Attack of the Clones Review

všetky plagáty
USA, 2010, 86 min

Réžia:

Scenár:

Mike Stoklasa

Utrpenie Mikea Stoklasa pokračuje a tentokrát ho spôsobuje druhý diel novej trilógie Georgea Lucasa s názvom Star Wars: Epizóda II - Klonovaní útočia (2002). Aj tentokrát sa preto prevtelí do kože Harryho S. Plinketta, starého sociopatického vraha so záľubou v pizzových rolkách, a s nezameniteľným čiernym humorom rozpitváva známy blockbuster doslova na molekuly. Avšak podobne ako v jeho predošlej kritickej recenzii s názvom The Phantom Menace Review (2009), aj tentokrát videokazeta niekedy preskočí a odhalí záznamy nekalých praktík, ktoré sa Plinkett snažil premazať. (Macejko)

RichardLev

Pokračování recenze šíleného psychopatického vraha Plinketta. Tentokrát je středem jeho zájmu druhá epizoda Star Wars, kterou rozebere do nejmenšího detailu a ukáže nám podrobně všechny její nedostatky. Recenze má úctyhodnou hodinu a půl, takže má stopáž jen asi o půl hodiny kratší než samotný film. A opět platí: u recenze jsem se bavil daleko více, než u samotného filmu Attack of The Clones. ()

H34D

Druhá a snad i vytříbenější recenze unikátního pana Stoklasy. K jeho věcným argumentům nemám příliš velkých výtek, samozřejmě opět platí, že tu a tam si něco zveličil, aby film mohl více uzemnit, ale to jsou jen detaily, neboli nutné zlo, pokud chceme recenzi vtipnou a údernou. Na všem, co říká je kus pravdy, ba dokonce takový, až se zdá, že Stoklasa otvírá divákům oči, ukazuje nám negativa filmu, kterých jsme si dříve ani nemuseli být vědomi a přitom s nimi můžeme plně souhlasit ("I see" efekt). Co se týče humoru, ten nijak nevyčnívá z šlépějí předchozí recenze, avšak speciálně u rozboru vztahu Anakina a Padmé, potažmo Lucasovo chápání žen, musím říct, že je o chloupek zábavnější! Tudíž ani delší stopáž mi tentokrát nevadila... 8/10 ()

Macejko

- "It's so dense, every single image has so many things going on..." - "OH, SHUT YOUR FUCKING FACE!" Nulový úpadok v geniálnej zábavnosti. Všetko, čo platí pre recenziu Skrytej Hrozby, platí v rovnakej (ak nie rovno väčšej) miere aj pri Útočiacich Klonoch. Plinkett (resp. Stoklasa) je boh. ()

L_O_U_S

Flegmaticko-cholerický psychopat Plinkett znovu zasahuje a bere si na paškál druhou epizodu Hvězdných válek. Naprostý souhlas s H34Dem, ten člověk dokáže neuvěřitelným způsobem otevřít oči nekritickému divákovi. Nová trilogie už nikdy nebude stejná. Při závěrečném zúčtování s nenažraným Georgem Lucasem vám toho Yody, který za konfrontace s nesmysly z nové trilogie vypráví v V. epizodě o Síle, musí být opravdu líto. (894.) ()

L110 odpad!

Do neba volajúca stupidita plná nepresnej a lenivej analýzy a znej vyplývajúcich stupídnych z prdele vytiahnutých pseudoargumentov, totalnej ignorancie faktov (jeden jediný diel "novej trilógie " použil viac praktických efektov, než celá "povodná trilógia"ohromady a práve Pomsta Sithov ich zo všetkých šiestich filmov použila najviac) a zdravého rozumu a zároveň dokonale premyslená propaganda mieriaca na bandu hlupákov, ktorý autorovi tejto "recenzie" všetko zožerú aj s navyjakom pretože sú príliš lenivý na to aby sa pri sledovaní Epizód I,II a III unúvali používať mozog a davať pozor čo sa na plátne vlastne deje. Je neskutočné do akej miery až siaha Stoklasova snaha ignorovať a manipulovať s faktami nachádzajúcich sa vo filmoch samotných aby vytvoril obraz Epizód I, II a III ako nekonzistentných, pohromade nedržiacich sračiek plných logických dier, mizerných dialógov a hereckých výkonov. Aby ste mali lepšie povedomie o čom hovorím odporúčam prečítať si túto esej, k Stoklasovej recenzií ku Skrytej Hrozbe, ktorá pomocou logicky premyslených argumentov a logickej analýza trhá Stoklasové nezmyselné pseudoargumenty slovami úžívateľa Macejko "na franforce": Red-Letter-Media-Episode-I-Review-A-Study-in-Fanboy-Stupidity. ()