Ředitel divadla Robert Dhéry se chystá nazkoušet nové představení, které by mělo být pestrou směsí tance, zpěvu a krásných žen. Název chystaného představení "Ah! Les belles bacchantes" však vzbudí podezření horlivého komisaře mravnostní policie Michela Leboeufa, který se rozhodne prověřit jestli inscenace neobsahuje příliš nemravné výjevy a vydá se na zkoušku, aby na vlastní oči viděl, jestli tu není důvod zakázat ho dřív než se dostane před publikum. Stane se samozřejmě to, co se stát muselo. Robert si Leboeufa splete s očekávaným hercem a komikem a nabídne mu svém představení roli. (oficiálny text distribútora)

Willy Kufalt odpad!

Co zase mělo být tohle? Připadá mi to jako velice špatný vtip ze strany tvůrců směrem k produkci, která dokázala zaobstarat v té době skutečně drahý barevný materiál na takovou nehoráznost. Tohle raději mělo, stejně jako Francouzský kankán, zůstat kdesi v nedotčeném archivu, nemusel bych zase přijít o některé iluze. Vydání filmu na DVD v české distribuci (zatímco spoustu zajímavých snímků ze starší doby nevysílá ani televize) je již pouze dodatečným završením veškerého dramaturgického trapasu a snahy udělat účelovou senzaci z první výraznější role Louise de Funèse před kamerou. Ne, tady mi nikdo nevymluví, že je Poprask v kabaretu něco jiného, než dobový pokus o lacinou erotiku v poválečné francouzské kinematografii, rafinovaně zabalený jako údajná kabaretní veselohra. Žádný děj, žádná myšlenka, žádný náznak jakéhokoliv tématu, navíc není to vtipné a už vůbec eroticky podmanivé, přesto tolik samoúčelné nahoty v každé druhé scéně se pomalu nevidí ani v erotických filmech, který si svůj žánr naopak přiznávají. Ale není to zdaleka všechno, co mne na filmu naštvalo a obávám se, že i řada ostatních scének a naprosto primitivních rádoby komických čísel musela působit trapně již v době vzniku. Všechno doplňuje občas celkem seriózní taneční číslo, které zůstalo oproti zvyšku "naštěstí" pouze nudné. Jedině na toho Funèse, případně ještě na režiséra Dhéryho v roli sebe sama se dalo občas dívat, ale stejně jako hezké barvy, ani oni mne nedokázali hodit do patřičného transu, se kterým bych byl schopen tomuhle spektáklu nějakou tu hvězdičku ze sebe vydat. Líto je mi jenom Michela Serraulta a jeho účasti v tak ubohém výkalu, ten do podobně primitivní zábavy nikdy nepatřil, opravdu ne... 15% ()

ScreamJay

Doba prehistorická a vlasatá v kariéře Louise De Funèse. A co že je vlastně Poprask v kabaretu?? Přehlídka poprsí dívčin z dob, kdy pár kilo na víc bylo znamením krásy, kupa kostýmních a tanečních čísel a mezi nimi potrhlý inspektor co sám sebe považuje za slepici. Nedovedu si představit, že bych na takovou blbinu, jakou tenhle stripmuzikál zvaný kabaret zašel a už vůbec, že by tohle dokázalo udržet celý film nad vodou podprůměru. Jediné čemu jsem se tu zasmál, byla klasická groteska s plážovými kabinkami. Ucházející výprava z latríny trůn ala Hilton neudělá a akorát to tu pak smrdí nudou. V porovnání s pozdější érou počínající sklonkem let 60tých neporovnatelné, dabing bez Filipovského absolutně nezáživný, zkrátka ovesná kaše, ze které bude jednou kaviár. Proto 2 hvězdičky, neb na dobu svého vzniku to muselo býti přeci jen odvážné dílko. ()

sud

Louis De Funés do té doby, než zazářil v "Četníkovi ze St. Tropez", hrál možná ve stovce filmů malé role. Jedním z jeho zapomenutých filmů je i "Poprask v kabaretu" a zapomenutý právem. Celé se mi to zdá hloupé a absolutně nic mi to neříká. Podprůměrná komedie, která za ta léta ukrutně zestárla a v dnešní době je nepoužitelná. Za podívanou stojí pouze k připomínce, že Louis De Funés měl taky vlasy. ()

Oskar

Je zřejmé, jak tenhle film vznikl - úspěšný divadelní soubor se domníval, že jeho svérázná komika bude na plátně ještě působivější. Jenže k tomu by bylo třeba vymyslet vygradovaný příběh se skutečnými postavami (a později se to povedlo např. ve filmu Tonoucí se stébla chytá), ne jen pospojovat kabaretní výstupy špatně schnoucím lepidlem. Osobně mi Poprask v kabaretu ze všeho nejvíc připomíná Lipského Cirkus bude (stejnou dramaturgickou chybou) a film Monty Python v Hollywoodu (což je vlastně jen záznam divadelního pásma s několika dotáčkami). A v souvislosti s Louisem de Funés mě napadá, že je asi dobře, že jeho hvězda se rozzářila až po padesátce. V časech tohoto a podobných filmů na to evidentně nebyl připraven. Je dobře, že si ho svět zapamatoval třeba jako rtuťovitého Cruchota a ne jako křečovitého mravnostního inspektora s úlisným knírem. 30 % ()

argenson

Dejme tomu, že divadelní hra byla kdysi hodně úspěšná, hrála se dva roky a měla skoro 900 repríz. Ale tenhle film z ní vycházející po šedesáti letech hodně zestárnul. Zábavný jen velmi průměrně, nahotou dnes již neohromující. A Funès tady ještě zdaleka není tím typickým Funèsem, takže bylo zcela zbytečné nutit k dabingu někoho, kdo se zoufale snaží napodobit Filipovskýho. Takže ve výsledku jen pro těžce skalní fanoušky starého francouzského filmu. Což já jsem:-) ()

• Většina filmových scén byla natočena za účasti diváků v divadle v Suresnes a když vyprávěl Dhéry historky z natáčení, nikdy nezapomněl zmínit scénku s levhartem. Ke zvýšení efektu totiž režisér použil živého levharta, který se procházel mezi baletkami. Když jeden divák levharta spatřil, zvolal: „Och! To je krásný trik!“Jeho výkřik ale přilákal levhartovu pozornost a zvíře zcela mechanicky zamířilo do hlediště k divákovi. Nakonec naštěstí všechno dobře dopadlo a pokračovalo se v natáčení. (mar48)
  • Při jednom divadelním představení tohoto filmu se Louis de Funès a Jacques Legras bavili tím, že při jednom představení jeden hrál psa a druhý kuře. V jednu chvíli si Louis všiml, že se na něj Legras nedívá, a tak na něj křikl: „Kam se koukáš? Sem se mi dívej,“ a doprovodil repliku gestem, které znají diváci po celém světě: dvěma prsty si ukázal na oči. Tuto větu: „Sem si mi dívejte,“ používal ještě několikrát, ale legendou se stala v jeho filmových sérií Četníků. (mar48)