Veľvyslanec

(festivalový názov)
  • Česko Velvyslanec (festivalový názov) (viac)

Čo sa stane, keď si veľmi biely Európan kúpi diplomatický titul, ktorý z neho doslova cez noc spraví afrického diplomata – rovno v srdci jednej z najskrachovanejších stredoafrických krajín? Tragická komédia rúcajúca hranice žánru hovorí o bizarnom a skrytom svete africkej diplomacie, kde gin a tonic tečú potokom každý deň, kde si pašeráci diamantov a skorumpovaní politici užívajú slobodu plnými dúškami. (MFF Cinematik Piešťany)

xpaja

Přestože jde o téma, kde by humor neměl být nijak přítomen, je ho tento nekorektní dokument celkem plný. Postava bezohledného zbohatlíka kterou Brügger ztvárňuje je opravdu nepřehlédnutelná a Brügger si zaslouží úctu, že se do něčeho tak nebezpečného pustil. Naštestí to za pomoci mnoha "obálek štestí" přežil a nám bylo umožněno toto vskutku bizardní, ale velmi poučné dílo zhlédnout. Dávám --- == 80 % == --- . ()

Furciferka

No já furt nevím. Docela dobře jsem se bavila, na druhou stranu jsem ale, zejména ke konci, měla trochu problém s tím, jakým způsobem bylo na místní obyvatelstvo nahlíženo. Ale budiž Brüggerovi trocha toho ne zrovna korektního humoru odpuštěna (Pygmejové prominou), postava zbohatlíka ve vysokých leštěných botech byla ztvárněna opravdu vtipně. ()

Brylin

Odvážný Mads Brügger a jeho průnik do světa africké diplomacie a obchodů s diamanty. Autor zvolit velmi zajímavé téma a po mnoha peripetiích a obálkách se dočkal dokonce oficiálního jmenování do funkce i prvních drahých kamenů, i když mohl několikrát skončit úplně ožebračen či dokonce zabit. Z čistě obchodní zvědavosti bych ještě rád nahlédnul do účetnictví po pár prodejích diamantů - schválně, jestli ty peníze stojí za podstoupená rizika. Hodnotím třemi hvězdičkami. ()

NJD

Pro mě jeden z absolutně nejzajímavějších dokumentů, který jsem kdy viděl. Neuvěřitelně odvážně investigativním způsobem natočenej snímek popisující to nejhorší z Afriky. K čemu jsou jakýkoliv snahy o změnu, když tomuhle světu vládnou jenom peníze? Nutno uznat, že filmaři měli sakra koule a patří jim obrovskej respekt za natočení něčeho takovýho + třešničkou na dortu je satirickej (ale přesto vážnej) styl, kterým pojali charakter hlavní postavy. Ještě jednou tleskám ve stoje! ()

Spike23

Na jednu stranu velice zajímavý a originální dokument právě díky tomu, že je z oblasti, kde 99% lidí mohlo vidět leda tak Leonarda DiCapria, a tím jejich zkušenost končí. Bohužel ale, na stranu druhou, jeho zpracování není pro všechny a člověk, kterého ani trochu nezajímá jakákoliv politická situace a obzvláště někde daleko v Africe, asi jen stěží se bude u Ambasádora po celou dobu bavit. Celé je to spíše založené na faktech, která vás buď zaujmou, nebo máte smůlu a popravdě jsem čekal od Madse Brüggera něco ve stylu Billa Mahera, byl jsem dost na omylu. ()