Šéf společnosti Gary Oldman vydíráním přinutí Liama Hemswortha stát se špiónem v konkurenční firmě. Adam Cassidy je vynikající vývojář moderních technologií, který pracuje pro společnost Nicholase Wyatta. Poté, co bez povolení použije firemní kreditku a na večírku s přáteli utratí čtyřicet tisíc dolarů, začne Wyatt Adama vydírat, aby začal pro jeho korporaci pracovat jako špion, jinak ho okamžitě udá za krádež peněz. Nutí Adama, aby pronikl do firmy Jocka Goddarda, což je jeho hlavní konkurent, který ho v minulosti podvedl. Chce, aby Adam ukradl prototyp vynikajícího smartphonu, jenž by mu mohl přinést zisk miliardy dolarů. Adam tak rozehrává hru, která se mu brzy vymkne z rukou. (TV Nova)

jafuska

Špionážní film, kde není nouze o drama,sympatické herce, zkrátka docela povedený film stvořený jako vyšitý na odpoledne, kdy není nic v televizi proč ne, zkrátka půrměrný film,. ()

Romeroo

Je to složité něco napsat. Přijde mi, že když v poslední době někdo vystaví stavebnici přesně podle plánu a neudělá nějakou závratnou chybu, tak je vše v pořádku a ihned si dělá zálusk na povedenou práci. Kde je něco málo navíc? Nějaký okrasný prvek, něco atypického, jednoduše něco by Vás víc zvedlo při sledování stavby. Stavba jménem Paranoia je tedy přesně naplánována tak, že když máte všech 5P pohromadě asi ve 20 min víte jak stavba bude vypadat, mírně Vás překvapí kolaudace, a nemile rodina co se v úplném závěru nastěhuje do nového domu. 70% ()

marek29

Tak proto nejdou u iPhonů vydělat baterie.. :D Výborná napínavá podívaná s kýblem New Yorské krásy a perfektním soundtrackem navrch ;-) Chudák Ford je tady starej už jak Metuzalém, ale jinak super oddechovej film, kde nechybělo napětí a velice aktuální téma mobilů a jejich sledování skrz kauzu americké NSA :) Edit: I v době koronavirové krize furt dobrá zábava. ()

Ernie_13

Neskutočná blbosť. Akože vážne. Nemám nič proti B-éčkovým filmom, ani proti znovu použitom klišé, 100 razy videnóm v iných filmoch...ale toto, toto amatérska práca najhrubšieho zrna, čo predviedol režisér. Akoby ho niekto tlačil to dať dokopy za 12 hodín. Scenáristi sa tiež majú za čo hanbiť...a úplne najväčším hriechom je mať k dispozícii také hviezdne obsadenie a takto to dokašlať! Mám chuť dať "odpad". ()

kolik27

Film má velmi zajímavý a chytlavý náběh ve kterém čekáte na další překvapení které bohužel nepřijde a zvrtne se to do idealistcky povrchní obamovské močky u které nepřemýšlíte a usínáte. Za námět herce a kameru si to zaslouží zmínit, ale dál nešířit. ()

WolfIssen

Fajné herecké obsazení, navíc se mi líbila myšlenka o velkých společnostech, které jen kradou a hrají falešnou hru, což je podle mě problém každého dnešního boháče. A příště až budu chtít být buranem, tak pozvu ženskou, nejlépe zlatokopku nebo zhýčkanou slečinku na brambůrky ... :-D :-D ()

Guran

Nápad nebyl špatný a úvod mě zaujal, ale neumětel Liam Hemsworth jako hlavní hrdina filmu jenom uškodil. Dále se zde více mluví, než koná. akce je minimum a zajímavých dialogů taky, takže zhruba od poloviny vás snímek začne nudit, protože se v něm zkutečně nic neděje. Chválím herce, jako Oldman, Ford či Dreyfuss, ale jinak je to kravina. ()

borohub

Musím říct, že po dalším zhlédnutí musím přehodnotit film ze 3 hvězd na 4, ano občas je zbytečně komplikovaný, na druhou stranu je originální. Maličko mě to připomínalo snímek "Nabít a zabít". Takže pokud bych to měl shrnout tak je to originální, dobré herecké obsazení a konec taky perfektní. Na 5 hvězd to sice nemá, ale slušné 4 si to zaslouží. 80% ()

mrclTV

Tak to je asi najväčšia prkotina s témou špionáže (či už klasickej alebo priemyselnej), čo som doteraz videl. Trápne a pritiahnuté za vlasy (zlým spôsobom) až to bolí. Film je ako keby robený pre divákov s lobotómiou. Samé zlé nápady, kde sa človek pozrie, jeden príklad za všetky - týpek behom pár minút (úplne sám samozrejme) v bare pri pive vylepší tajný projekt nadnárodnej telekomunikačnej spoločnosti, na ktorom dlhé mesiace pracoval celý tým pracovníkov. A potom on (a film samotný z úvodu vyhlasuje), že je nezamestnaný, lebo trh mu nedovolí sa nikde zamestnať, a že pre slušných a ťažko pracujúcich (ajťákov) je ťažká doba!!!! Wake up MacGyver! Ale asi lepšie by bolo, keby sa toto zvolanie smerovalo na produkčný tým, stojaci za tímto filmom. Lebo toto je niečo neuveriteľne nepresvedčivé. Celé. Ešte horšie ako Heker, v ktorom hral ďalší z rodu Hemsworthov. ()

subic

V roce 2020 koukám na film z roku 2013, což byla doba, kdy smartphonům vévodil Samsung S3, možná už i S4. A o těch smartphonech to jakože je. Kdo je větší gauner, Gary Oldman nebo Harrison Ford? Na to tu už je partička xichtíků známých spíš ze seriálů, aby to prokázali FBI. Fór je v tom, jak moc jinak by to vypadalo, kdyby se to točilo dnes? Podle mě by v tom až takový rozdíl nebyl, takže se na to dá normálně dívat. ()

Pete

Všecha klišé Hollywoodu a téma průmyslové špionáže nacpané do generátoru náhodných scénářů. Fádně zrežírované nudným rutinérem. Jedinou zajímavou úvahou je, co tu proboha pohledává vynikající herec formátu Garyho Oldmana. ()

Tominni

No, nic moc. Přitom téma průmyslové špionáže by nemuselo být špatné, ale tady je řady podivných nelogických zvratů, které nezachrání ani romantická linka filmu, takže celý film nakonec i přes dobré herecké obsazení a zajímavý námět končí pod průměrem. ()

elanista1

Liamovi Hemsworthovi som tu neveril ani jedno slovo, ani jeden pohyb na tvari, pre mna ostava hlboko v tieni brata Chrisa. Najviac ma zabavali dvaja starci Oldman a Ford. Co sa tyka filmu, tak to nie je nic svetoborneho, pribeh nijak vyrazne nezaujme, interakcia medzi postavami je velmi slaba, osobne by som uprednostil vacsi priestor pre vztahy. Cim blizsie bol zaver, tym viac sa kopili neoriginalne momenty a uplne to pochovava lacny happyend. Trocha mi to pripomenulo Hru na hrane. ()

darth_swan

Nemastné, neslané... Příběh mohl mít slušný potenciál, nicméně vše bylo přebito povrchním zpracováním a nevýraznými výkony všech zúčastněných. Nepřišlo mi to jako drama a rozhodně ne jako thriller. Za slušně vypadající telefonky a rýslou postavu Hemswortha dávám za 2*. A btw. Ford bez vlasů - OMG... // Co mě zaujalo: Prototyp Occury - takový telefon bych chtěl taky. ()

Facerr

Říkal jsem si, že s hodnocením tohohle filmu nebudu pospíchat a nechám si ho trochu rozležet v hlavě, než budu hodnotit tady a po ani ne tejdnu jsem si vůbec nemoh vzpomenout o čem že to vlastně je. Synopse naštěstí pomohla a já si vzpomněl. Nejdřív na super telefon, se kterým si doufám jednou zavolám a pak na morální dilema týpka, co má kliku na ženský, ale smůlu na šéfy. Mě to ale vážně moc neoslovilo ... asi jsem náchylnej k jinejm "dilematům". Třeba jestli bych tenhle film hodnotil dvěma, nebo na třema hvězdama ... "b" je správně, ale s odřenejma ušima ... od mobilu:) ()

Vasyl

Celou dobu čekáš kdo s kým vyjebe a nakonec tak nějak všichni se všema. A hlavně ten brejloun s tou frndou co se mu líbí už od začátku filmu, ano! A je krásný jak chce jedna obří technologická společnost ukrást koncept novýho smartfounu od druhé obří technologické společnosti, ale všichni zaměstnanci obou firem používají Apple :-D Gary Oldman má zase po letech parádní bristkej akcent. ()