Ke svému životu potřebuje krev nemluvněte. Její duše i celé žití se skrývá v obrovském stromu, který pohltí každou její dětskou oběť a tím jí dodá energii. Maskuje se jako zkušená chůva, která pod falešným jménem získá důvěru rodičů, kteří hledají hlídání pro svého drobečka. A takhle to stále pokračuje od rodiny k rodině... I v rodině úspěšného podnikatele Jacka se z počátku zdá, že oba manželé a čerství rodiče jí také skočili na její léčku. Po určité době Jackovi však začíná být něco podezřelé. Přijde včas na to, co se ve skutečnosti skrývá pod milým úsměvem nové chůvy? Nebude již příliž pozdě? (matestlust)

mikulem

CHŮVA jasně dokazuje, že VYMÍTAČ ĎÁBLA není horor, ale psychologický film. Friedkin totiž horory točit neumí. I když příběh by snad nabízel i trochu filozofování, jemu se nic z toho nepodařilo využít a výsledkem je typický béčkový horor, který zaujme snad jen několika nečekaně brutálními scénami. Ach kdeže ty časy jeho nejslavnějších filmů jsou. ()

Han22

Friedkin samozřejmě točit uměl, ale kromě Vymítače a Francouzské spojky to byly většinou průměné kusy. Chůva není výjimkou, je to v podstatě ten nejobehranější thriler o cizí osobě, která se vetře do průměrné rodiny, tedy záležitost jakých se v 90. letech točily desítky. Až na to, že tou cizí osobou je druidka, ovládající vlky a stromy, která obětuje děti obřímu stromu. Přes originalitu je to taková ta rodinná nuda s pár slušnými scénami (pokus o znásilnění, útěk před vlky) a parádním finále, ale v podstatě nic co by zvedlo ze židle ať pozitivně, nebo negativně. Poučení? Jestli znáte nějakou lesanu, radši ji neserte, co kdyby náhodou? :) ()

Eraserhead

Ze začátku to působí jako standartní thriller o vraždící chůvě lehce šmrncnutý nadpřirozenem. Ovšem finále pak vypadá jak něco z Evil Dead. ()

Haymar

Originální myšlenka, solidní atmosféra, pár vážně "odvážných" scén... bohužel zpracování jen průměrné a herci dost mizerní a nepřesvedčiví... Nicméně jako celek to funguje docela dobře ()

Disease

No jasně, na Exorcistu to nemá, ale to jsem ani nečekal. Atmosféru klasického pomalého horroru ovšem kazí fraškovitých předposledních 10 minut. ()

dezert

V jedné scéně filmu říká detektiv: "To, co mi tu vykládáte, nedává žádný smysl." A přesně tahle věta sedí na celej film. Už jen ta zápletka (chůva obětuje děcko stromu????Co to kurva je?) nedává smysl. Herci jsou tak nevýrazní, až to bolí, a ten hlavní strom je dost k smíchu, stejně jako celej film, taky to bolí. Hodinu se tam nic neděje, aby nakonec přišla lehká půlhodinka, kdy se to všechno "vyřeší". Celkově to působí tak zoufale zastarale, až je to...zoufalý. Jak to říct? Shit. Ne! Tenhle film zestárl ještě dřív, než byl vůbec natočenej. Nejhorší Friedkinův film, ke kterýmu se radši ani nehlásím. Ani se mu nedivím. Jo a ten herec v hlavní roli vypadá jak Patrick Swayze, akorát s tím rozdílem, že tenhle maník neumí hrát. ()

Bohnice05

Tohle nebyl ani průměrný horor. Herecké výkony nemastné a neslané. Děj nudný a někdy zdlouhavý. Dost scén bylo úplně nesmyslných. Vlci, kteří mají místo tlap sekery a rozbíjí s nimi dveře a dokonce i sklo od auta??? A to je jen jedna z mnoha dalších blbostí. ()

Heroine

Právě tady jsem si říkala "ano, tohle by mohl být dobrý horor." Má to celkem odvážný námět, totiž s chůvou vraždící děti, a více méně je tu jen velice řídká škála témat, které by se diváka/divačky mohli dotknout víc, než právě mrtvé děti. Jako je ale obvyklé, nakonec přeci jen přišlo zklamání. Když se ukázalo na čem stojí zápletka, ze slibného námětu se stala fraška. ()

helraiser

Slušná podívaná o chůvě která měla jeden nepěkný zvyk a to zabíjet mimina které hlídala. Film má dost slušnou atmosféru, především vždy když si děj odskočí do lesa k popsvátnému stromu, závěr není třeba vůbec komentovat to byl prostě nářez. Všechno běží jak má a tak se jedná o vskutku skvělou zábavu s dost dobrou atmosférou a nějakým tím gore. ()

dewil21

Ženská, která si pár dní po porodu začne shánět chůvu, aby se pak dítěte ani nedotkla, si nezaslouží nic jinýho, než si najmout Jenny. Ta kromě toho, že je vlastně strom, chodí k lékaři, případně okukovat výlohy zásadně kolem půlnoci za silného větru, aniž by to přišlo komukoliv jakkoliv zvláštní. Vzhledem k tomu, že od prvních minut víme, jak Jenny s prckem naloží, snímek se docela táhne. Nelze mu upřít jistá originalita - na tu dobu. Ale Jack a jeho žena jsou jasnými adepty na Oscara v kategorii Nejdebilnější chování filmové postavy a to zejména za scénu, kdy z nemocnice vezmou dítě a odnesou jej od všech lékařů, ochranky a policistů do svého opuštěného domu na kraji lesa a po zjištění, že jejich dům mezitím osídlila vlčí smečka, nesou dítě přímo k onomu stromu s dětskými tvářemi. V tu chvíli jsem se začala modlit (já ateista) abych ten nápor hrůzy vůbec přežila... ()

Alouette

Mladá, šikovná, spolehlivá chůva chodí od rodinky k rodince, krade miminka a nosí je k velikému stromu, kterého je sama součástí a prckové mu dávají sílu.Bez mála 24 let starý horor W. Friedkina, který na svou dobu nepostrádá skvělé efekty a u děsivého stromu se odehrávají krvavé masakry, za které by se ani nové krváky nemusely vůbec stydět. Vám, kteří se nebráníte starým horůrkům, doporučuji! ()

Knor

Nečekaně dobrej malej horůrek se skvělou svinskou mrchou, která má pěknou postavu a chuť na krev miminek. Napětí i atmosféra funguje a na gore si tu dali záležet, ten masakr na konci neměl chybu. Já jsem velice spokojenej. ()

selekce

Až na pár scén (násilníci v lese, noční sledovačka a následný úprk před vlky) se Friedkinovi podařl natočit náramně nudný film. Jednu hvězdu přidávám za posledních zhruba 10 minut. ()

zly.dvojce

Výborná gradace a správná atmosféra napětí. Už dlouho mě takhle příjemně nemrazilo. SPOILER! A tatík je druhý největší badass motherfucker s motorovkou od dob Ashe. Závěrčných cca 15 minut doslova skvostných ()

Lewaso

Myslím, že zde došlo k jakési prapodivné záměně... Obsah filmu se svalnatou Cynthií Rothrock a komentáře k něčemu úplně jinému. Čekal jsem duchařinu a byl to jen béčkový akčňák. ()