Dragon Age: Blood Mage no seisen

• Japonsko ドラゴンエイジ -ブラッドメイジの聖戦- (viac)

Rytířka Oltáře Cassandra se poté, co je Krvavými mágy zavražděn její přítel a mentor, rytíř Byron, vydává na strastiplnou a nebezpečnou misi, jejímž cílem je záchrana země Orlais. S pomocí Galyana, mága kruhu, se snaží najít malou efí dívku Avexis, kterou chtějí Krvaví mágové využít ke zničení Oltáře, čímž by byla nastolena absolutní moc mágů nad celým světem. Vše je zkomplikováno tím, že mezi rytíři a členy Oltáře jsou zrádci, kteří jsou spolčeni s Krvavým mágem Frenicem. Dokáží Cassandra a Galyan včas zachránit Avexis a tím odvrátit zkázu Oltáře? (Stanislaus)

Seti

Dragon Age jsem nikdy nehrál, ale tohle byla slabota. Podivný mix klasické a počítačové animace vypadal lacině (spousta dnešních herních inter je vzhledově daleko lepší) a celkově nestál za moc, což se projevovalo zejména u postav, které byly vážně hnusné (jestli se jednalo a nějaký stylistický záměr, tak ten se vážně nepovedl). Příběh nic moc nevynahrazoval, jelikož se jednalo o tuctovou průhlednou záležitost, jež je dnes k vidění v každém druhém béčkovém rpg. Pokud se neřadíte mezi skalní fanoušky hry, tak nemá cenu s Dawn of the Seeker ztrácet čas, protože vám nic zajímavého nenabídne. ()

Chipsonator

Skvělé, opravdu skvělé. Jsem fanda jak hry Dragon Age tak studia BioWare. A musím říct že BioWare opět boduje. Na animace jsem si sice musel chvíly zvykat, ale po 20 minutách jsem je miloval. Ústřední duo je sympatické (Cassandra je klasická holka do nepohody :). Akce krásně krvavá, a příběh je dobře podaný. Měl jsem v plánu dát ***** ale finále bylo trochu zklamáním, takže zůstanu na krásný 85%/. ()

Stanislaus

Nikdy jsem nehrál počítačovou hru, takže byl tento film pro mě velkou neznámou. Ve výsledku jde o příběhové průměrné fantasy s neokoukanou animací, která sice nebyla vždy stoprocentní, nicméně vzhled draků se mi velice líbil. Občas mě celkem štvala postava Cassandry, ale zažil jsem i mnohem protivnější animované charaktery. Zkrátka devadesátiminutová oddychovka, která neurazí, ale ani nepřekvapí - příběh plyne, člověk se nenudí, ale nic hlubšího to v něm nenechá. ()

Darneth

Jako zarytý fanoušek DA jsem si nemohla nechat ujít příběh z prostředí ne tak známého Orlais. Cassandra se jistojistě objeví, jako jedna z hlavních postav v DA 3 a už teď se nemohu dočkat, jak se bude její charakter vyvíjet dál. Anime jsem vyloženě nevítala s otevřenou náručí, ale v tomto případě mám dojem, že filmu nikterak neuškodilo. Palec nahoru. ()

Hapretor

Nebýt toho obyčejného konce, dám snad i ty čtyři *. Je to pro fan klub a je to opravdu dobré. Hlavně ti draci se mi líbili. Je to i vtipné - hlavně vztah mezi Cassandrou a Regalyenem. Jestli Bioware udělá další film, s chutí ho uvítám. Dragon Age I. je dokonalost po dějové stránce, po soubojové už tolik ne - Dragon Age II. je totální propad, nuda a šeď žánru RPG, ale tímto počinem si u mě vysloužili kluci z Bioware pár dalších kladných bodů navíc. ()

• Ve scéně, kdy předstupuje Cassandra (Colleen Clinkenbeard) před nejsvětější, Regalyan (J. Michael Tatum) jí stojí po pravé ruce. Když je nejsvětější prohlášena za její novou pravou ruku, mág stojí po její levé ruce. (Geriel)