Mission: Impossible 5

• Slovensko Mission Impossible: Národ grázlov (viac)
USA / Hongkong / Čína, 2015, 132 min

Ethan Hunt (Tom Cruise) je zvyknutý vyrážať na misie, ktorých úspešne splnenie je priam nemožné. Pod vedením režiséra Christophera McQuarrieho (Jack Reacher) ide znova po krku tým najväčším grázlom súčasného sveta. A ako je jeho dobrým zvykom, väčšinu kaskadérskych scén točil Tom Cruise sám a bez dabléra. "Od architekta nášho filmu som dostal model Airbusu s tým, že ho môžeme nejako využiť v príbehu. Tak som sa Toma opýtal, či by sa ho nechcel držať zvonku, keď bude štartovať. Myslel som to ako žart, ale on hneď súhlasil." Podobných výnimočných kúskov musel herec absolvovať veľmi veľa, pretože hrozby, ktorým jeho hrdina čelí sú veľmi mimoriadne... Štátnym úradníkom sa nepáčia neortodoxné pracovné metódy tajnej vládnej služby IMF (Impossible Mission Force), preto ju rozpustia a jej šéfa Ethana Hunta chcú hnať k zodpovednosti. Medzitým sa o slovo začína hlásiť mýtická organizácia Syndikát, ktorej členmi sú bývalí agenti. Ich cieľom je prostredníctvom riadených teroristických útokov zaviesť trochu iný svetový poriadok. Aj keď Hunt nemá proti Syndikátu oficiálne poverenie a pohybuje sa v ilegalite, zhromaždí svojich skúseným kamarátov (Simon Pegg, Ving RhamesJeremy Renner) a pokúsia sa týchto profesionálnych teroristov zastaviť. Pomáha mu aj krásna britská agentka Ilsa Faust (Rebecca Ferguson), ktorá má jedinú vadu na kráse - nedá sa jej úplne veriť, pretože je veľmi pravdepodobné, že pracuje pre druhú stranu. (Barracuda Movie)

BIDY

Jednička byla seriózní pocta seriálu, dvojka ne příliš povedená akční odbočka, trojka adrenalinová pecka, čtyřka sázela na vtip a pětka? Pětka se vrací ke kořenům jedničky a jde o poctivý špionážní film. Nevadí ani pomalejší rozjezd, do poloviny filmu ani nevíte kdo kope za koho a vše vynahradí opravdu povedené akční sekvence. Rozhodně povedený kousek léta. ()

Ondra.T

Příjemně oddechový akční film, který rozhodně nezklame a nenudí. Na rozdíl od předchozích dílů tam tolik nebijí do očí trikové scény (kromě úvodní scény, která je spíš komediální), ale na akci to nijak neubírá. ()

Kylikian

Na film som sa do kina tešil, lebo som čítal tunajšie chválospevy. Práve vďaka tomu očakávaniu sa dostavilo celkom veľké sklamanie. Nechápem tie vysoké hodnotenia. Pre mňa je tento diel len ďalšia priemerná, hoci slušne natočená agentovka, v tomto prípade skĺbená s Danyho 13tkou (respektíve štvorkou). Viacerí tu písali o nečakaných zvratoch, no ja som takmer všetky tie "husté zvraty" akosi očakával, lebo boli celkom dosť stereotypné. Ani tento diel sa nevyhol do očí bijúcim nelogickým scénam a úplným technickým/fyzikálnym nezmyslom. Motorková naháňačka krásne natočená, ale neužil som si ju vďaka niekoľkým totálnym nezmyslom. U mňa tri hviezdy s odretými ušami. ()

vitez.7

Slušná akce, příběh ušel a docela jsem se i nasmál hlavně díky Simonovi a Vingovi. IMAX bomba, i když mám pocit, že ta hlasitost už je za hranicí pohodlnosti. Do 5 hvězd ale něco chybí. Doporučuji ()

Bajerys

80% Tuctová akční podívaná. Film mě velmi příjemně překvapil a to je dobře, protože jsem to vůbec nečekal. Povedený letní blockbuster. Bonusové body za Rebeccu Ferguson, která je velice sympatická a má zajímavé charizma. ()

soarer

Taký James Bond v podaní Toma Cruisa, veľa akčných scien a žiadne romantické klišé, namiesto rebeccy ferguson si mohli dovoliť aj lepšiu herečku pri rozpočte 150 mil., taku Evu Green by som bral okamžite :D, inak sa filmu nedá nič vytknúť. ()

EricNor

Bývala móda Toma Cruise hanět a vysmívat se mu kvůli jeho členství ve scientologii, ale to co bude točit si vybírá pečlivě a má dobrý čuch na parádní bijáky. Většinu myslím i produkuje. Akční filmy mu jdou tedy skvěle a na většině posledních jsem byl v kině, jedině Jacka Reachera jsem viděl v letadle. Film jede podle tradičních schématů - akce, mluvení, akce, mluvení a mě to takto vyhovuje. Jedině předzávěrečné zúčtování ve stylu Bruce Lee filmů mi tam nesedělo a bylo natočeno strašně obyčejně. Jinak opět doporučuji kino!! A hlavně ta Rebecca není žádná vyžle, ale kočka s parádním zadkem, který na velkým plátně vynikne. ()

movie_fan

Tom Cruise sa opäť predviedol v plnej paráde. Pri vstupe do kina som nečakal nič a odchádzal som s nadšením. Film spĺňal všetky kritéria letného blackbusteru. Bol akčný, vtipný a kaskadérskych kúskov nebolo málo. Rebecca Ferguson bola sexy mrcha a Simon Pegg exceloval. Super film, ktorý vrelo odporúčam. ()

Xiras

Pre mna najslabsia Impossiblovka. preco? Vsetko to ma jedno pomenovanie. Christopher McQuarrie. Scenar je prilis prekombinovany velkou hrstkou klise a ked do toho pridame slabu reziu...ach jaj. Hrana zajtrajska je na mile pred touto timovkou, co len nerad konstatujem. MIF je moja srdcovka, ale co je vela, to je malo! (:D) Nieco ako zobrat si salonku v zlatom obale, ktoru ked otvorite, najdete kockovy cukor. ()

Ricks

Ufff! Nevěřím, že to skončilo! Tom Cruise musel přesvědčit číňany z Alibaby, aby mu do tohohle překombinovaného a k smrti ubíjejícího filmu narvali pár doláčů. Začnu asi tím, že film Tomík opět stojí proti té nejhorší a nejzlejší organizaci a opět je na vše sám. Tedy úplně ne, Simon Pegg a ten tlustej černoch mu pomáhají. Nemůžu zapomenout na Hawke... teda Jeremyho Rennera a v neposlední řadě na neustále přebíhající konkubínu - sakra, nevím ani, jak se jmenuje, takže tu ženskou. Poté, co se vše posere přichází 20548123 zvratů a všechny NEČEKANĚ Tom očekával! Hlavního záporáka nebudu ani zmiňovat. Teda ok, byl blonďatej a rád dává šance lidem, co ho zklamou (viz konkubína). Asi to radši shrnu, protože mi prsty píšou jen slova, které nekorespondují s pravidly tohoto webu. Do kina nechoďte! Počkejte si na DVD za 29 Kč ve výprodeji v trafice, protože to je reálná hodnota tohoto filmu. ()

kuba08

Myslím nejlepší díl celé série. Neuvěřitelné kaskadérské triky které dokáže jenom Tom Cruise v 53 letech. Nejlepší okamžiky byli když byla honička na motorkách a nastupování do letadla na začátku filmu. ()

Lubess.Knopp

Pravá akční zábava pro náctileté i pro starší. I přes nesmyslné scény a fakty , tak se film podařilo natočit výborně . Dle mě zatím nejlepší díl této Cruisovky. 85% ()

janisricos

Jsem rád, že si alespoň nějaký filmový seriál drží setrvalou ne-li stoupající kvalitu, pro mě je obrovským plusem účinkování Simona Pegga, kterého mám moc rád a osvědčí se v jakékoli roli. navíc Tom Cruise podává jako dědek docela služnej výkon. Nedám pět hvězd jenom proto, že M:I není můj top kulťák. Howgh ()

Kubi

Ethan Hunt právě povýšil. Ano, přesně tak. Právě zastupuje Chucka Norrise v jeho nepřítomnosti (pomineme-li fakt, že Chuck Norris je všude). Akce, technika, akce, akce a akce. Přijdejte si ke slovu akce ještě peprné hurmoné chvilky a máte nejlepší díl ze všech Mission Impossible. ()

StealthBomb

Za mňa jednoznačne nielen najlepší diel MI, ale taktiež jeden z najlepších akčných filmov dňeška. Miestami mi to pripomínalo menej srandovnú ale za to o dosť premakanejšiu verziu filmu Spy, ale nechcem to nijak porovnávať, len mi to trošku pripomínalo. Niektoré scény boli až dych berúce...Toto je presne film na ktorý sa určite oplatí ísť do kina a vychutnať si tú akcia na veľkom plátne s kvalitným zvukom. Nemam moc čo vztknúť akurát len, že je to o 10-15 min dlhšie ako by bolo treba. ()

Rebecca Ferguson zamíří na Dunu

Rebecca Ferguson zamíří na Dunu

06.09.2018

Simon Pegg a Ready Player One

Simon Pegg a Ready Player One

19.03.2016

Steven Spielberg nám už v červnu naservíruje fantasy Obr Dobr a ihned se vrhne na svůj další film. Ne nepůjde o Indiana Jonese 5, ten dorazí až v červenci 2019. Nejdřív se dočkáme sci-fi Ready Player… (viac)

Rebecca Ferguson poletí do vesmíru

Rebecca Ferguson poletí do vesmíru

30.01.2016

Rudovlasý objev z pátého dílu Mission: Impossible dobývá Hollywood. Rebecca Ferguson bude přihrávat Michaelu Fassbenderovi ve Sněhulákovi a Emily Blunt v Dívce ve vlaku, ve sci-fi Life si pak zahraje… (viac)

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz