Mass Effect: Ushinawareta Paragon

• Japonsko マスエフェクト~失われたパラゴン (viac)
všetky plagáty

Film je prequelem ke hře Mass Effect 3 a sleduje ranou kariéru aliančního mariňáka Jamese Vegy. Vega velí speciální jednotce v bitvě proti Kolektorům, záhadným mimozemšťanům, kteří útočí na lidské kolonie a unáší jejich obyvatele. V bitvě je obětováno spoustu životů, ale ani tak není jasné, jestli se podaří kolonii, vojáky i Vegu samotného zachránit. (TwoFace)

ptsd

Moc jsem od filmu neočekával a díky tomu jsem byl mile překvapen. Horší animace postav, se dá po chvíli překousnout. Akční scény jsou dobře zpracované, vývoj postav je dobrý a některé jsem si hodně oblíbil. Když vynecháme pár drobností tak pro fanouška ME série je to skvělá podívaná popisující některé události mezi ME2 a ME3 o kterých se ve hře Vega zmiňuje. Vyvrcholením je akční závěr, kdy před sebou James bude mít nesnadné rozhodnutí. ()

papaguy

Celkový dojem bude asi dost záležet na tom, jestli divák zná i hry a celkové ME universum. A také na věku (čím méně, tím lépe, některé pasáže starší divák přejde se zdviženým obočím, mladší je kvituje). Neznalý herní série posuzuji čistě z hlediska filmového zážitku. Trochu fotorealističtější studená CGI animace by filmu slušela víc. Nepříjemná kombinace amerického patosu a japonského anime byla v mezích snesitelnosti. Úvod byl jak pro pětileté děti (šablonovití ještěři válečníci vs. lidští mariňáci). To se hodně zlešilo v druhé půlce filmu vyplněné docela napínavou akcí. Vytknul bych snad jen chování jedné nejmenované záporné postavy (abych nespoiloval). Kolektorská technologie a průběh invaze mi přišla zajímavě vymyšlená. Zásadní výhradu mám k ústřední pointě. Důvod, kvůli kterému potřebovali unášet lidi, mi přijde jako úplný nonsens... ale ko ví... zase je to takové mrazivě-béčkově-holokaustové. ()

Franc1s

Film pro fanoušky a hráče hry Mass Effect. Docela se dalo, jen bych zvolil jiné vizuální zpracování, jelikož ty pokémon obličeje mi furt připomínaly pukačua a jeho seriál :D A některé chvíle mi přišli až moc vyhnané do extrému, třeba když někoho zabili nebo když Vega spitoval svědomí. Morální rozhodnutí nechyběla, hudba taky nebyla špatná a příběh plynule zapadá do děje hry. 7/10 ()

Ceberus

Nemálo hodnotících kritizuje nesrovnalosti s ME hrami - ano, nějaké se najdou, ale já osobně jsem nenarazil na žádnou, kterou bych začal nějak hluboce analyzovat a kazilo mi to dojem z filmu. Na styl animace se holt musí vzhledem k japonským kořenům přistoupit. Hudba není sice originál ME, ale je dostatečně blízká známým melodiím. Příběh postav a zejména pak závěr filmu je klasický Mass Effect, jak jej známe z her. Celkově nejde o žádný přelomový počin, ale fanouškům ME jedno zhlédnutí neuškodí (pro nefanoušky je to možná ještě o hvězdu méně). ()

Saimon

Velmi zdařilá scifi manga akce. Velice oceňuji rozpolcenost vnitřní morálky a povinnosti k tomu udělat, co je správné. Hrdina Vega se může rozkrájet a přesto mu není dopřáno po 84 minutách zůstat psychicky pohromadě. Proč? Protože jednal by každý tak jako on? ()

Moiraine

Doufám, že tohle něco řekne alespoň těm, co hráli hru. Já ji viděla jen zprostředkovaně. Film mě hodil do nějakého konfliktu, který mi nic neříkal a za celou hodinu a půl mě ani nezačal zajímat. Protože jsem ve skrytu duše optimista a předpokládám, že herní fanoušci v tom budou vidět něco víc, tak si troufnu říct, že to dopadlo i o něco lépe než filmový Dragon age. ()

Sykon

Mass Effect Paragon lost sice má trademark známé herní série a dokonce se v něm mihne pár známých postav, ale jinak s atmosférou hry nesnese srovnání. A pokud bych dal stranou mé (uznávám že spíše povrchní) znalosti univerza hry, tak se sice snímek vyhne prohřeškům vůči hře, ale bude působit o to zmateněji. A třešničkou na tomto zapáchajícím dortíku je nehezká animace, ze které bych třeba krogana nepoznal, kdyby mi to hrdinové ve filmu neřekli. Po obdobně "povedeném" snímku Dragon Age začínám mít dojem, že přes veškeré zkušenosti s animací kde čeho, animáky podle her nebudou silnou stránkou Japonců. ()

RajCZitko

Protože herní série Mass Effect je pro mě srdeční záležitostí, mám tento snímek už delší domu ve svém hledáčku. Zároveň mě ale anime zpracování odpuzovalo od okamžitého zkouknutí. Takže když jsem se k tomu nakonec dostal, a překousl jsem hroznou 1 FPS animaci, tak to odvyprávělo absolutně dokonalý příběh Jamese Vegy, chodící hory svalů s názorem, známého parťáka z Mass Effectu 3. Wow. Fakt jsem Nečekal, že to bude až takle provázaný s Universem Mass Effectu s nelehkými rozhodnutí. Kdyby nebylo anime zpracování - byl by hvězdiček full house. ()

Ludo444

BioWare asi netuší čo za svet má v rukách a pomaly si ho potápa. Fakt by mali najať nejakých týpkov ako má Lucasfilm, čo by kontrolovali kanonickosť toho čo sa snažia pod značkou Mass Effect vydať. Začalo to s Mass Effect Deception a Paragon Lost len pridáva ďalšie diery do kedysi fungujúceho univerza. Film ako taký v Japonsku aj cez hroznú animáciu docela zvládli - aj slabé CGI by bolo stokrát lepšie. Úplná nuda to nebola, ale keď mi zážitok každú chvíľu trhá logická diera tak ma to vytáča - odkedy biotik potrebuje energetický článok? ()

Lyriq

Animace krapet pokulhává, u postav občas celkem extrémně, příběh při sledování působí rozporuplně. Ale vyznění závěru, který ve vás zvoní ještě pár dní, to nedovoluje jít pod 4/5. :) ()

CRYPT

No, po počáteční skepsi, jsem byl vcelku mile překvapen. Osobně se považuji za fanouška Mass Effect série a obvzláště commandera Sheparda, ale i ten Vega zde příjemně překvapil. Počáteční bitva proti Blood kroganům byla zajímavá, pak mne to nebavilo a nakonec poslední 20 minutovka byla skvělá. Jako ze skutečného herního Mass Effectu (dále jen ME). Co bych vytkl - tak případy jak píší kolegové o pár příspěvků níže - neoodpovídající data v souvislosti s ME. Dále ty naprosto otřesné japonské anime a celková grafika - humus. Navíc v kombinaci s pc animací lodí atd to činí neskutečný kedr. Hudba byla vcelku příjemná, ale tak malinko jsem doufal, že se zde použijí osvědčené nádherné tóny z ME. Ale když toto opomenu, nemohu říci, že bych se tu hodinu a půl nudil, zamrzelo že zde nebyli kvariané a nebo ještě lépe Tali'Zorah nar Rayya ()

janovrom

První 20 vteřin mě téměř odradila grafika, ale překonal jsem se a stálo to za to. Největší nesrovnalosti byly napáchány na záporácích a zbraních...příšerná velikost kolektorů - i když při ME2 na insane jsem si je tak vždycky představoval a rychlopalné brokovnice a mattocky, ježiš co to je?...ale tak jsem to taky přehlídl a jako u každého mass effectu se zaměřil na dějovou linii. Paragon Lost si nijak nezadává s vlastní ME serií - pro šťouraly se určitě našly nějáké nesrovnalosti s příběhem, ale já si myslím, že to je jen jiný způsob výkladu (protilátku určitě mít mohli; vlezlý Cerberus? proč ne, přece jen někdy po dvou letech a kus dostal Shepard info od Illusive Man, kde se nachází základna collectorů). Hudba skvěle dokreslila příběh a byl jsem rád, když jsem zaslechl podobu se soundtrackem ME her (byť jen malou). Romantické dojáky a podobné nesmysly na mě nikdy nepůsobily tolik, jako samotné hry nebo tento film. Děj 7 z 5, hudba 7 z 5 a animace 1 z 5. ()

Barghest

Pro fanoušky herní série povinnost, ostatním to asi moc neřekne. Mass Effect zcela nekriticky miluju a James Vega je jedna z mých oblíbených postav, takže bylo strašně fajn vidět tuhle herní kultovku aspoň takhle filmově zpracovanou. Nemůžu se ale zbavit dojmu, že se z toho dalo vytřískat daleko víc. Animace byla přinejlepším divná, tu notnou dávku patosu si mohli autoři odpustit a taky si mohli pohlídat návaznost na dění ve hře. Z postav zaujme jen James, ale to je spíš proto, že ho člověk už zná. Snad jednou dopadne ten seriál, protože tohle univerzum má obří potenciál... ()

Nathaniell odpad!

Tohle někdo z gruntu posral. Vlastně mě nenapadá nic, za co by si tenhle "výtvor" zasloužil kladné hodnocení. 1. James Vega je ten nejdebilnější stereotyp vesmírného mariňáka, který se v sérii Mass Effect (herní) kdy objevil a to ještě ve trojce, tudíž ani pro hráče nijak extra důležitý není. Jako třeba Garrus nebo Tali. (Nebo mohli udělat film o tom, co prováděla Jack mezi dvojkou a trojkou. To by mě zajímalo.) ... ... 2. Hned od začátku se na vás hrne jen tuna debilního vojenského patosu - takového toho na blití: Tuny debilních keců a... fuj. Takhle dementní hra není ani s Jamesem... ... 3. Co to sakra udělali kroganům? S tou animací se někdo posral, ne? Ačkoliv... Měřítka celkově v tomto paskvilu nefungují. Krogani jsou jen začátek - bylo hůř... ... 4. Tuna klišé. Kdo je scénárista a kterej blbec mu to schválil? Viděl tenhle "zázrak" před oficiálním uvedením Bioware? Ptám se, protože by mě zajímalo, kolik lidí mělo možnost to zničit dřív, než se to dostane mezi lidi... ... 5. Freddie Prinze Jr. do toho šel dobrovolně? Počkat, to mě nemusí udivovat, namluvil Vegu ve hře. Tak nic. Ale tady je ten James nějakej bledej... ... Stačí těchto pět důvodů, proč dát ODPAD? ()

spawnxp

Velice dobrý, ani to militar není tak klišoidní jak by člověk čekal... to rozhodovaní ve finále fakt nebylo malicherný (ale nemuselo bejt zas tak natahovaný). Kousek, u kterýho člověk ani moc nekouká na techniku animace. ()

springboks

Myslim si, že se jedná o celkem kvalitní film, popsání Vegova příběhu byla dobrá volba. Kladem je určitě jak už zde někdo zmínil závěrečný rozdohodnutí mezi Paragon/Renegade možnostma. Grafický zpracování je odlišný od her, ale to podle mě neni záporem. Negativně zminovaná nepřiměřená velikost Krogan a Kolektorů je samozřejmě něco, co je naprosto v nesouladu s herní předlohou, nicméně dle mýho názoru to je pouze vedlejší efekt tý japonský animace, kde záporáci jsou velice často neuvěřitelně veliký a řek bych, že nejedná se o nějaký ultimátní zlo, který by kazilo zážitek z filmu. Chování agenta Cerbera bych osobně neuváděl jako něco nemožnýho, přemejšlení typu účel světí prostředky je jedním z charakteristiskejch rysů týto organizace. Vytvoření protilátky nutně neznamená nesmysl, nikdo neřiká, že v době kdy se odehrává film by Shepard už nemohl(a) navštívit Horizon a mít protilátku souběžně. Ty energetický články sou teda blbost, ale tak nic neni dokonalý. V součtu si to ty 4 zaslouží, kdybych nehrál hry tak tomu asi dám míň no. ()

Prothean

Tenhle film je docela přínosný soudek do světa Mass Effectu. I když styl japonského anime mi nepřijde zrovna optimálním pro film s náměty ME ale jinak úžasný alternativní příběh Jamese Vegy mezi obdobím kdy byl Shepard 2 roky mrtvý. Vývojáři si ve filmu naštěstí nic nevymýšlely a ponechali zde typické prvky pro ME, Jamese Vegu dokonce daboval stejný herec který jej dabuje ve hře a film se vlastně odehrává těsně před začátkem příběhu ve druhém díle ME. Až je mi až líto že ten film není hraný a plus k tomu celkem krátký. Pro fanoušky Sheparda a série ME je tento film povinnost! ()

FantoMaSk

Vynikajici animovany spin-off ke tretimu dilu puvodni hry, ve kterem se blize podivame na pribeh marinaka Jamese Vegy a nahledneme pod poklicku udalosti, ktere predchazely jeho pusobeni na palube Normandie. Necekal jsem, ze by me film podobneho razeni mohl zaskocit, ale o to vice jsem byl prekvapen - skvele napsane postavy, atmosfera herni predlohy, emoce a hlavne ze hry velmi dobre znama osudova rozhodnuti, ktera svoji tihou meni charakter nejen cloveka, ale i celeho vesmiru. Skoda jen ze film neni hrany a s poradnym rozpoctem, to by bylo teprve neco. Vyrazne lepsi filmovy spin-off ke hre, nez byl treba nedavny Deadspace: Downfall, a pokud kvalita podobnych pocinu pujde takto strme nahoru, jen klidne vic takovych. ()

conflig

Pro fanoušky ME universa zajímavý počin, nesoucí si s sebou i těžká morální rozhodnutí, které jsou pro herní sérii tak důležitá. Od absolutního hodnocení snímek dělí jenom slabší animace.. sakra! jak by tomu slušela CG animace.. jedná se jen o jakési doplnění děje hry stejně jako kniha a komiksi, takže pokud jste herní sérií nepolíbení asi se budete trochu ztrácet.. ()