Filmová adaptace komiksu "Návrat Temného rytíře", komiksu, který udělal z Franka Millera hvězdu.
Starý a zahořklý Batman je pronásledovaný lidmi, kteří mají strach z čehokoliv většího než jsou oni sami. Je označen za nebezpečného psychopata a speciální jednotky na jeho stopě si dávno vyškrtly první část z možnosti 'živého nebo mrtvého'. Batmanovi největší protivníci jsou zatím propuštěni z bran Arkhamu jako vyléčení a okolí neškodní lidé. Štvanice na Batmana vrcholí a do toho hodinky odtikávají poslední minuty zbývající do atomové války. Proti Batmanovi se nakonec postaví i pragmatický Superman, který pro své přežití v nové době obětoval svou svobodu a stal se přizpůsobivým služebníkem systému. Batman jde po posledního boje. Do boje, který nemůže vyhrát... (oficiálny text distribútora)

darthvader77

Skvělé a dechberoucí. DC COMICS nám naservírovala další pěkně krvavou a animovanou komiksovku. Batmanovi se do důchou nechce a dokud udrží moč hodlá dál bojovat za spravedlnost a lumpy mlátí jako za mlada. Opravdu skvěle zrežírovaná podívána, navíc pěkně temná a na komix prostě úplně jiná. Spousta krvavé akce a závěrečný souboj s mutantem skvělý. Drakova hudba úžasná. Ze scény Ba.....batman! mi přeběhl mráz po zádech. TOP HLÁŠKA: Musíš si uvědomit, že toto není bláto, toto je operační stůl a já jsem chirurg! ()

DoNotCross

Návrat temného rytíře je jednoznačně jedno z Batmanových nejlepších dobrodružství (ne-li nejlepší) a shodou okolností patří též k mým nejmilejším. Snad proto jsem bez uvažování napálil hned po shlédnutí plnou palbu. ale na tu to prostě není. Hodně mě mrzela absence vnitřních monologů. Jistě, některé pohnutky jsou zde vyjádřeny filmovou řečí, pomocí vizí a snů, v určitých scénách jejich absence ale doslova bolí. "Proč jsi mě takhle hloupě bouchnul do ruky? To aby jsi s ní nemohl pohnout, chlapče" V souboji na život a na smrt tahle výměna informací působí rušivě a hloupě. V jiných situacích přílišná doslovnost (aby i prckové pochopili) zabíjí potenciál těch nejsilnějších momentů originálu. Je sice hezké, že konečně taky vidíme v netopýřím příběhu trochu té krve, na dospělosti to ale nepřidává. Po počáteční euforii z faktu, že vidím rozpohybované své oblíbené statické obrázky, nastoupilo zklamání z promarněného potenciálu. Řádně uleželá, legendární single malt whisky, řezaná vodou. P.S. Co ale stojí za potlesk, je hudební doprovod Christophera Drakea. ()

ManOfPhoenix

Musím především pochválit hudbu. Batman, jakožto hodně zastaralý muž žije v ústranní, v důchodu, stejně jako všichni ostatní. Přeci jen to ale netrvá dlouho, a vydá se zpátky do boje. Příběh je víceméně dobrý, není tak temný jako druhá část, ale i tak pobaví. Záporák se snaží vypadat hrůzostrašně, trochu mi připomínal Banea z "Temný Rytíř Povstal" (asi kvůli tomu, jak dává Batmanovi fyzicky na frak). Komisař Gordon ale potěšil, a proto se řadí mezi mými oblíbenými detektivy. ()

Kortexo

Nejlepší film o Batmanovi.Geniální nápad po všech stránkách a promyšlený příběh k dokonalosti.Překvapuje snad jedině obrovskou dávkou brutality, jestli je tohle pro děti je otázka? ()

subic

Uf, komisař Gordon už bude mít 70 let a chystá se do penze a proto naposledy volá Batmana, krom toho zavzpomíná na Pearl Barbor. Jeho nástupkyní bude kapitánka Ellen Yindel. Bruce Wayne už taky není mladík, ze začátku se baví závoděním ve formuli a pak dostane pořádně přes držku. Jeho komorník Alfred Pennyworth už je vetchý stařík. Kulkami a mutanty se tentokrát nešetří. Gotham má nového starostu a město se chtějí zmocnit mutanti. Na scéně je nová Robin, tentokrát je to holka. Pro mě nic moc zábavného tentokrát, etalonem animáků tak zůstává Batman vs. Red Hood (2010). ()

JosefTomas

První část ve mně vzbudila velký zájem, který jsem od něj ani nečekal. Batman je starší, ale pořád mu to jde. Jde o něco takového, jako Batman vs Superman (2016) a Temný Rytíř povstal (2012). Jen je to dovedeno, co týče BvS k větší dokonalosti, než jak jsme viděli v kině. Ovšem film disponuje skvělým dějem a akčními pasážemi, za které by se ani Nolan nemusel stydět. ()

Fungore

Česká distribuce asi nepochopila, že se nejedná o film pro děti a nadabovala tento temný film tak trapně, že se to sotva může líbit dětem.. toť k dabingu. Film samotný mě zaujal jak graficky, tak obsahově. Líbí se mi drsnost a temnost.. tak jak to Frank Miller vytvořil. Těším se na druhý díl, u kterého už neudělám stejnou chybu a podívám se na to s titulkami. Všem ostatním doporučuji totéž. ()

Drozdo57

Neucelená zmes niekoľkých scén s nejakými postavami. To, čo iné filmy rozpravcovali s Batmanom na celý film, tento film zobrazuje tak na 15tich minútach. Na to, ako vážne sa to tvári je to úplná kravina aj an komixové pomery. ()

KajlQ

Taková oddechovka, když jsem se chtěl na něco rychle podívat abych u toho neusnul. Příběh průměrný, animace pěkná a extrémně thicc dědek Bruce Wayne. Uvidíme jaká bude druhá část. 74% ()

Cringy_Tommy

Můj první animák ze světa Batmana co jsem viděl. Atmosféru a akci to má dobrou a hudba je taky dobrá. Problém mám však s tím, že mám pocit že všechny postavy až na Batmana působí nevýrazně a zbytečné. A to je hrozná škoda protože hlavně záporák mě vůbec nezaujal. Animace mi ze začátku moc neseděla ale potom jsem si na ni zvykl a bylo to v pohodě. Je fajn jednou za čas vidět temnější a brutálnější animák 7/10 ()

vofo

Po shlédnutí obou dílů je první část o něco slabší. I tak ale jde o vynikající animák pro dospělé, který si nic nezadá s Nolanovou trilogií. ()

CAR0DEJ

Toto malo byť pôvodné pokračovanie od Nolena, ale keďže Heath Ledger zomrel, netrúfol si ho preobsadiť a príbeh prerobil. A to je dôvod prečo TDKR od Nolena nepovažujem za tak dobrý ako Dark Knight (taktiež Batman Begins). Súvisí to aj so zle vykreslenou Ligou Asasinov a ešte inými vecami súvisiacimi s dejom, ale pointou toho všetkého je, že keby Nolen sfilmoval toto, samozrejme nie úplne celé, ale podľa tejto línie (aspoň by si zobral jednu ucelenú líniu), tak to by bol naozaj epický film. Chcem tým povedať, že toto, aj napriek tomu, že to je iba animované, ďaleko predčí mnohé hrané filmy. Toto nie je opíjanie rožkom, toto je "real" Batman vo výslužbe. Army-veterán vo vojne, ktorá ho znova prinútila obliecť si starý kostým. A nie je to žiadne hrdinsky-nenásilné pozeraníčko. Je to Dark Knight, ktorý sa vrátil, lebo musel a epický súboj s Dvomi tvárami "starých kamarátov" (a nemyslím len Two-face). Je to Batman presne podľa predlohy. Bol som sa pozrieť a v komikse to vyzeralo rovnako, skvelá animácia a hlasy, úžasné prevedenie Millerovej Legendy, ktorá sa vracia na scénu v plnej zbroji, necenzúrovaná, neobstrihaná, nezjednodušená. Je to Dark Knight Returns. "You don´t get it son, this is not a mud hole. It´s an operating table and I´m the surgeon." ()

HennessyVSOP

První půlka má dva problémy. První je grafika, která tak trochu smrdí nějakým laciným japonským anime, což je trochu škoda, protože Batman byl vždycky výkladní skříní komiksové tvorby. Druhým problémem je trochu pomalejší rozjezd ve kterém se toho moc neděje a zdá se tím pádem být trochu pitomější epizodou z Gothamu. Nenechte se ale odradit, protože druhý díl, který skutečně navazuje je z hlediska děje naprosto famózní jízdou. ()

gpx

Robin podstopil změnu pohlavi a je z něj ta Robyn, wtf?!? Komu feministická komise pro rovnost zakřivených pohlaví ufikne pindika příště? Tot otazka! S jídlem roste chuť, pánové. ()

Cr3sh

Batman i ve svém stáří pořád umí nakopávat zadky. Sice ne tak moc jako zamlada, ale pořád líp než ostatní lidé. Drsné, surové a zkažené jen a pouze holčičí hrdinkou která se objeví plus mínus v polovině filmu (opravdu otravný charakter). 4/5 = 80% a těším se na další díl. ()

zekon

Nolane, przniteli !!! Podívej se jak má vypadat Batman a prostředí ve kterém se pohybuje!!!!! Co víc dodat? Komiks jak Brno na obrazovce, DÍKY ZA NĚJ! Po té Nolanově sračce útěcha. ()

Ještě více Batmana na cestě

Ještě více Batmana na cestě

27.08.2020

DC Fandom je za námi a ty největší novinky už jsme si probrali – tedy alespoň ty na poli hraných filmů. Komiksová stáj DC ale rovněž vyrábí poměrně dost a poměrně kvalitních animáků, mezi nimiž byste… (viac)