Mission: Impossible 5

• Slovensko Mission Impossible: Národ grázlov (viac)
USA / Hongkong / Čína, 2015, 132 min

Ethan Hunt (Tom Cruise) je zvyknutý vyrážať na misie, ktorých úspešne splnenie je priam nemožné. Pod vedením režiséra Christophera McQuarrieho (Jack Reacher) ide znova po krku tým najväčším grázlom súčasného sveta. A ako je jeho dobrým zvykom, väčšinu kaskadérskych scén točil Tom Cruise sám a bez dabléra. "Od architekta nášho filmu som dostal model Airbusu s tým, že ho môžeme nejako využiť v príbehu. Tak som sa Toma opýtal, či by sa ho nechcel držať zvonku, keď bude štartovať. Myslel som to ako žart, ale on hneď súhlasil." Podobných výnimočných kúskov musel herec absolvovať veľmi veľa, pretože hrozby, ktorým jeho hrdina čelí sú veľmi mimoriadne... Štátnym úradníkom sa nepáčia neortodoxné pracovné metódy tajnej vládnej služby IMF (Impossible Mission Force), preto ju rozpustia a jej šéfa Ethana Hunta chcú hnať k zodpovednosti. Medzitým sa o slovo začína hlásiť mýtická organizácia Syndikát, ktorej členmi sú bývalí agenti. Ich cieľom je prostredníctvom riadených teroristických útokov zaviesť trochu iný svetový poriadok. Aj keď Hunt nemá proti Syndikátu oficiálne poverenie a pohybuje sa v ilegalite, zhromaždí svojich skúseným kamarátov (Simon Pegg, Ving RhamesJeremy Renner) a pokúsia sa týchto profesionálnych teroristov zastaviť. Pomáha mu aj krásna britská agentka Ilsa Faust (Rebecca Ferguson), ktorá má jedinú vadu na kráse - nedá sa jej úplne veriť, pretože je veľmi pravdepodobné, že pracuje pre druhú stranu. (Barracuda Movie)

StealthBomb

Za mňa jednoznačne nielen najlepší diel MI, ale taktiež jeden z najlepších akčných filmov dňeška. Miestami mi to pripomínalo menej srandovnú ale za to o dosť premakanejšiu verziu filmu Spy, ale nechcem to nijak porovnávať, len mi to trošku pripomínalo. Niektoré scény boli až dych berúce...Toto je presne film na ktorý sa určite oplatí ísť do kina a vychutnať si tú akcia na veľkom plátne s kvalitným zvukom. Nemam moc čo vztknúť akurát len, že je to o 10-15 min dlhšie ako by bolo treba. ()

sophianne

Akční pecka od začátku až do konce. Jasně, že je tam hodně žánrovýho klišé, od krásné ale moc moc zlobivé holky s britským přízvukem coby femme fatale po grázly s přízvukem východním, kteří jsou pochopitelně buranští ťulpasové, se kterými si agent Hunt hravě poradí. Ne na dlouho, pochopitelně. Humor mi perfektně sedl do noty, i když podobně jako totálně vymazlené elektronické hračičky občas nezafungoval. Perlička tohoto akčního blockbusteru je rozhodně automobilová honička, při které se mi chtělo skoro zavýsknout. Wow. Pro dámské oko toho není tolik k vidění jako pro oko pánské, jemuž jsou pravidelně servírovány krásky v rozervaných šatičkách - jen ji holku zachránit z těch nesnází. Pochopitelně v poslední vteřině či dvou. Nejlepší Mission Impossible a bodově za plný počet. ()

Houston1

stale som hovoril ze trojka bola topka.musim priznat ze tento sa velmi velmi velmi priblizil.ale v com je tato cast lepsia?jednoznecne pridala na vychcanosti a humore ktory totalne krasne zapada.jedno je jasne Mission Impossible si stale udrzuje velmi vysoky standard a to je skvele. ()

PORTER44

Docela nahuštěný jak akčními scénami tak i po vizuální stránce,i přesto mi tam chybělo trochu humoru narozdíl od Bondovek kde se přeci jen nějaká ta vtipnější hláška objeví.Akční scény povedený jestli je fakt že Cruise použivá double jen minimálně tak je co obdivovat,s hereckými výkony spokojenost. ()

archetta

Velmi dobré. Jiné než čtvrtý díl, který byl taky hodně dobrý. Na můj vkus moc dlouhá automobilová honička, stejně všichni víme, jak to dopadne a děj se tím nijak neposouvá. Vítám silnou ženskou hrdinku, která si jede na svoje triko a nedělá jen poskoka Huntovi, a dokonce si nedají ani pusu. ()

mfanta

80% - Zase jednou po delší době v kině a jsem velice spokojený. V rámci žánru byl Rogue Nation přesně tím, co jsem od něho mohl očekávat. Film, který si na nic nehraje, a přitom se nebojí dělat si legraci sám ze sebe. Tom Cruise stále ještě válí. A v tom, kdo s kým zrovna peče, je snadné se ztratit :-) ()

Smtrax

Výborná směsice akce, humoru a napětí. Simon Pegg patří mezi mé oblíbence a tenhle kousek mu fakticky sedl. Tom Cruise už nám viditelně stárne, ale pořád ještě umí a má co ukázat. Příjemně strávené 2 hodiny v kině, ani jsem nečekala, že se budu tak dobře bavit ()

Rorschach_SK

"Zúfalé časy, zúfalé opatrenia." Mission Impossible zreje ako víno a v piatom pokračovaní sme sa dočkali zatiaľ najlepšieho dielu série. Pri posledných 3 dieloch si ME určilo pevne svoje hranice, štruktúru a formu čo len prospelo životaschopnosti celej série. ME - Národ Grázlov si drží dedičstvo svojich predchodcov - akcia, fantastická spolupráca celého týmu, humor a pridáva k tomu, pod režisérskou taktovkou Christophera McQuarrieho, oldschoolový nádych (podobne ako pri Jackovi Reacherovi) i prepracovaný a zaujímavý príbeh. Akcia je štandardne výborná a remeselne zvládnutá na jedničku - či úvodné Huntovo "chytanie" lietadla, naháňačka v Maroku, alebo podvodná scéna - kde sa divák až fyzicky strachuje o Hunta. Pre mňa je ale najnezabudnuteľnejším momentom scéna v opere, za hudby a spevu árie Nessun Dorma z opery Turandot, ktorá sa zároveň stáva spojovacím prvkom Hunta a Isly. Už dlho ma nejaká konkrétna sekvencia filmu tak nezaujala. Rád by som veril, že ME poruší svoju tradíciu a ďalší diel nebude mať na starosti nový režisér ako tomu bolo doteraz, ale opäť to zveria McQuarriemu, pretože mu spolupráca s Cruisom naozaj ide a zlepšuje sa každým ich spoločným snímkom. ()

Cornello

Nevím čím mě to dostalo..prostě jsem si to užil. Od začátku mě bylo jasný,že to dopadne dobře ale furt jsem nevěděl kdo s kym je,jak to bude, co se stane. Výborné herecké výkony. Několikátý díl a furt perfektní kvalita...super! Jakožto fanoušek sportovní řady M od BMW mě potěšila přítomnost tohoto auta, i jiné např. X5, 6ková řada apod.:) ()

mpet

S každým natočeným filmem se Mission Impossible stává lepší a lepší. A tento film to dokazuje. Skvělá akce doplněná úžasným soundtrackem nenechá v klidu jediného fanouška. Výborně napsaný scénář nám opět připravil velice solidní zápletku a jako obvykle si našel nemožné řešení. Jedinou hrubkou na tomto filmu je pár logických přehmatů, které občas diváka praští přes oči. Ale nebylo jich tolik, aby mě to zničilo film a proto budu hodnotit tento film jako nejlepší ze série nemožných misí. ()

Fraktální

James Bond je mrtev, at žije James Bond. Na mě to tak trochu působilo jako návrat do dob než začal Bond zpochybnovat svůj vlastní mýstus s příchodem Daniela Craiga. ()

Lady_Gaga

Na začátek musím napsat, že nejsem skalní fanynkou ani Toma Cruise, natož akčních filmů. Ani ve snu by mě nenapadlo, že tomuto snímku nakonec dám 5 hvězdiček (možná díky tomu, že předem nesleduji upoutávky a o to víc jsem byla překvapená). Jakmile se na plátně objevily první záběry filmu, byla jsem naprosto vtáhnuta do děje. Nejen, že jsem se od začátku skvěle bavila, ale nebyla nouze ani o napětí. Vzhledem k posledním zkušenostem z kina musím velice ocenit i to, že scény na sebe navazovaly tak skvěle, že jsem se téměř nestihla nudit, ani hledat nesmysly (i když sem tam by se nějaký našel, ale to asi v každém filmu) a z kina jsem odcházela spokojená. Jak by ne, stihla jsem navštívit operu ve Vídni i její zákulisí, pak jsem se přesunula na skok do Maroka, skoro jsem nedýchala při potápění se pod vodou a ještě jsem zažila skvělou jízdu na motorkách. Vážně - jako bych tam všude byla s nimi :-) ()

Ryorka

no teda já si z toho na zadek nesedla. Je to trapně překombinované, přetechnizované, místy fakt sci-fi. Cruise jako vždy naprosto nesmrtelný, vždycky ho něco (někdo ) jako zázrakem zachrání ( možná ti mimoni ke kterým se modlí ). Můj pocit z celého filmu je spíš rozpačitá otrávenost. Prostě už je těch špionů moc a Cruise vždycky patřil k těm mým méně oblíbeným. Tady jdu evidentně proti proudu. 40% ()

Thuffir

Nejen že tento film zachoval tradici série, ale posunul ji výš. Malinko méně akce (jen ale malinko), zato je to zamotanější, více na intriky a zápletku. Poctivě odmakané scény, padouch s vizuálem Kdovídka (okamžitě bych mu ten jeho čumáček rozšlápl), starej dobrej TopGun odmakal zase svoje.... a co udělá ta buchta .... prostě nevíte.... ;) .... ()

Rebecca Ferguson zamíří na Dunu

Rebecca Ferguson zamíří na Dunu

06.09.2018

Simon Pegg a Ready Player One

Simon Pegg a Ready Player One

19.03.2016

Steven Spielberg nám už v červnu naservíruje fantasy Obr Dobr a ihned se vrhne na svůj další film. Ne nepůjde o Indiana Jonese 5, ten dorazí až v červenci 2019. Nejdřív se dočkáme sci-fi Ready Player… (viac)

Rebecca Ferguson poletí do vesmíru

Rebecca Ferguson poletí do vesmíru

30.01.2016

Rudovlasý objev z pátého dílu Mission: Impossible dobývá Hollywood. Rebecca Ferguson bude přihrávat Michaelu Fassbenderovi ve Sněhulákovi a Emily Blunt v Dívce ve vlaku, ve sci-fi Life si pak zahraje… (viac)

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz