Simpsonovi: Maggie zasahuje

• USA Maggie Simpson in The Longest Daycare (viac)
všetky plagáty
Animovaný / Krátkometrážny / Komédia
USA, 2012, 5 min

Malá Maggie Simpsonová se ocitne v jeslích pro nadané děti. Poté, co projde řadou bezpečnostních testů, je odložena do sekce "pro nezajímavé". Zde se setkává se svým úhlavním nepřítelem, miminem s velkým obočím Geraldem. Ten zabíjí motýly. Maggie se rozhodne jednoho zachránit. Ale to se nelíbí Geraldovi, který chce motýla za každou cenu zlikvidovat. (TwoFace)

Marrty3

Perfektní němý film o roztomilé a hravé Maggie Simpsonové, která nám ukáže jak dokáže vyzrát i na toho největší raubíře. Maggie je všem velmi známá díky tomu, že jako jediná za celých 20. let seriálů ještě nepromluvila a hlavně pro svůj důdlík, kterým vydává ten famózní zvuk. Tento kraťas je velmi úderný a je příjemným zpestřením před tím, než se spustí Doba Ledová 4 (alespoň v kině tomu tak je). JInak opět zaválel Hans Zimmer, se svojí doprovodnou hudbou. ()

naxicka

Z The Longest Daycare se vyklubal zprvu nečekaný a pak velmi zábavný počin. Malá Maggie konečně dostala prostor! Haleluja!:-) Koncepce skvělá, film měl spád. Chválím závěrečnou "Caniovskou" scénu z Leoncavallových Komediantů. Dokonalé, výstižné. Chválím Zimmera, že si takto "vypůjčil" Leoncavallovu geniální hudbu. ()

civrss

Příjemná čtyřminutová Simpsonovská oddychovka, doplněná klasicky špičkovou hudbou Hanze Zimmera. Hudba ale není všechno, a právě v tomto případě mi připadalo, že tady ta hudba všechno je. Zbytek už zase není nic tak obdivuhodného, takže se tady nemusím nějak rozplývat. Prostě nějaký hlubší podtext to podle mě nemá, takže bych to nebral až zase tak vážně. ()

easaque

krátký příběh, kde je hlavní postavou stále malá Maggie. Tentokrát nevzbudil extra mou pozornost, stejně jako je to s novými Simpsonovými epizodami. Jednoduše nevýrazný a navíc, když jsem po přehrátí prozkoumával klíčovou pointu, tak tam byla úmyslná chyba, aby byla překvapující, což se mi nelíbí. Tudíž jen slabé 2 hvězdy. [ PŘÍBĚH: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: X (3*MAX) ] ()

yaqwsx

Na zčátek musí předestřít - tohle nejsou Simpsonovi. Z pohledu fanouška Simpsonových, bych dal velice nízké hodnocení. Tento film bych spíše zařadil mezi nezávislé kraťasy - plně tomu odpovídá stylem. Z toho hlediska je takový průměrný - pěkná pointa, stylové zpracování, ale chybí tomu něco víc, díky čemuž by mi déle uvízlo v paměti. ()

• Marge přivádí Maggie do mateřské školky, která nese název "The Ayn Rand school for tots", v překladu "Školka Ayn Randové pro děti". Ayn Rand, vlastním jménem Alisa Zinověvna Rosenbaum, byla americká spisovatelka a filosofka ruského původu, která se stala známou především díky svým románům, v nichž popsala zcela nový filosofický systém objektivismus, který se dá charakterizovat jako filosofie racionálního individualismu. Na zdech springfieldské školky lze vidět plakáty s odkazem na myšlenky Ayn Randové, například "A is A", v překladu "A jest A", nebo "Helping is Futile", tedy "Pomoc je marná". Jelikož konceptem školky je rozvíjet batolata bez lahví, použití dudlíků je zakázáno. (Aelita)
  • Na konci filmu se objeví upozornění, že během natáčení nebylo ublíženo žádným motýlům. (TwoFace)
  • Jedná se o první krátkometrážní animovaný snímek společnosti FOX, který byl natočen podle televizního seriálu, navíc ve formátu 3D. (mihran)

Oscars 2013 - výsledky

Oscars 2013 - výsledky

25.02.2013

Letošní udělování cen Akademie máme za sebou. Diváci i přímí účastníci slavnostního večera zřejmě přežili ostrý humor letošního moderátora Setha MacFarlanea. Kromě tradičního vzpomínání na ty, kteří… (viac)

Oscarovým nominacím vládne Lincoln a Pi

Oscarovým nominacím vládne Lincoln a Pi

10.01.2013

Nikoho asi nepřekvapí, že se žádné překvapení nekoná. Letošní nominace na Oscary jsou opět nudně konzervativní a předvídatelné. Emoce opět budí spíš nenominování některých filmů – fanoušci Temný… (viac)