Lakomec

• Česko Lakomec (viac)

Starý skrblík Harpagon žije velmi střídmým životem, přestože se mu podařilo nahromadit značné bohatství. Aby ho nikdo neokradl, většinu svých zlatých mincí uschová do pevné truhly, kterou v noci zakope na zahradě. Jenže po čase začne mít Harpagon pocit, že by mohl být ještě bohatší. Rozhodne se proto, že svou dceru provdá za majetného nápadníka, který navíc nevyžaduje od nevěsty žádné věno. Sám se chce ve stejný den, aby co nejvíce ušetřil, oženit s bohatou dědičkou. Avšak jeho dokonalý plán má několik háčků. Dcera je až po uši zamilovaná do úplně jiného mladíka a dědička, kterou si chce vzít, se zamiluje do jeho vlastního syna... (oficiálny text distribútora)

adam_olesnan

Nemôžem si pomôcť, ale ten dabing je hrozný, priam iritujúci. Nedá sa na to pozerať. Hneď po prvom vstupe de Funesa som to vypol... Taktiež Dobrodružstvo Rabína Jakoba..., no František Filipovský bol len jeden. Škoda, Louis de Funes je jeden z mojich najobľúbenejších hercov, takéto filmy si zaslúžia byť nadabované dôstojnejšie. ()

MáŠa

Já bych se tenhle film nebál nazvat avantgardou. Hru Lakomec si už moc nepamatuju, ale vše na mě působilo dojmem, že to je jen čistě zfilmovaná hra spolu s jejími různými vtípky. Rozhodně se tak nedá mluvit o klasické komedii s Funnesem. ()

5150

Snaha Louis De Funése o seriózní herecký projev, vzala za své s postupem času a s příchodem jeho starých známých z "Četníků". ()

malylada

Naprosto unikátní sólo De Funese, který exceluje svým typickým vystupováním. Potěší vidět postavy z četníků, ale zbytek se na place trápí a nudí. Postupem času se odehrává to samé dokola a komedie ztrácí dech. Scénář se hodí více na divadelní jeviště a rozhodně to chtělo o půl hodinku zkrátit. Snaha Krampola nadabovat francouzského komika ve stylu Filipovského, mě příliš nesedl. Nicméně milovníci de Funese si přijdou na své více než dost. .....6/10 ()

bloom

Louis si splnil životní sen a zahrál si Harpagona. Do vedlejších rolí obsadil své staré přátele (Grosso a Modo jako lokajové) a celkem to vyšlo, kvůli několika geniálním nápadům (viz Tosimův příspěvek). U Jákoba a právě u Lakomce mi nejvíce chybí dabing Františka Filipovského. U Jákoba proto, že to je komedie plná Louisových gest, která uměl Filipovský vždy dobře "ozvučit". U Lakomce mě to mrzí z toho důvodu, že Jiří Krampol pro mě není charakterní herec a tak Harpagona nezvládá a navíc u klasiky se vážně vykrádání Filipovského nehodí. Originál FF měl totiž tu hru nastudovanou téměř stejně detailně jako Louis a slavil s ní úspěchy, jak v ND, tak i v televizní inscenaci. Vznikl by tak možná nejlepší Filipovského dabing, kde by spojil svou funésovskou dikci a svůj normální herecký projev. Z porevolučních dabérů by se na to asi nejvíc hodil Jiří Lábus. ()

Kryton

Funés si splnil sen a zahral si Harpagona. Ve stejnou dobu si Harpagona zahrál Filipovský, ale v této verzi jsem viděl dabovanou verzi od Krampola. Snažil se, ale nebylo to ono. ()

Jillen

Dabing to solidně kazí, Krampol svým huhňáním vyloženě potápí Harpagonovu postavu, ale jinak není co vytknout. Je to kýč, co si budeme povídat, ale taky je to Moliere. ()

Pierre

Louis chtěl natočit a zahrát si Harpagona už dávno před tímhle filmem který mu vyhověl. Louis film dělal se svými přáteli (Galabru, Girault, Gensac, atd.) podílel se na scénáři a i film režíroval, takže musel být při natáčení v sedmém nebi. Všichni se bavili, až do premiéry kdy byl film absolutní propadák a lidé svého milovaného Fufuho nepoznávali. Louis byl zklamaný a vrátil se na svůj zámek kde se snažil na to všechno zapomenout. Ale já tu vlnu kritik nechápu. Louis si tím za prvé splnil svůj sen a to si rozhodně zasloužil. Za druhé je film plný výborných nápadů: Natahovací šuplík, Uderzovy koně na zdech jako opravdový, převlékající se Michel Galabru,převlek za páva (doufám za páva) před nevěstou apod. Já se prostě bavil a líbilo se mi to a špatné kritiky mi jsou záhadou. ()

blackrain

Lakota je jako zhoubná choroba, která člověka pomalu ale jistě stravuje. Postava Harpagona s Funesem získala úplně jiný rozměr. Opět ve své roli exceluje. Viděno s Krampolovým dabingem. Na ten se mi těžko zvyká, protože mám raději hlas Františka Filipovského, ten k Funesovi sedí mnohem lépe. Už jsem slyšela i Funese mluvit hlasem Václava Faltuse a to mi přišlo zajímavé, dokonce bych řekla, že byl lepší než Krampol. Ovšem, František Filipovský je František Filipovský. Ten zůstane nepřekonatelný. ()

kaylin

Tohle provedení se mi prostě nelíbilo. Louis de Funès je klasicky afektovaně teatrální a mě to k té postavě prostě nesedí. Je to pořád on, kdo chce být ve středu dění, kdo chce být nesmírně zajímavý a zábavný, ale to jeho herectví je v tomhle případě prostě otravné. Ta hra je sama o sobě dobrá, ale na tomhle zpracování mě nadchly hlavně kresby Alberta Uderza. ()

YURAyura

110 Klasika s klasikem v hlavni roli - myslite, ze to je zaruka uspechu? Omyl. Jelikoz se to pres drobne vychytavky drzi starsiho klasika je to opruz k nedodivani v divadelnim havu. Ruce pryc, ale toto vam vsechny vase stare zname pekne zhnusi a nemuze za to jenom Krampoluv dabing... ale Moliere ()

Frenegonda

Předlohou Louisova lakomce byla jeho matka. Ta prej dělala némlich to samý. Skákala do vzduchu, křičela, nadávala... no takže tak nějak... ()

d-fens

Som veľký milovník Funesa, mnohé z jeho výrazov v tomto filme sú vrcholné v jeho hereckej kariére (bodaj by nie, bola to jeho vysnívaná rola, a akoby šitá Moliérom Jemu na telo :), ale to prísne držanie sa predlohy a celkový afektovaný prejav a snaha o "inovatívne režijné prvky" mi väčšinou nesadli.... stačilo možno použiť postavu lakomca, napísať scenár voľne vychádzajúci z Moliéra, a urobiť z toho klasickú "taškařici" nelipnúcu tak prísne na predlohe... tie siahodlhé francúzske kydy o romantickej láske ma nudili (film som musel pozerať v originálnom znení s titulkami - dabing bez Filipovského je proste nestráviteľný) ()

honajz2

Přiznávám, moc mě to nechytlo. Nevím, jestli to víc bylo přetaženou stopáží nebo tím divadelním pojetím (které mi samo o sobě ale tolik nevadilo, přeci jen to je podle divadelní hry), ale místy jsem se do atmosféry toho filmu nedokázal moc naladit. Naštěstí to pro mě zachraňuje nemalý počet vtipných scén, pár zajímavých režijních nápadů a taky zdařilé herecké výkony. Něco do sebe to naštěstí mělo, ale nijak zvlášť mě to nezaujalo. Slabé 3* ()

Martin741

O cosi lepsie nez Zelnacka. Ono zase herecki kolegovia nemali DeFunesa vobec radi, lebo bol svojrazny. Zil sam so zenou vo svojom sidle, ich akcii sa nezucastnoval /ani ho myslim nepozvali/. Akurat co Gabin s nim natocil 1 film. 56 % ()