SebastiAn - Love in Motion

USA, 2012, 4 min

Réžia:

Gaspar Noé

ledzepfan

Chtělo by se napsat, že Gaspar zde využil pedodance ještě předtím než z toho Sia udělala záležitost která je cool. Ale rejpance stranou. Noé nutí diváka (posluchače) konfrontovat se s nepříjemnýma otázkama. Je špatné, že mi to připadá hezké? Je to sexy, nebo jenom roztomilé? Kde je hranice kdy je tohle ještě přijatelné (jak společensky, tak čistě osobně)? ()

hhannie

Jako klip k písni ještě fajn. Ale co si jinak mám vzít z tancování malé ... holky (chtěla jsem napsat jiný neslušný výraz, bože odpusť) v dětském pokojíčku? Já v prakticky žádném krátkém filmu od Gaspara Noého hlubší myšlenku nespatřuji na rozdíl od ostatních. Kamera se mi v tomhle případě líbila, aspoň nebylo "blikání". ()

LaRhette

... a teď si představte, kolik dnešních holek v takhle mladém věku něco takového klidně zveřejní. Spousta. Nebyly jsme jiný, je to přirozený (i když se ta hranice asi dost posouvá). Myslím, že to objevování vlastní sexuality se musí vždycky nějak projevit, jen s přítomností filmů a internetu je to nějak více vidět. ()

PEZ

Nie je jednoduché natočiť originálny klip. Tento rozhodne originálny je. A má aj zrozumiteľný odkaz, ktorý nie každému sedí (veľa ľudí je týmto klipom pohoršených, čomu sa málinko čudujem). Ale pravdou je, že dnešná premedializovaná spoločnosť slúži deťom ako vzor a tie skôr či neskôr (väčšinou skôr ako by rodičia chceli) tieto vzory preberú a preberajú. Formálne typický Gaspar Noé, ktorý rád necháva svoju kameru poletovať a celý klip je natočený bez prestrihu. Nápad a prevedenie klipu super, ale neobsahuje žiadnu gradáciu, takže jedno pozretie úplne stačí. ()