dolapiť ho. ()

Mr.FreeZer

Trilogie o Fantomasovi se tvůrcům opravdu povedla. Vyjímečný Louis de Funes a jemu sekundující ostatní představitelé v čele Jean Marais. ()

towstit

Presne moje 1000 hodnotenie a takyto skvost. Louis de Funes je genialny herec jeho cesky dabing je ale este lepsi a Fantomas si really funny guy. Dobra komedia, je len skoda ze sa nieco taketo netoci v sucasnosti, predsa len je citit oldies :D ()

Darckol

Áno, keby som hľadal, tak nájdem kopu vecí, ktoré sa dajú považovať za filmárske chyby - ale ako zvyčajne som ich nehľadal a bavil sa na plný úväzok :) Veď dobre natočený mix komédie, detektívky a akcie nevidieť každý deň, nie? A mnohé dnešné filmy by si mali brať príklad práve z akčných scén - priehľadné, a predsa úchvatné. No a Funes dielu samozrejme dodal svojím výkonom ešte väčší šmrnc (=skvelý ťah tvorcov). Takže aj tak troška z nostalgie dávam 9,0/10 - skrátka stará dobrá kvalitka :) ()

Al44...

První díl Fantomas série, kterou vskutku lze zařadit mezi klasiku mezi komediálními filmy. Je to především díky L. de Funesovi, jehož komisař Juve je vskutku "geniální". Jeho komediální taškařice a celková neschopost polapit démonického Fantomase k tomu jenom přispívá. ()

MrGregor

Dlouho jsem s hodnocením tohoto filmu váhal. Ze začátku jsem na něm obdivoval, jak málo se na něm podepsal vrub času. Samozřejmě občasné dublery, šikovné střihy, či "výtah" ve Fantomasově doupěti prohlédne asi každý, ale to u 50 let starého snímku není nic překvapivého. Herecké výkony jsou skvělé, film je vyváženou směsicí akce, vtipu a tajemnosti... zatím to tedy s hodnocením vypadá poměrně jasně - 5*... jenže pak přišla "scéna s autem", která můj názor poněkud zhoršila. Až doteď byly totiž všechny drobné chybky a nedostatky naprosto odpustitelné, když člověk nechtěl, nemusel si jich všímat, ale "scéna s autem" pro mě byla naprosým utrpením - kolem 10 minut křičení "opatrně!", "zatáčka!", "pozor!"... (no, už tuto scénu nebudu upřesňovat, kdo viděl, ví o čem mluvím a kdo ne, nebudu mu ji přeci prozrazovat :) ... konec, nebo spíš téměř-konec, si u mě zase polepšil, "scéna s motorkami" byla oproti "scéně s autem" naprosto brilantní, až uvěřitelná, bohužel již napáchanou škodu nenapravila - 4* :) ()

rainman93

Tento film spadá do obrovské škatulky: Tak špatné až kultovní. Wallas si trefně povšiml nefungující střihové skladby já bych k tomu ještě rád přidal herecký výkon Mylène Demongeot, která mě v některých momentech svým hereckým projevem doháněla k uštěpačným poznámkám. V podstatě ani nápad není originální, ale v podstatě se jedná o remake. Co nám tedy zbývá? To proč je tento film kultovní a kdyby tam místo Louise byl kdokoli jiný, tak se z něho kult nikdy nestane. Malý proplešatělý histerický pán, co ve svých charakterech skloubil klasickou němou grotesku s úžasnými grimasami a afektovaný slovní humor plný uštěpačných poznámek. ()

junxi91

To je ta skvělá francouzská komedie, na které vyrůstali mí rodiče, a pak také já. Fantomas je univerzální podvodník, zloděj a charismatický záporák, který nemá nouzi o peníze, ani o hezkou ženu. A také si umí nějakým zázračným způsobem vyrobit obličejovou masku přesně ve tvaru obličeje vybrané osoby. Inspektor Juve je z něj úplně na větvi, a neustále se dušuje, že toho zloducha dostane. Povede se mu to v tomto filmu, nebo jsou na to zapotřebí nějaká ta pokračování?? ()

Razzor_82

"Pozor, za chvíli si pro tebe přijde Fantomas!" Ikonický padouch šedesátek, který chtěl ovládnout celý svět. Jako dítě jsem měl z jeho masky hodně nahnáno. K tomu nezapomenutelný Louis de Funès a jeho famózní grimasy. Jean Marais válí ve své dvojroli. Na filmových efektech se podepsal už čas ale stále mají své kouzlo. 8/10 ()

Miki68

Zajímavý, že ani padesát let neubralo filmu na vtipů a napětí. Ovšem bez ústřední dvojice Marais - de Funés by to byl slabý odvárek. ()

Odpadlik

Dnes už klasika starých francouzských komedií. Na rozdíl od "vážné" knižní předlohy legrace od začátku do konce, především díky (jak jinak) skvělému L.deFunésovi a příjemnému výkonu J.Maraise. Nemohu zapomenout ani sympatickou M.Demongéotovou ... ()

Weruss

Jeden z nejděsivějších zločinců, jehož identita nebyla dosud odhalena. Spekulace vedou k francouzskému právníku Ernestu Renanovi. ()

fandalehy

I když je v prvním díle Louis trochu zastíněň Maraisem i po čtyřiceti letech mě tenhle první díl z úspěšné trilogie dokáže rozesmát. ()

Sosak

Tenkrát to byl fakt kult, ale dneska mi to přijde takový moc naivní. A Fantomas nemá takový charisma, jaký by měl mít. ()

HonzaMag

Snímek balancuje na pomezí stylů (komedie/krimi/dobrodružný), výborní jsou herečtí představitele - potrhlý komisař Juve/Funés, hrdinný novinář Fandor/Marais, krásná Demongeot, temná postava Fantomase/opět Marais - ale tento osvěžující koktejl funguje i po letech. ()

Zevon

Originální, vtipná, neurážející komedie s krimi námětem. Na rozdíl od mnoha komedií s de Funesem nestojí tato jen na jeho osobě, což záměru, vzhledem k situačnímu humoru, velmi prospělo. Jean Marais, představitel milovníků (paradoxně jeho sexuální orientace byla směrována jinam) a šlechticů chrabrého srdce, se smyslem pro čest a spravedlnost, jistě vytrpěl na scéně svoje s malým, introvertním, adrenalinovým chlápkem na tenkých nožkách, jenž neustále prudil a využil každé příležitosti strhnout pozornost svým směrem. Být celý život komikem je velmi nevděčné. Lidé od Vás očekávají neustálý přísun humoru a s laciností to přitom daleko dotáhnout nejde, neboť čemu se smějeme nyní, za pár let působní trapně a za pár dalších přímo odpudivě. Klobouk dolů před fenomény, jenž zůstanou vizitkou dobrého humoru a neupadajícího vkusu. Ať si přečtu na Fantomase kdekoliv, kdykoliv, cokoliv, vždy jde hlavně o postavu komisaře Juva - mám tedy za to, že tuto, ale i celoživotní roli, ustál. Jdu si proto dát na jeho zdraví něco moc dobrého, co mi moc prospívá a budu se s klidem tvářit, že to není žádná záminka :-) ()