Recenzent Mike Stoklasa má už dosť utrpenia, ktoré mu spôsobila prvá časť (1999) novej trilógie Hviezdnych vojen Georgea Lucasa. Prevtelí sa preto do kože Harryho S. Plinketta, starého sociopatického vraha so záľubou v pizzových rolkách, a s nezameniteľným čiernym humorom rozpitvá známy prequel doslova na molekuly. Niekedy však videokazeta preskočí a odhalí záznamy nekalých praktík, ktoré sa Plinkett snažil premazať... (Macejko)

adamulefa

"Star Wars the Phantom Menace was the most disappointing thing... Since my son !" Podľa môjho názoru najlepšia recenzia čohokoľvek na celom internete. Nesúhlasíte? Tak budem rád ak mi pošlete niečo zábavnejšie, šokujúcejšie a informatívnejšie ako je toto Plinketove dielo. I dare you ! Inak odporúčam aj ostatné jeho recenzie všetky sú dobré... Nenechajte sa odradiť dĺžkou, ktorá je oveľa väčšia ako internetové videá podobného formátu. ()

Drozdo57

Revolúcia filmových recenzií. Hodinu a pol dlhý film o filme, ktorý do detailu rozoberá, scénu po scéne, každý problém a navrhuje riešenia na základe osvedčených filmových receptov, úspešnejších filmov, alebo vedomia a svedomia autora. Je to brilantné, zábavné a poučné. Je to komédia, ktorá k téme pristupuje s nadhľadom, no zároveň je dostatočne vykreslená "dôležitosť" celej problematiky. Odštartovalo to novú éru detailných recenzií. Je to asi jediná filmová recenzia, ktorú kedy premietali na festivale. Je to "film" ktorý aj u mňa rozbehol hlbší záujem o filmy a naučil ma, čo vlastne robí film dobrým a ako mám ku filmom pristupovať. Za mňa lepšie dielo ako recenzovaný film, ktorý ukazuje genialitu Mikea Stoklasu, ako asi najlepšieho populárneho filmového recenzenta/kritika súčasnosti. Viete, že ktosi v reakcii na toto napísal 100 stranovú esej, kde sa snažil recenzovaný film obhájiť? Mike to adresuje v neskorších recenziách a samozrejme to chudákovi chalanovi pekne rozbije. Najdite si komentár toho užívateľa, čo tejto recenzii dal hodnotenie odpad. Presne na týchto "ohmôjbožesveteľnýmečjasaposeriem" divákov Stoklasa toľkokrát vo svojej recenzii naráža. ()

RajAthen

Veškerá frustrace, která vás mohla přepadnout u sledování "prvního" dílu Hvězdných válek, nachází svůj katalyzátor v detailním rozboru jednoho osamoceného pána. Co na tom, že je to také tak trochu (trochu dost) psychopat a masový vrah, který zabil mj. i svou ženu a oblibu nachází ve svých pizza rolls, které bych si od něj poslat rozhodně nenechal. Vstupte a bavte se: http://redlettermedia.com/plinkett/star-wars/. ()

L_O_U_S

"Star Wars: Skrytá hrozba je ta nejpříšernější věc, která se stala od narození mého syna. Asi takhle - dal se ten příběh ještě víc posrat? Zatímco můj syn se naštěstí oběsil na záchodě na benzínové pumpě, tyhle prequely tady bohužel s námi budou dál. Navždy. Nikdy nás neopustí. Nedají se vrátit." Pan Plinkett žije v rozpadajícím se domě, peče pizza taštičky, ve sklepě drží uvězněnou ženu a svou bývalou manželku rozsekal sekerou. Ideální člověk pro recenzování filmů, na které už se nikdy nebudu schopen dívat jako dřív. Nevím, jestli na internetu existují geniálnější recenze. (893.) ()

kiddo

Ivalidní vraždící misogyn "Hairy Ass" Plinkett na prostoru celkem čtyř hodin perfektně definoval koncept internetové nasrané videorecenze a zároveň jej zabil, protože tohle již nelze nikdy překonat. Za poslední dva roky jsem tu tirádu úchylného sociopata (nikoli George Lucase) viděla od začátku do konce pomalu už třicetkrát, to samé platí i pro oba následující díly, a přesto do dnešního dne nejsem při sledování prequelů schopna rozumově obsáhnout jejich neskonalou příšernost. Což v žádném případě nehovoří proti Stoklasovi, naopak: to, že on ten suckfest jménem Hvězdné války I-III dokáže narozdíl ode mě nejen bystře zesměšnit, nýbrž i analyzovat, jej právem řadí mezi těch několik málo übermenschů, jimž bych s láskou lízala prach z bot. ()

• Stoklasova legendární recenze přiměla jednoho z fanoušků Star Wars k sepsání 108stránkové práce, ve které se pokouší vyvracet Stoklasovu kritiku. (L_O_U_S)
  • Recenze nové trilogie Hvězdných válek si postupem času vydobyla téměř kultovní postavení a autor Mike Stoklasa se stal žádaným hostem nejrůznějších festivalů po celém světě. Série promyšlených satirických komentářů fiktivní postavy Harryho Plinketta se dokonce stala inspirací pro některé profesionální americké dokumentaristy. (Brousitch)