Místem setkání s Miroslavem Donutilem bylo divadlo Spirála. Jako hosty si tenkrát pozval své kolegy z Národního divadla v Praze - Radovana Lukavského, sólistku opery ND Evu Urbanovou a sólistku baletu ND Terezu Podařilovou, kteří ve svých výstupech podali nejen vynikající výkony, ale dokázali i svůj smysl pro humor. Miroslav Donutil se v tomto večeru pokusil představit Národní divadlo z té druhé stránky a ukázat, že i v "Národním" je legrace a že se tam dějou normální věci, jako všude jinde. Kromě historek, které svým neodolatelným způsobem vypráví, zazpíval s klavíristou Petrem Maláskem a kytaristou Ivanem Koreným i několik písniček, které má rád. (oficiálny text distribútora)

Roman.Ticka

Miroslav mě Donutil ke zdravému smíchu spolu s velkými herci doby minulé, tehdy ještě s nimi naživo. Už tenkrát si tento vynikající komik a vypravěč s největšími z nich v ničem nezadal a dnes, když je většina z poválečných pánů Pešků, Sováků, Menšíků, Kemrů, Vinklářů, Kopeckých, Kodetů aj. (množné číslo znamená nespočet nezapomenutelných hereckých rolí a bezkonkurenčních výkonů), je jim důstojným pokračovatelem. Oni jsou sice víceméně dávno po smrti, ale jistě si dál spolu hrají, smějí a dělají naschvály v jejich hereckém nebi. Zaslouženě. Klobouk dolů Mistři kumštýři.☺ ()

Olík

Miroslav Donutil ve Spirále*****Druh pořadu: televizní vysoká škola vypravěčsko-pábitelská*****Zúčastnění: M. Donutil, E. Urbanová, I. Korený, R. Lukavský, P. Malásek a T. Podařilová*****Upotřebení: vhodné jako zvuková kulisa, například při jízdě autem*****Klady: distingované vzpomínky pana Lukavského na své kolegy z činohry Národního divadla*****Zápory: hudební pokusy hostitele, doprovázené „právě jste svědky svého životního zážitku“ pohledem*****Celkové hodnocení: lepší tři nebo horší čtyři hvězdičky ()

SOLOM.

Na zabití sobotního večera dobré. To ještě byli časy, kdy Donutil pořád jen neopakuje dokola jedny a ty samé svoje historky – takže divák u nich i pobavil (protože je neslyšel po 150x). No a hlavně potěšila účast Radovana Lukavského, toho jsem měl vážně rád. Ostatní hosté taky v pohodě. Svůj účel to splnilo, já se pobavil a hlavně jsem se u zábavného pořadu nenudil – ne jak u těch z dnešní doby!!!60% ()

herr_carter

Můj nejoblíbenější pořad s Miroslavem Donutilem v dobách, kdy měl ještě originální koule a nepřebývalo mu cca 50 kg podkožního tuku - podobně jako u mého dalšího srdečního pořadu "Silvestry Vl.Menšíka" se směju od začátku do titulků, tohle prostě nemá jedinou chybku..............moje hodnocení = 10 z 10. ()

otík

Velmi slušivá zábava z doby, kdy Mirek Donutil měl za sebou úspěšný start své vypravěčské kariéry, nebyl okoukaný a jeho vyprávění každý druhý miloval. Navíc si pozval do svého pořadu zajímavé hosty v čele s úžasným Radovanem Lukavským. Další hosté byli operní sólistka Eva Urbanová, taneční primabalerína Tereza Podařilová, hudebníci Petr Maláske a Ivan Korený. Dále mezi diváky šlo zahlédnou Josefa Vinkláře a Jiřího Kodeta. ()

• Písnička, kterou Miroslav Donutil zpívá v samotném závěru pořadu v českém provedení, je v originálním znění známá pod názvem „Morning Has Broken“ od Cata Stevense. (majky19)