Jde si pro nás noc

• Indonézia The Night Comes for Us

Keď sa Ito (Joe Taslim) rozhodne otočiť svoj život naruby, poštve si všetkých naokolo proti sebe. Nevie komu má veriť a komu nie. Zostáva mu len prebojovať sa cestou o prežitie plnej akcie. (maramashi)

DarthFailord

Ty kráso tak tohle je jiná štábní paráda. Neuvěřitelná jízda od začátku do konce. Joe Taslim i Iko Uwais v nejlepší možné formě. A nejenom oni, ženské osazensvto filmu je našlapaný snad ještě víc. Ty ženský dávaj neuvěřitelný sady. Celý film jednoznačně táhnou souboje a jejich choreografie. Nešetří se krví ani brutalitou a stejně jako třeba v Raidu je tady obrovské množštví fatalitek. Snad ještě víc. Téměř na každýho odrovnanýho týpka je jedna originální smrt. Až nereálný, co se vše dá vymyslet. Ono toho má s Raidem společného teda daleko víc. Tohleto těm klukům Indonéským fakt jde. Nevím kam na to chodí. Místy to opravdu není pro slabší povahy. Je to vážně sílený. Ale stojí to za to!! 80% ()

Tamten

Akční, rychlé a k vidění občas i pěkné techniky. Největším problémem je hrozná přehnanost. Hrdinové jsou nezničitelní a po spoustě zásahů mačet stále bez problémů bojují (o nereálnosti boje jednoho neozbrojeného proti 20 s mačetama raději nemluvě). O ději potřeba nepřemýšlet. A schválně si zkuste někdy extrémní silou nakopnout ocelové Tčko, a pak si nohu "prokřupnout", abyste se na ni mohli bez problémů postavit .-) ()

alienemo

Timo Tjahjanto nie je Gareth Evans. A tu je kameň úrazu. Film nemá žiadny dej. To by sa dalo prejsť pozdvihnutím oka (pri tomto type filmov), keďže tu máme 100 minútový masaker v každej možnej akčnej forme. Prestrelky, nože, sekery, mačety, píly a neviem čo ešte. A samozrejme martial arts v rôznych formách. A tu je kameň úrazu. Bojové scény majú dobrú choreografiu a sú dobre snímane. Ale chýba tu presne to čo Evans v Raide zvládol a to je miera a cekova načasovanosť v choreografiách a scénach. Preto tie akčné scény vyznievaju samoúčelne a po chvíli nudne. A hlavne keď je hlavný aktér scény 10x brutálne seknutý či bodnutý. Trochu miery a lepšie časove zvládnutie akcie a je to tak o dve triedy vyššie. Takto je to fakt len priemer o gore scénach. ()

ER

Jatka a k tomu patřičné množství krve. Z úvodu naspeedovaný Raid , jenž tady nemá tu správnou atmosféru. Přitom téma "krvavého"přátelství,mělo potencionál , který byl využit až na konci a to bylo trochu pozdě. ()

Nix

Tady jsem musel dát hvězdičky jen za tu řezničinu, co se tu odehrává. Přiznám se, že mne ani tak příběh vůbec nezajímal a ani Vám opravdu neřeknu, o čem to je, šel jsem sem jen pro záporáka Ika a pro lámání kostí. Mělo to obrovský potenciál, ale co naplat, já se na to stejně podívám znova, protože od dob Raidu tu nic tak brutálního ještě nebylo, nebo jestli jo tak to asi bylo hodně dávno. Tohle je fakt šílenost. ()

Shaleman

Hrozná blbost s nedovařeným příběhem, hloupým scénářem, šilhajícím střihem a neschopnými herci, kterou zachraňuje přepálená akce plná kvalitní řezničinky. ()

Brooks

Ukrutne nevydarený pokus o komplexnú, epickú, gangsterskú drámu. Tjahjantov scenár je príliš hlúpy a neprehľadný na to, aby bol niečím viac než len lepidlom medzi akčnými scénami. Scénami, ktoré samé o sebe nespĺňajú parametre žánrovej udalosti. Len posledné dva súboje majú prepracovanejšiu choreografiu, tie ostatné nestoja za reč. Film nehodný schopností dua Taslim/Uwais. ()

Shitonit

Čistá práce... rozdělil jsem si to na dvě pokoukání, páč jsem někde v polovině musel vyderatizovat obývák... jo. Tak moc mi chcala krev z obrasofky..Celkově je to super, leč poněkud krvavější, než i já čekal :-) ()

Rimland

Shrnuto výrokem z jedné české klasiky: "To zas byla jednou sekanice, co?" Ale teď podrobněji. Tjahjanto není Evans, a to jak režijně, tak už vůbec ne scénáristicky, ale opravdu si od něj bere, kde může. Zdejší pokus o osudové neonoirové drama korejského/hongkongského rázu je bohužel neúspěšný a bere za své po úvodní dvacetiminutovce (kterou bych ale zase pod právo útrpné nekategorizoval, na to se najde nejeden silnější kandidát), kdy se to definitivně/naštěstí přehoupne do téměř neutuchající rubačky. Tam to sice choreograficky a zejména esteticky na druhý Zátah také nemá (jen pro pořádek, choreografie a kaskadérské výkony jsou tu famózní, o tom žádná, ale v Evansově majstrštyku se mi přeci jen líbily víc), ale je to krásně přehledné a funguje to na poli krvavosti/brutality/gore levelu. Vlastně je to v tomhle ohledu tak přepálené, že to buď znechuceně vypnete, nebo to s občasným úšklebkem (nejednou jsem se přistihl, že se vyloženě řehtám) s gustem dokoukáte. Tempo je totiž zběsilé a bitky skvělé, což tuplem platí o té finální. A když už to tu tak porovnávám s tím Zátahem 2, tak aspoň v jednom ohledu to má navrch, a to faktu, že si tu pánské publikum na rozdíl od zmíněného filmu užije pohled do tajemných očí Julie Estelle ;-) ()

Mamlas

2 stereotypní hodiny plné furt se opakujících otravných, stereotypních asijských mlátiček hlava nehlava + drama o nějaké holčičce. Dávám 1 hvězdu, protože Žraločí tornádo byla ještě větší sračka. Prostě kvalita obvyklá pro Netflix. ()

HEED

No, něco takového se hned tak nevidí. Děj klasicky jednoduchý. Ovšem zápasy, to je jiná. Choreografie a ta neutuchající dravost, kdy všichni jedou až na dřeň. Až takové jsem to vážně nečekal. Tohle by v Hollywoodu neprošlo. Nic pro slabé povahy, rozhodně to není žádný čajíček. ()

Vykuk

Ehm.. značně brutální, povedené souboje, ono to je vlastně jedna velká mlátička s hektolitry krve, sem tam střívko:) No jen to je vyprávěno v takovém tom jejich stylu, čili zmatené, chvílemi nepřehledné (u jednoho charakteru ani nevim, kde a proč se tam vzal a zase zmizel), takže jako jo, ale čeho je příliš.. ke konci už mě to neustálé bitkaření i nudilo, byť to bylo natočeno kvalitně. Chybělo tomu něco, co by mě přimělo někomu fandit.. ()

Hatred

Prý parádní krvavá řežba - lol. Nesmyslný slepenec akčních scén bez smyslu a logiky, hromada srandovně hopsajících a vyčkávajících komparzistů v pozadí a pár docela vtipných gore smrtí (za to hvězda). Pokud má být takový film brán vážně (jakože se tak celou dobu tváří), je třeba aby ho natočil někdo, kdo má povědomí o základech boje na blízko, z tohoto můžou být unešené asi tak děti do deseti let. A dvě hodiny?! I zrychleně to pořád bylo moc dlouhé, doporučuju jen pokud jste příznivci bojových sportů a máte po ruce hromadu kamarádů a alkoholu, pak se na to dá z recese podívat. Do červených čísel nepatří ani náhodou. ()

JosefTomas

Kdo má rád Zátah, akční filmy, Hong Kongské pecky a podobně, ten je jako doma. Ten zbytek by se měl ohlédnout asi někde jinde, tohle není žádná procházka růžovým sadem, tady (doslova) padají (nejen) hlavy. ()

Pitryx

První větší hluchota přijde až v polovině filmu. Do té doby je to jako rychlík, po seznámení s postavami je to jedna bitka za druhou a tomatovou šťávou se na efektech rozhodně nešetřilo. Jenže právě kolem té šedesáté minuty to nějak ztratí břink. Naštěstí ne na dlouho. No, i kdybych dal šedesátku filmu, tak dvacet musím přidat trikařům. Bylo to prostě skvělé. ()

johnsnow

Ďalší masakriáš z Indonézie. Síce pár krvavých scén si réžo mohol odpustiť ale som spokojný. Hlavne tým čo majú slabší žalúdok odporúčam vrecúško na vracanie. Budú ho potrebovať. ()

adamix

Nepriame pokračovanie oboch Raidov opäť s geniálnymi bojovými scénami, kde počet rezných a bodných rán u všetkých postáv zodpovedá počtu vystrelených nábojov v jednom diely Johna Wicka. A Iko Uwais tentoraz nie je ten nebojácny hrdina, ale vypočítavý zmrd. Dejovo to opäť nie je žiadna sláva, ale všetci vieme, o čom v prvom rade tieto filmy sú - o násilí. Indonézia týmito krvákmi zastiera tvrdú filmovú konkurenciu z Číny a Japonska. ()